Más contenido relacionado
La actualidad más candente (17)
Similar a №2 інформаційні процеси (20)
№2 інформаційні процеси
- 1. №2 Інформаційні процеси Презентація 5 клас
Мацаєнко С.В. © http://teach-inf.at.ua 1
Урок №2
Дата
Тема: Інформаційні процеси: зберігання, опрацювання,
передавання, пошук повідомлень та пристрої для їх
підтримки.
Мета: навчальна – сформувати поняття про інформаційні
процеси;
розвивальна – формувати вмінняузагальнювати;
виховна – виховувати відповідальність, самостійність,
інформаційнукультуру учнів.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання
та
наочність:
комп’ютерний клас (11 комп’ютерів, операційна система
Windows 7), навчальна презентація (Урок_2.pptx),
мультимедійнадошка.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап
привітання
Добрий день! Вітаю всіх присутніх.
перевірка присутніх
перевірка готовності учнів доуроку
ІІ. Актуалізація опорних знань
Інформаційне лото
Складітьреченняз двох частин картки.
Інформація— це… дані про оточення, необхідні для
розв’язанняпроблеми
Інформацію передають… за допомогою повідомлень
Інформаціясприймається людиною… через органи чуття
Текстова інформація… відображаєтьсяувигляді текстів
Графічна інформація —це… картинки, рисунки, графіки, діаграм,
схеми тощо
Звукова інформація — це… усне мовлення, музичнікомпозиції,
мелодії, шумові ефекти
Умовні жести та сигнали — це… міміка, сигналирегулювальника на
перехресті
Комбінована, абомультимедійна інформація, що утворюється як
комбінаціярізних видів інформації
- 2. №2 Інформаційні процеси Презентація 5 клас
Мацаєнко С.В. © http://teach-inf.at.ua 2
Тестування «Якою повинна бути інформація» (перевірка знання
властивостейінформації)
Поставтепозначкунавпроти відповідної властивості інформації.
ІІІ.Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя або самостійна робота учнів з джерелом
інформації
— Поясніть, як ви розумієтепоняття «інформатика».
Інформатика нерозривно пов’язана з інформаційними процесами, бо
вивчає їх. Зверніть увагу на означення поняття «інформатика». У ньому ви
побачитеосновні інформаційні процеси, які й вивчаєінформатика.
Інформаційні процеси — обмін відомостями між людьми, людиною та
пристроєм, пристроєм та пристроєм, обмін сигналами між живою та
неживою природою, у тваринномуі рослинномусвіті.
Перелічимо інформаційні процеси, побудувавши в зошитах схему
«Інформаційніпроцеси».
Передаванняінформації
Інформація передається через канали зв’язку від джерела до споживача
(одержувача).
За канали зв’язку можуть правити комп’ютерні мережі (локальні,
інтернет), засоби телекомунікації (телефонні лінії, радіотелефони,
мобільний зв’язок), а також зовнішні накопичувачіінформації.
- 3. №2 Інформаційні процеси Презентація 5 клас
Мацаєнко С.В. © http://teach-inf.at.ua 3
Розглянемоце схематичнота на прикладі.
— Як ви вважаєте, що ще може бути джерелом інформації, а що
споживачем? (Відповідіучнів.)
Учитель схематично на дошці проводить узагальнення відповідей
учнів.
— Розглянемо способи передавання інформації за допомогою схеми та
прикладів.
Від людини до людини
Від людини до пристрою
Від пристрою до людини
Від пристрою до пристрою
Для інформації важлива форма її подання. Звичніше виражати
інформацію природною мовою спілкування. Одна й та сама інформація
може мати різні форми, наприклад відомості про погоду можуть бути
висловлені російською або українською мовою, надруковані в газеті чи
передані по радіо.
Проведення комплексу вправ для зняття м’язового
напруження (Варіант 2)
- 4. №2 Інформаційні процеси Презентація 5 клас
Мацаєнко С.В. © http://teach-inf.at.ua 4
IV. Усвідомленнянабутих знань
Фронтальне опитування
1. Як ви розумієтепоняття «інформаційні процеси»?
2. Які ви знаєтеінформаційніпроцеси?
3. Які є способи передаванняінформації?
Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми
(Варіант 1)
V. Засвоєння знань, формування вмінь
Робота за підручником
Робота за підручником Автор підручника Морзе
Н. В., Барна О. В.,
Вембер В. П.,
Кузьмінська О. Г.,
Саражинська Н. А.
Ривкінд Й. Я., Лисенко
Т. І., Чернікова Л. А.,
Шакотько В. В.
Параграф 5 3 1.2
Номер завдання 5 3 1-4, 8
Додаткове завдання
Заповнітьтаблицю, вписавши власні приклади докожного процесу.
Інформаційні процеси Приклади
Орієнтовні відповіді
Інформаційні процеси Приклади
Збереженняінформації Запис у зошиті
Пошук Робота зі словником
Збиранняінформації Підготовка до огляду новин
Обробка Редагування фотографій
Передавання Розмова по телефону
Подання Оформленнястінгазети
Захист Встановленняпароля
VIII.Підсумки уроку
Рефлекія
Наприклад, учням пропонують закінчити речення: «Для мене сьогодні
важливим було...», «Сьогодні я дізнався про...», «Мені хотілося в
майбутньомудізнатисьпро..., навчитись…».
ІХ. Домашнє завдання
1. Опрацювати відповіднийпараграфпідручника. Конспект уроку.
2. Завданняза підручником
- 5. №2 Інформаційні процеси Презентація 5 клас
Мацаєнко С.В. © http://teach-inf.at.ua 5
Робота за підручником Автор підручника Морзе
Н. В., Барна О. В., Вембер
В. П., Кузьмінська О. Г.,
Саражинська Н. А.
Ривкінд Й. Я., Лисенко
Т. І., Чернікова Л. А.,
Шакотько В. В.
Параграф 2 1.2
Номер завдання 6 7
3. Додаткове завдання
Підготувати приклади повної та неповної інформації, достовірної та
недостовірної, актуальної та неактуальної.
- 6. №2 Інформаційні процеси Презентація 5 клас
Мацаєнко С.В. © http://teach-inf.at.ua 6
ОРІЄНТОВНИЙ КОМПЛЕКС ВПРАВ
ДЛЯ ЗНЯТТЯ ВТОМИ ПІД ЧАС
НАВЧАННЯ В КАБІНЕТАХ ІНФОРМАТИКИ
ОРІЄНТОВНИЙ КОМПЛЕКСВПРАВ
ДЛЯ ЗНЯТТЯ ЗОРОВОЇВТОМИ
Вправи виконують, сидячи в зручній позі, хребет прямий, очі відкриті,
погляд — прямо, відвернувшисьвід комп’ютера.
Варіант 1
1. Погляд спрямовувати вліво-вправо, вправо-прямо, вгору-прямо,
додолу-прямобез затримки в кожномуположенні.Повторити5 разів і 5
разів у зворотномунапрямку.
2. Заплющити очі на рахунок«раз-два», розплющити очі і подивитисяна
кінчикноса на рахунок«три-чотири».
3. Кругові рухи очей: до 5 кругів уліво і вправо.
Варіант 2
1. Швидкокліпати очима протягом 15 с.
2. Заплющити очі. Не відкриваючиочей, начебтоподивитисяліворуч на
рахунок«раз-чотири», повернутисяу вихіднеположення. Таксамо
подивитисяправоруч на рахунок«п’ять-вісім» і повернутисяу вихідне
положення. Повторити 5 разів.
3. Спокійнопосидіти із заплющеними очима, розслабившись, протягом 5
с.
ПРОВЕДЕННЯ КОМПЛЕКСУ ВПРАВ
ДЛЯ ЗНЯТТЯ М’ЯЗОВОГО НАПРУЖЕННЯ
Варіант 1
Вихіднеположення — сидячи на стільці.
1. Витягнути і розчепірити пальці так, щоб відчути напруження. У такому
положенні затримати протягом 5 с. Розслабити, а потім зігнути пальці.
Повторити вправу5 разів.
2. Повільноі плавноопустити підборіддя, залишатисяв такому
положенні 2–3 с і розслабитися.
3. Сидячи на стільці, піднести руки якомога вище, потім плавно опустити
їх додолу, розслабити. Вправуповторити 5 разів.
4. Переплести пальці рук і покласти їх за голову. Звести лопатки,
залишатисяв такомуположенні 5 с, а потім розслабитись. Повторити
вправу5 разів.
- 7. №2 Інформаційні процеси Презентація 5 клас
Мацаєнко С.В. © http://teach-inf.at.ua 7
Варіант 2
Вихіднеположення — сидячи на стільці.
1. Зробити кілька глибоких вдихів і видихів. Потягнутисяна стільці,
зігнувши руки на потилиці, відхиляючи головуназад і випростовуючи
плечі. Повторити 5 разів.
2. Зробити нахилиі повороти голови. Повторити 5 разів.
3. Зробити легкий самомасаж обличчяі кисті руки протягом 3–5 с.
Варіант 3
Вихіднеположення — стоячи, ноги разом, руки вниз.
1. Прямі руки розвести в боки долонями догори, зробити вдих.
2. Схрестити руки перед грудьми, міцнообхопити себе за плечі,
повторити 5 разів.
3. Кругові рухи ліктями вперед протягом 5 с.
4. Те саменазад. Дихати рівномірно.