критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
Індивідуальні бесіди з учнями
1. Індивідуальні бесіди з учнями
Правила поведінки під час перерв та після уроків
Бесіда – нагадування
Дуже важливим для особистої безпеки школярів є їхня
правильна поведінка у школі під час перерв та після уроків. Ось
кілька застережень, які допоможуть вам уникнути небезпеки у
навчальному закладі.
• Не бігайте по школі, не кричіть.
• Грайтеся з друзями в безпечні ігри.
• Не бігайте і не штовхайтесь.
• Не говоріть іншим образливих слів, які можуть
спровокувати бійку.
• Не сідайте на підвіконня, не вилазьте на перила східців.
Це дуже небезпечно!
• Не бігайте східцями, не влаштовуйте на них забав, не
з’їжджайте
з перил. При цьому можна не тільки впасти і травмуватися самому, але
й завдати шкоди оточуючим.
По перилах не з’їжджай,
Руки, ноги не ламай.
Сходи – зовсім не перинка.
Пам’ятай про це, дитинко!
• Не приносьте у школу сторонніх предметів, які можуть вас
травмувати. (Гострі, колючі, ріжучі предмети, рогатки, запальнички
тощо).
• Будьте обачні, коли перебуваєте у спортзалі. Без дозволу
вчителя не зачіпайте спортивний інвентар.
• Завжди дотримуйтесь чистоти у класі і школі.
• Не залишайте без нагляду зарядні пристрої, не вмикайте їх в
розетки без дозволу дорослих!
Я + Ти = Клас
Мета: допомогти дітям усвідомити їх приналежність до
класу, як групи людей; вчити використовувати у спілкуванні ввічливі
слова, дотримуватися правил поведінки в класі; виховувати дружні
стосунки і почуття колективізму.
2. - Чи пам’ятаєш ти, як давно ти вчишся в цьому класі?
- Кого з однокласників ти поважаєш більш за інших?
- З ким ти дружиш?
- Хто з однокласників допомагає тобі? В чому?
- Ти сам часто звертаєшся за допомогою до своїх однокласників?
- Чим і кому ти зміг би допомогти?
- Які доручення ти хотів би виконувати в класі?
- Чи потрібно рахуватися з думкою своїх однокласників?
- Як ти розумієш формулу «Я + Ти = Клас»?
Як навчитися цінувати і розраховувати свій час
Мета: розвивати та вдосконалювати вміння учнів самостійно працювати,
формувати навички раціонально використовувати час; сприяти розвитку
пізнавальної активності учнів; розвивати увагу, мислення, уяву, пам’ять;
виховувати відповідальність, працелюбність.
Вступне слово вихователя. Зараз усі ви — школярі. Основна ваша праця
— навчання, а місце роботи – школа. Школа — це не тільки приміщення, до
якого щоранку приходять учні, це велика країна знань, країна дитинства і
юності. Школа завжди турбується про своїх мешканців, розкриває секрети
різних наук, знайомить із новими предметами, збагачує міцними знаннями,
необхідними в житті кожної людини. Освіта — це процес засвоєння знань,
навчання, а також знання, здобуті в результаті навчання.
Школа дарує світло знань. Є навіть приказка: навчання — це світло.
Мабуть, тому вся шкільна справа (навчання) називається освітою. Український
народ склав багато прислів'їв про знання і навчання.
Робота з прислів'ями.
• Знання людині, що крила пташині.
• Мудрим ніхто не родився, а навчився.
• Учення світ, а невчення — тьма.
• Чого в молодості навчишся, те на старість як знайдеш.
• Здобудеш освіту — побачиш більше світу.
• Учений шпак говорить всяк.
• Наука в ліс не веде, а з лісу виводить.
Вихователь. . Навчання — це життєва необхідність для кожної людини.
Тільки освічена людина, яка використовує свої знання, може досягти певного
3. успіху в житті. А ледача людина нічого не доможеться, ніхто її навіть і не
помітить.Перед вами буде виникати безліч проблем, але я хочу сподіватись,
що ви навчитеся їх вирішувати. І допоможуть вам деякі звички і правила, які ви
повинні засвоїти, навчаючись в школі.
Режим дня в нашій школі
- Чи відомий вам режим дня нашої школи?
Перевірка:
- О котрій годині ви повинні підніматися?
- Скільки хвилин вам потрібно, щоб навести порядок в спальній кімнаті?
- Чи завжди ви приходите до класу із зошитами, підручниками?
«Хвилина годину береже»
- Скільки хвилин триває урок?
- Чи знаєте ви, скільки хвилин на ньому працює кожен з вас?
- Якщо хтось з вас не дотримується дисципліни, чи впливає це на хід уроку?
- Якщо час на уроці витрачений не раціонально, то чи буде гарний результат
від такого уроку?
Розв’язування моральних завдань
1. Пролунав дзвоник на урок. Учитель зайшов до класу, розпочав урок…
але виявилося, що С. забув принести підручники. Що буде далі?
2. Вихователь розпочинає виховну годину, а два хлопчики ніяк не можуть
закінчити розпочату розмову.
3. Учні групи, за винятком одного хлопчика, стоять біля їдальні. Народна
мудрість гласить: «Семеро одного не ждуть». Що ж робити? Чи не потягне цей
випадок порушення режиму дня?
Наші заняття у вільний від уроків час
- Чим ви можете зайнятися у вільний від уроків час?
- Чи є у вас улюблене заняття7
- Якщо у вас виявилася вільна хвилинка, чим ви займетеся?
- Чи не заважає вам мобільний телефон?
Заключне слово вихователя. Щоб здобути знання в школі необхідно
навчитися раціонально використовувати і навчальний час, і вільний від уроків.
А допоможе вам у цьому виконання режиму дня у школі-інтернаті.