1. Rancangan Mengajar Harian
Pendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )
Subjek : PJ Tarikh: 21.02.11
Tingkatan: 2D Masa: 03.40 – 04.10
Tunjang: Kemahiran
Tajuk: Permainan
Sub tajuk: Badminton ( servis)
Set induksi: Aktiviti memanaskan badan
Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian
1. Psikomotor: Melakukan kemahiran Individu dan
servis dengan teknik yang betul . berpasangan
2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : Soal jawab
servis. Latihan bertulis
2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu
dan berpasangan
Nilai: Berdikari
BBM: Badminton
Adab:
Refleksi:
9.1 Rancangan pelajaran tahunan
9.2 Rancangan pelajaran harian
9.3 Set induksi
9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran
9.5 Teknik penyoalan guru
9.6 Penglibatan murid
9. Penerapan Elemen
9.7 Peneguhan
9.8 Latihan dan tugasan
9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid
9.10 Penutupan
9.11 Hasil kerja murid
9.12 Pengurusan kelas
9.13 Perwatakan guru
2. Rancangan Mengajar Harian
Pendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )
Subjek : PJ Tarikh: 21.02.11
Tingkatan: 2F Masa: 04.40 – 05.10
Tunjang: Kemahiran
Tajuk: Permainan
Sub tajuk: Badminton ( servis)
Set induksi: Aktiviti memanaskan badan
Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian
1. Psikomotor: Melakukan kemahiran Individu dan
servis dengan teknik yang betul . berpasangan
2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : Soal jawab
servis. Latihan bertulis
2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu
dan berpasangan
Nilai: Berdikari
BBM: Badminton
Adab:
Refleksi:
9.1 Rancangan pelajaran tahunan
9.2 Rancangan pelajaran harian
9.3 Set induksi
9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran
9.5 Teknik penyoalan guru
9.6 Penglibatan murid
9. Penerapan Elemen
9.7 Peneguhan
9.8 Latihan dan tugasan
9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid
9.10 Penutupan
9.11 Hasil kerja murid
9.12 Pengurusan kelas
9.13 Perwatakan guru
3. Rancangan Mengajar Harian
Pendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )
Subjek : PJ Tarikh: 21.02.11
Tingkatan: 2I Masa: 05.40 – 06.10
Tunjang: Kemahiran
Tajuk: Permainan
Sub tajuk: Badminton ( servis)
Set induksi: Aktiviti memanaskan badan
Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian
1. Psikomotor: Melakukan kemahiran Individu dan
servis dengan teknik yang betul . berpasangan
2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : Soal jawab
servis. Latihan bertulis
2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu
dan berpasangan
Nilai: Berdikari
BBM: Badminton
Adab:
Refleksi:
9.1 Rancangan pelajaran tahunan
9.2 Rancangan pelajaran harian
9.3 Set induksi
9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran
9.5 Teknik penyoalan guru
9.6 Penglibatan murid
9. Penerapan Elemen
9.7 Peneguhan
9.8 Latihan dan tugasan
9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid
9.10 Penutupan
9.11 Hasil kerja murid
9.12 Pengurusan kelas
9.13 Perwatakan guru
4. Rancangan Mengajar Harian
Pendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )
Subjek : PJ Tarikh: 23.02.11
Tingkatan: 2I Masa: 02.10 – 02.45
Tunjang: Kemahiran
Tajuk: Permainan
Sub tajuk: Badminton ( servis)
Set induksi: Aktiviti memanaskan badan
Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian
1. Psikomotor: Melakukan kemahiran Individu dan
servis dengan teknik yang betul . berpasangan
2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : Soal jawab
servis. Latihan bertulis
2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu
dan berpasangan
Nilai: Berdikari
BBM: Badminton
Adab:
Refleksi:
9.1 Rancangan pelajaran tahunan
9.2 Rancangan pelajaran harian
9.3 Set induksi
9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran
9.5 Teknik penyoalan guru
9.6 Penglibatan murid
9. Penerapan Elemen
9.7 Peneguhan
9.8 Latihan dan tugasan
9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid
9.10 Penutupan
9.11 Hasil kerja murid
9.12 Pengurusan kelas
9.13 Perwatakan guru
5. Rancangan Mengajar Harian
Pendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )
Subjek : PJ Tarikh: 23.02.11
Tingkatan: 2D Masa: 03.40 – 04.10
Tunjang: Kemahiran
Tajuk: Permainan
Sub tajuk: Badminton ( servis)
Set induksi: Aktiviti memanaskan badan
Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian
1. Psikomotor: Melakukan kemahiran Individu dan
servis dengan teknik yang betul . berpasangan
2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : Soal jawab
servis. Latihan bertulis
2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu
dan berpasangan
Nilai: Berdikari
BBM: Badminton
Adab:
Refleksi:
9.1 Rancangan pelajaran tahunan
9.2 Rancangan pelajaran harian
9.3 Set induksi
9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran
9.5 Teknik penyoalan guru
9.6 Penglibatan murid
9. Penerapan Elemen
9.7 Peneguhan
9.8 Latihan dan tugasan
9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid
9.10 Penutupan
9.11 Hasil kerja murid
9.12 Pengurusan kelas
9.13 Perwatakan guru
6. Rancangan Mengajar Harian
Pendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )
Subjek : PJ Tarikh: 23.02.11
Tingkatan: 2K Masa: 04.40 – 05.10
Tunjang: Kemahiran
Tajuk: Permainan
Sub tajuk: Badminton ( servis)
Set induksi: Aktiviti memanaskan badan
Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian
1. Psikomotor: Melakukan kemahiran Individu dan
servis dengan teknik yang betul . berpasangan
2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : Soal jawab
servis. Latihan bertulis
2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu
dan berpasangan
Nilai: Berdikari
BBM: Badminton
Adab:
Refleksi:
9.1 Rancangan pelajaran tahunan
9.2 Rancangan pelajaran harian
9.3 Set induksi
9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran
9.5 Teknik penyoalan guru
9.6 Penglibatan murid
9. Penerapan Elemen
9.7 Peneguhan
9.8 Latihan dan tugasan
9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid
9.10 Penutupan
9.11 Hasil kerja murid
9.12 Pengurusan kelas
9.13 Perwatakan guru
7. Rancangan Mengajar Harian
Pendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )
Subjek : PJ Tarikh: 23.02.11
Tingkatan: 2C Masa: 05.40 – 06.10
Tunjang: Kemahiran
Tajuk: Permainan
Sub tajuk: Badminton ( servis)
Set induksi: Aktiviti memanaskan badan
Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian
1. Psikomotor: Melakukan kemahiran Individu dan
servis dengan teknik yang betul . berpasangan
2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : Soal jawab
servis. Latihan bertulis
2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu
dan berpasangan
Nilai: Berdikari
BBM: Badminton
Adab:
Refleksi:
9.1 Rancangan pelajaran tahunan
9.2 Rancangan pelajaran harian
9.3 Set induksi
9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran
9.5 Teknik penyoalan guru
9.6 Penglibatan murid
9. Penerapan Elemen
9.7 Peneguhan
9.8 Latihan dan tugasan
9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid
9.10 Penutupan
9.11 Hasil kerja murid
9.12 Pengurusan kelas
9.13 Perwatakan guru
8. Rancangan Mengajar Harian
Pendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )
Subjek : PJ Tarikh: 24.02.11
Tingkatan: 2G Masa: 0100 – 01.35
Tunjang: Kemahiran
Tajuk: Permainan
Sub tajuk: Badminton ( servis)
Set induksi: Aktiviti memanaskan badan
Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian
1. Psikomotor: Melakukan kemahiran Individu dan
servis dengan teknik yang betul . berpasangan
2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : Soal jawab
servis. Latihan bertulis
2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu
dan berpasangan
Nilai: Berdikari
BBM: Badminton
Adab:
Refleksi:
9.1 Rancangan pelajaran tahunan
9.2 Rancangan pelajaran harian
9.3 Set induksi
9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran
9.5 Teknik penyoalan guru
9.6 Penglibatan murid
9. Penerapan Elemen
9.7 Peneguhan
9.8 Latihan dan tugasan
9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid
9.10 Penutupan
9.11 Hasil kerja murid
9.12 Pengurusan kelas
9.13 Perwatakan guru
9. Rancangan Mengajar Harian
Pendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )
Subjek : PJ Tarikh: 24.02.11
Tingkatan: 2F Masa: 02.10 – 02.45
Tunjang: Kemahiran
Tajuk: Permainan
Sub tajuk: Badminton ( servis)
Set induksi: Aktiviti memanaskan badan
Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian
1. Psikomotor: Melakukan kemahiran Individu dan
servis dengan teknik yang betul . berpasangan
2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : Soal jawab
servis. Latihan bertulis
2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu
dan berpasangan
Nilai: Berdikari
BBM: Badminton
Adab:
Refleksi:
9.1 Rancangan pelajaran tahunan
9.2 Rancangan pelajaran harian
9.3 Set induksi
9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran
9.5 Teknik penyoalan guru
9.6 Penglibatan murid
9. Penerapan Elemen
9.7 Peneguhan
9.8 Latihan dan tugasan
9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid
9.10 Penutupan
9.11 Hasil kerja murid
9.12 Pengurusan kelas
9.13 Perwatakan guru
10. Rancangan Mengajar Harian
Pendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )
Subjek : PJ Tarikh: 24.02.11
Tingkatan: 2H Masa: 02.45 – 03.20
Tunjang: Kemahiran
Tajuk: Permainan
Sub tajuk: Badminton ( servis)
Set induksi: Aktiviti memanaskan badan
Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian
1. Psikomotor: Melakukan kemahiran Individu dan
servis dengan teknik yang betul . berpasangan
2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : Soal jawab
servis. Latihan bertulis
2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu
dan berpasangan
Nilai: Berdikari
BBM: Badminton
Adab:
Refleksi:
9.1 Rancangan pelajaran tahunan
9.2 Rancangan pelajaran harian
9.3 Set induksi
9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran
9.5 Teknik penyoalan guru
9.6 Penglibatan murid
9. Penerapan Elemen
9.7 Peneguhan
9.8 Latihan dan tugasan
9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid
9.10 Penutupan
9.11 Hasil kerja murid
9.12 Pengurusan kelas
9.13 Perwatakan guru
11. Rancangan Mengajar Harian
Pendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )
Subjek : PJ Tarikh: 24.02.11
Tingkatan: 2J Masa: 04.40 – 05.10
Tunjang: Kemahiran
Tajuk: Permainan
Sub tajuk: Badminton ( servis)
Set induksi: Aktiviti memanaskan badan
Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian
1. Psikomotor: Melakukan kemahiran Individu dan
servis dengan teknik yang betul . berpasangan
2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : Soal jawab
servis. Latihan bertulis
2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu
dan berpasangan
Nilai: Berdikari
BBM: Badminton
Adab:
Refleksi:
9.1 Rancangan pelajaran tahunan
9.2 Rancangan pelajaran harian
9.3 Set induksi
9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran
9.5 Teknik penyoalan guru
9.6 Penglibatan murid
9. Penerapan Elemen
9.7 Peneguhan
9.8 Latihan dan tugasan
9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid
9.10 Penutupan
9.11 Hasil kerja murid
9.12 Pengurusan kelas
9.13 Perwatakan guru
12. Rancangan Mengajar Harian
Pendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )
Subjek : PJ Tarikh: 24.02.11
Tingkatan: 2E Masa: 05.40 – 06.10
Tunjang: Kemahiran
Tajuk: Permainan
Sub tajuk: Badminton ( servis)
Set induksi: Aktiviti memanaskan badan
Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian
1. Psikomotor: Melakukan kemahiran Individu dan
servis dengan teknik yang betul . berpasangan
2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : Soal jawab
servis. Latihan bertulis
2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu
dan berpasangan
Nilai: Berdikari
BBM: Badminton
Adab:
Refleksi:
9.1 Rancangan pelajaran tahunan
9.2 Rancangan pelajaran harian
9.3 Set induksi
9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran
9.5 Teknik penyoalan guru
9.6 Penglibatan murid
9. Penerapan Elemen
9.7 Peneguhan
9.8 Latihan dan tugasan
9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid
9.10 Penutupan
9.11 Hasil kerja murid
9.12 Pengurusan kelas
9.13 Perwatakan guru
13. Rancangan Mengajar Harian
Pendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )
Subjek : PJ Tarikh: 25.02.11
Tingkatan: 2K Masa: 02.00 – 02.35
Tunjang: Kemahiran
Tajuk: Permainan
Sub tajuk: Badminton ( servis)
Set induksi: Aktiviti memanaskan badan
Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian
1. Psikomotor: Melakukan kemahiran Individu dan
servis dengan teknik yang betul . berpasangan
2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : Soal jawab
servis. Latihan bertulis
2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu
dan berpasangan
Nilai: Berdikari
BBM: Badminton
Adab:
Refleksi:
9.1 Rancangan pelajaran tahunan
9.2 Rancangan pelajaran harian
9.3 Set induksi
9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran
9.5 Teknik penyoalan guru
9.6 Penglibatan murid
9. Penerapan Elemen
9.7 Peneguhan
9.8 Latihan dan tugasan
9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid
9.10 Penutupan
9.11 Hasil kerja murid
9.12 Pengurusan kelas
9.13 Perwatakan guru
14. Rancangan Mengajar Harian
Pendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )
Subjek : PJ Tarikh: 25.02.11
Tingkatan: 2A Masa: 03.45 – 04.20
Tunjang: Kemahiran
Tajuk: Permainan
Sub tajuk: Badminton ( servis)
Set induksi: Aktiviti memanaskan badan
Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian
1. Psikomotor: Melakukan kemahiran Individu dan
servis dengan teknik yang betul . berpasangan
2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : Soal jawab
servis. Latihan bertulis
2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu
dan berpasangan
Nilai: Berdikari
BBM: Badminton
Adab:
Refleksi:
9.1 Rancangan pelajaran tahunan
9.2 Rancangan pelajaran harian
9.3 Set induksi
9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran
9.5 Teknik penyoalan guru
9.6 Penglibatan murid
9. Penerapan Elemen
9.7 Peneguhan
9.8 Latihan dan tugasan
9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid
9.10 Penutupan
9.11 Hasil kerja murid
9.12 Pengurusan kelas
9.13 Perwatakan guru
15. Rancangan Mengajar Harian
Pendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )
Subjek : PJ Tarikh: 25.02.11
Tingkatan: 2B Masa: 03.40 – 04.10
Tunjang: Kemahiran
Tajuk: Permainan
Sub tajuk: Badminton ( servis)
Set induksi: Aktiviti memanaskan badan
Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian
1. Psikomotor: Melakukan kemahiran Individu dan
servis dengan teknik yang betul . berpasangan
2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : Soal jawab
servis. Latihan bertulis
2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu
dan berpasangan
Nilai: Berdikari
BBM: Badminton
Adab:
Refleksi:
9.1 Rancangan pelajaran tahunan
9.2 Rancangan pelajaran harian
9.3 Set induksi
9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran
9.5 Teknik penyoalan guru
9.6 Penglibatan murid
9. Penerapan Elemen
9.7 Peneguhan
9.8 Latihan dan tugasan
9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid
9.10 Penutupan
9.11 Hasil kerja murid
9.12 Pengurusan kelas
9.13 Perwatakan guru
16. Rancangan Mengajar Harian
Pendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )
Subjek : PJ Tarikh: 25.02.11
Tingkatan: 2C Masa: 05.40 – 06.10
Tunjang: Kemahiran
Tajuk: Permainan
Sub tajuk: Badminton ( servis)
Set induksi: Aktiviti memanaskan badan
Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian
1. Psikomotor: Melakukan kemahiran Individu dan
servis dengan teknik yang betul . berpasangan
2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : Soal jawab
servis. Latihan bertulis
2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu
dan berpasangan
Nilai: Berdikari
BBM: Badminton
Adab:
Refleksi:
9.1 Rancangan pelajaran tahunan
9.2 Rancangan pelajaran harian
9.3 Set induksi
9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran
9.5 Teknik penyoalan guru
9.6 Penglibatan murid
9. Penerapan Elemen
9.7 Peneguhan
9.8 Latihan dan tugasan
9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid
9.10 Penutupan
9.11 Hasil kerja murid
9.12 Pengurusan kelas
9.13 Perwatakan guru
17. Rancangan Mengajar Harian
Pendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )
Subjek : PJ Tarikh:
Tingkatan: Masa:
Tunjang: Kemahiran
Tajuk: Permainan
Sub tajuk: Badminton ( servis)
Set induksi: Aktiviti memanaskan badan
Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian
1. Psikomotor: Melakukan kemahiran Individu dan
servis dengan teknik yang betul . berpasangan
2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : Soal jawab
servis. Latihan bertulis
2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu
dan berpasangan
Nilai: Berdikari
BBM: Badminton
Adab:
Refleksi:
9.1 Rancangan pelajaran tahunan
9.2 Rancangan pelajaran harian
9.3 Set induksi
9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran
9.5 Teknik penyoalan guru
9.6 Penglibatan murid
9. Penerapan Elemen
9.7 Peneguhan
9.8 Latihan dan tugasan
9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid
9.10 Penutupan
9.11 Hasil kerja murid
9.12 Pengurusan kelas
9.13 Perwatakan guru
18. Rancangan Mengajar Harian
Pendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )
Subjek : PJ Tarikh:
Tingkatan: Masa:
Tunjang: Kemahiran
Tajuk: Permainan
Sub tajuk: Badminton ( servis)
Set induksi: Aktiviti memanaskan badan
Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian
1. Psikomotor: Melakukan kemahiran Individu dan
servis dengan teknik yang betul . berpasangan
2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : Soal jawab
servis. Latihan bertulis
2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu
dan berpasangan
Nilai: Berdikari
BBM: Badminton
Adab:
Refleksi:
9.1 Rancangan pelajaran tahunan
9.2 Rancangan pelajaran harian
9.3 Set induksi
9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran
9.5 Teknik penyoalan guru
9.6 Penglibatan murid
9. Penerapan Elemen
9.7 Peneguhan
9.8 Latihan dan tugasan
9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid
9.10 Penutupan
9.11 Hasil kerja murid
9.12 Pengurusan kelas
9.13 Perwatakan guru
19. Rancangan Mengajar Harian
Pendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )
Subjek : PJ Tarikh:
Tingkatan: Masa:
Tunjang: Kemahiran
Tajuk: Permainan
Sub tajuk: Badminton ( servis)
Set induksi: Aktiviti memanaskan badan
Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian
1. Psikomotor: Melakukan kemahiran Individu dan
servis dengan teknik yang betul . berpasangan
2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : Soal jawab
servis. Latihan bertulis
2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu
dan berpasangan
Nilai: Berdikari
BBM: Badminton
Adab:
Refleksi:
9.1 Rancangan pelajaran tahunan
9.2 Rancangan pelajaran harian
9.3 Set induksi
9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran
9.5 Teknik penyoalan guru
9.6 Penglibatan murid
9. Penerapan Elemen
9.7 Peneguhan
9.8 Latihan dan tugasan
9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid
9.10 Penutupan
9.11 Hasil kerja murid
9.12 Pengurusan kelas
9.13 Perwatakan guru
20. Rancangan Mengajar Harian
Pendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )
Subjek : PJ Tarikh:
Tingkatan: Masa:
Tunjang: Kemahiran
Tajuk: Permainan
Sub tajuk: Badminton ( servis)
Set induksi: Aktiviti memanaskan badan
Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian
1. Psikomotor: Melakukan kemahiran Individu dan
servis dengan teknik yang betul . berpasangan
2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : Soal jawab
servis. Latihan bertulis
2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu
dan berpasangan
Nilai: Berdikari
BBM: Badminton
Adab:
Refleksi:
9.1 Rancangan pelajaran tahunan
9.2 Rancangan pelajaran harian
9.3 Set induksi
9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran
9.5 Teknik penyoalan guru
9.6 Penglibatan murid
9. Penerapan Elemen
9.7 Peneguhan
9.8 Latihan dan tugasan
9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid
9.10 Penutupan
9.11 Hasil kerja murid
9.12 Pengurusan kelas
9.13 Perwatakan guru
21. Rancangan Mengajar Harian
Pendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )
Subjek : PJ Tarikh:
Tingkatan: Masa:
Tunjang: Kemahiran
Tajuk: Permainan
Sub tajuk: Badminton ( servis)
Set induksi: Aktiviti memanaskan badan
Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian
1. Psikomotor: Melakukan kemahiran Individu dan
servis dengan teknik yang betul . berpasangan
2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : Soal jawab
servis. Latihan bertulis
2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu
dan berpasangan
Nilai: Berdikari
BBM: Badminton
Adab:
Refleksi:
9.1 Rancangan pelajaran tahunan
9.2 Rancangan pelajaran harian
9.3 Set induksi
9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran
9.5 Teknik penyoalan guru
9.6 Penglibatan murid
9. Penerapan Elemen
9.7 Peneguhan
9.8 Latihan dan tugasan
9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid
9.10 Penutupan
9.11 Hasil kerja murid
9.12 Pengurusan kelas
9.13 Perwatakan guru
22. Rancangan Mengajar Harian
Pendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )
Subjek : PJ Tarikh:
Tingkatan: Masa:
Tunjang: Kemahiran
Tajuk: Permainan
Sub tajuk: Badminton ( servis)
Set induksi: Aktiviti memanaskan badan
Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian
1. Psikomotor: Melakukan kemahiran Individu dan
servis dengan teknik yang betul . berpasangan
2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : Soal jawab
servis. Latihan bertulis
2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu
dan berpasangan
Nilai: Berdikari
BBM: Badminton
Adab:
Refleksi:
9.1 Rancangan pelajaran tahunan
9.2 Rancangan pelajaran harian
9.3 Set induksi
9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran
9.5 Teknik penyoalan guru
9.6 Penglibatan murid
9. Penerapan Elemen
9.7 Peneguhan
9.8 Latihan dan tugasan
9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid
9.10 Penutupan
9.11 Hasil kerja murid
9.12 Pengurusan kelas
9.13 Perwatakan guru