1. Урок фізики
Дата: 19.12.2014 р.
Клас: 9 – А № уроку: 26
Тема: Робота струму. Споживачі електричної енергії
Мета:
Навчальна: Закріпити знання учнів з теми «Електричний струм»,а саме,
поняття роботи струму, вміння розраховувати роботу струму. Ознайомити
учнів з побутовими споживачами електроенергії, класифікацією за
енергоефективністю.
Розвиваюча: формувати й розвивати уміння розв’язувати задачі на
застосування формули роботи і потужності струму; розвивати творчі
здібності й логічне мислення.
Виховна: виховувати ощадливе ставлення до електроенергії, навички побутової
економії та енергоєфективного життя.
Обладнання: Мультимедійний проектор, мультимедійна презентація, роздатковий
матеріал; листки самоконтролю.
Тип: урок комбінований
План.
І. Організаційна частина 1хв.
ІІ. Актуалізація опорних знань, мотивація:
Експрес-тест 5 хв.
Самостійна практична робота учнів 5 хв.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу 10хв.
IV. Закріплення нових знань 10хв.
V. Підведення підсумків уроку 10хв.
VІ. Домашнє завдання 2 хв.
VІІ. Рефлексія 2 хв.
2. Хід уроку.
І. Організаційна частина
Привітання та перевірка готовності учнів до уроку.
Повідомлення теми, мети уроку. Правила заповнення листків самоконтролю.
ІІ. Мотивація:
1.Яке значення, на вашу думку, має електрична енергія в житті людини?
2. Чи вмієте ви самостійно розрахуватися за спожиту електроенергію?
3.Чи варто витрачати багато коштів на електроенергію?
Актуалізація опорних знань.
1) Експрес-тест із самоперевіркою (Додаток 1);
2) Практичне завдання: за отриманими зображеннями електролічильників та
даними про вартість електроенергії заповнити квітанцію про оплату за
спожиту електроенергію. (робота в малих групах ) (Додаток 2)
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Усі прилади й машини, що працюють на електричній енергії, називаються
споживачами. (Учні називають відомі побутові споживачі; показ презентації із
коментарями учителя; особлива увага приділяється класифікації
енергоефективності)
IV. Закріплення нових знань
Розв’язання задач (робота в малих групах), захист власних рішень,
висновки. (Додаток 3)
V. Підведення підсумків уроку.
Складання Пам’ятки з енергозбереження у побуті. (Додаток 4)
Оцінювання згідно листків самоконтролю (Додаток 5)
VІ. Домашнє завдання. § 22;
Повторити формули, поняття, закони з теми «Електричний струм».
Індивідуальна робота над міні-проектом «Мій енергоєфективний будинок».
VІІ. Рефлексія.
Учні прикрашають передноворічну ялинку лампочками різного кольору, в
залежності від вражень і сподівань, отриманих від уроку. (Додаток 6)
*Якщо інформація, отримана на уроці, була дуже корисною, новою, справдилися
усі очікування – лампочка червона;
*Якщо інформація, отримана на уроці, була корисною, але не новою, частково
справдилися очікування – лампочка жовта;
*Якщо інформація, отримана на уроці, не була корисною, не справдилися
очікування – лампочка синя.