SlideShare una empresa de Scribd logo
1 de 6
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Tarikh             : 18 September 2012
Matapelajaran      : Bahasa Malaysia (LITERASI)
Tahun              : 1 Arif
Masa               : (60 minit)
Tajuk              : Mengenal Huruf Vokal
SK                 : 1.2
                     2.1
SP                 : 1.2.2 Mendengar dan menyebut bunyi
                              vokal dan suku kata terbuka
                              dengan betul dan tepat.
                    : 2.1.1 Membaca bentuk-bentuk, abjad dan membunyikan
                              huruf vokal dengan sebutan yang betul.
Objektif           : Pada akhir pelajaran ini, murid dapat :
                   1. Murid berupaya menamakan huruf vokal dengan betul
                   2. Murid berupaya menyebut huruf vokal dengan betul
Nilai Murni        : Rajin, Berkerjasama, Berusaha bersungguh-sungguh
KBT                : mengklasifikasikan
KP                 : Verbal-linguistik
Bahan bantu mengajar : kad huruf, CD lagu, radio, gelung rotan, kad gambar, lembaran kerja.
LANGKAH            ISI PELAJARAN                              AKTIVITI                             CATATAN
Set Induksi   1. Lagu Vokal                 1. Guru memperdengarkan “lagu vokal”.         Bahan Bantu Mengajar:
 (5 minit)                                  2. Murid diminta meneka tajuk lagu.           Radio, CD lagu.
                                            3. Seorang murid dipilih secara rawak untuk
                                               menyatakan tajuk lagu.
                                            4. Guru meminta murid meneka huruf
                                               seterusnya mengaitkan isi pelajaran.


Langkah 1        1. huruf vokal a,e,i,o,u   1. Guru memperdengarkan “lagu vokal”.         Bahan Bantu Mengajar: Kad
(20 minit)                                  2. Murid dan guru sama-sama menyanyikan       huruf, radio, CD lagu vokal.
                                               lagu tersebut.
                                            3. Guru menunjukkan lima keping kad
                                               huruf vokal.
                                            4. Murid membunyikan huruf vokal bersama
                                               guru.
                                            5. Guru membunyikan huruf vokal a, i, u, e,
                                               e, o, sambil menunjukkan kad huruf
                                               vokal dan melatih murid membunyikan
                                               huruf tersebut.
                                            6. Murid membunyikan huruf tadi secara
                                               berulang-ulang(latih tubi).
Langkah 2    1. menulis huruf vokal   1. Guru mengedarkan lembaran kerja.          Bahan Bantu Mengajar:
(15 minit)                            2. Murid menulis huruf vokal dengan          Lembaran kerja
                                         menyambung titik.


Langkah 3                             1. Murid dibahagikan kepada 4 kumpulan       Bahan Bantu Mengajar: Kad
(15 minit)                               dan setiap kumpulan mendapat satu kad     huruf, Gelung rotan, radio
                                         rahsia .                                  dan CD “lagu vokal"
                                      2. Guru meletakkan gelung rotan di setiap
                                         sudut kelas dan meletakkan kadbod yang
                                         telah ditulis huruf.
                                      3. Setiap kumpulan membuka kad rahsia
                                         seterusnya mencari gelung rotan yang
                                         mempunyai huruf yang sama.
                                      4. Murid berdiri mengelilingi gelung rotan
                                         dan guru memperdengarkan lagu huruf
                                         vokal.
                                      5. Murid menyanyi bersama-sama sambil
                                         menunjukkan kad-kad huruf vokal yang
                                         diperolehi sambil menggoyangkannya.
Penutup     Rumusan   1. Murid dipilih secara rawak menyebut   Bahan Bantu Mengajar: Kad
(5 minit)                huruf yang ditunjukkan.               huruf a, i, u, e, o.
                      2. Murid-murid lain akan menyebut
                         perkataan berdasarkan kad huruf
                         tersebut.
                         3.Guru merumus isi pelajaran.
Nama: Yamku Suziza bt Mohd Samsudin

No. Kad Pengenalan: 750918-06-5194

REFLEKSI

      Alhamdulillah, syukur kami ke hadrat Yang Maha Esa, kerana dengan limpah
kurnianya kami dapat menyiapkan tugasan ini walaupun dibatasi masa yang terhad
lantaran kesibukan tugas seharian.

      Pada mulanya, apabila menerima tugasan bagi subjek Literasi Bahasa WAJ
3102, kami agak keliru tentang kehendak soalan .Kami berasa begitu bimbang dan
tercabar untuk menyiapkan tugasan ini kerana pengetahuan sedia ada kami tentang
Bahasa Melayu amatlah sedikit,nampak mudah kerana ia bahasa seharian kita
namun, ilmu tentang bahan bantu mengajarnya kurang diketahui. Namun demikian,
cabaran dan halangan ini tidak mematahkan semangat kami untuk cuba
menghasilkan tugasan yang terbaik, bermula dengan membahagikan tugas,
kemudian mencari nota yang berkaitan melalui internet.

      Saya mulakan dengan membina bahan untuk tulisan mekanis.semasa
membuat penyelidikan banyak ilmu yang saya pelajari . Ilmu itu selama ini saya
kurang ambil tahu seperti cara memegang pensel, postur badan, kedudukan kertas
serta kerusi meja juga memainkan peranan yang penting dalam penulisan.

      Banyak cara boleh digunakan dalam penulisan huruf sama ada huruf besar
atau huruf kecil. Antaranya ialah dengan menyambungkan titik. Di sini saya gunakan
butang baju sebagai titik yang dilekatkan di atas sekeping kadbod. Kemudian, saya
labelkan nombor mengikut urutan. Menulis huruf dengan berbantukan titik yang
bernombor merupakan aktiviti akhir sebelum murid-murid melaksanakan aktiviti
menulis yang sebenarnya. Kenapa saya memilih butang baju? Ini kerana saya mahu
murid – murid merasa dengan jarinya mengikut nombor turutan.

      Tugasan saya yang seterusnya ialah menyediakan satu Rancangan Mengajar
Harian Bahasa Melayu untuk murid yang tidak menguasai 3M iaitu membaca,
menulis dan mengira. Dalam tugasan ini kami berkolaborasi dengan bahan yang
dibina. Pada mulanya agak sukar untuk menulis RPH Bahasa Melayu kerana sudah
sepuluh tahun saya tidak menulisnya. Namun dengan bantuan rakan-rakan
sepasukan dan guru-guru di sekolah saya bertugas, akhirnya ianya dapat disiapkan.

      Tugasan ini bertajuk huruf vokal, rakan sekumpulan yang lain telah siap
mencipta sebuah lagu vokal untuk digunakan sebagai satu penggabungjalinan
dengan matapelajaran Bahasa Melayu dengan matapelajaran muzik.Saya telah
memilih untuk membina satu RPH Tahun satu. Ini kerana Tahun Satu ada program
Lierasi dan saya fikir ianya bersesuaian dengan tugasan saya ini. Di sekolah saya
tidak mengajar Tahun satu, jadi pengetahuan saya mengenai KSSR adalah kurang.
Dengan adanya tugasan ini, saya telah faham sedikit sebanyak tentang KSSR.
Ianya telah memberikan saya satu pengetahuan dan pengalaman yang amat
berguna.

      Dengan siapnya tugasan ini ia memberikan saya satu dimensi baru mengenai
mata pelajaran Bahasa Melayu terutama sekali dalam pembinaan BBM untuk murid
yang lemah. Ia mejadikan saya seorang yang teliti dan mempunyai sikap berusaha
bersungguh-sungguh dan tidak sambil lewa dalam membina bahan bantu mengajar.

Más contenido relacionado

La actualidad más candente

Rancangan pengajaran harian membandingkan nombor
Rancangan pengajaran harian membandingkan nomborRancangan pengajaran harian membandingkan nombor
Rancangan pengajaran harian membandingkan nombor
Khairiah Abdul Kadir
 
Rancangan pengajaran harian jawi tahun 1
Rancangan pengajaran harian jawi tahun 1Rancangan pengajaran harian jawi tahun 1
Rancangan pengajaran harian jawi tahun 1
ronita67
 
Rph minggu 8 ( final )
Rph minggu 8 ( final )Rph minggu 8 ( final )
Rph minggu 8 ( final )
cikgu ella
 
CONTOH PENULISAN JURNAL MINGGUAN PRAKTIKUM
CONTOH PENULISAN JURNAL MINGGUAN PRAKTIKUMCONTOH PENULISAN JURNAL MINGGUAN PRAKTIKUM
CONTOH PENULISAN JURNAL MINGGUAN PRAKTIKUM
Janet Jouti
 
Rph kepentingan menjaga alam sekitar
Rph kepentingan menjaga alam sekitarRph kepentingan menjaga alam sekitar
Rph kepentingan menjaga alam sekitar
syazwanie suhaimi
 
Jadual Spesifikasi Ujian (Jsu)
Jadual Spesifikasi Ujian (Jsu)Jadual Spesifikasi Ujian (Jsu)
Jadual Spesifikasi Ujian (Jsu)
JOLIN TAIMIN
 
Rancangan pendidikan individu (akademik)
Rancangan pendidikan individu (akademik)Rancangan pendidikan individu (akademik)
Rancangan pendidikan individu (akademik)
atenabihah
 

La actualidad más candente (20)

Rancangan pengajaran harian membandingkan nombor
Rancangan pengajaran harian membandingkan nomborRancangan pengajaran harian membandingkan nombor
Rancangan pengajaran harian membandingkan nombor
 
Rancangan pengajaran harian jawi tahun 1
Rancangan pengajaran harian jawi tahun 1Rancangan pengajaran harian jawi tahun 1
Rancangan pengajaran harian jawi tahun 1
 
Rph minggu 8 ( final )
Rph minggu 8 ( final )Rph minggu 8 ( final )
Rph minggu 8 ( final )
 
Contoh rpi
Contoh rpiContoh rpi
Contoh rpi
 
Rancangan pengajaran harian aeiou
Rancangan pengajaran harian aeiouRancangan pengajaran harian aeiou
Rancangan pengajaran harian aeiou
 
RPH Matematik Pendidkan Khas
RPH Matematik Pendidkan KhasRPH Matematik Pendidkan Khas
RPH Matematik Pendidkan Khas
 
Rph muzik
Rph muzikRph muzik
Rph muzik
 
Edup3063 - Laporan pentaksiran ujian
Edup3063 -   Laporan pentaksiran ujianEdup3063 -   Laporan pentaksiran ujian
Edup3063 - Laporan pentaksiran ujian
 
CONTOH PENULISAN JURNAL MINGGUAN PRAKTIKUM
CONTOH PENULISAN JURNAL MINGGUAN PRAKTIKUMCONTOH PENULISAN JURNAL MINGGUAN PRAKTIKUM
CONTOH PENULISAN JURNAL MINGGUAN PRAKTIKUM
 
Rph kepentingan menjaga alam sekitar
Rph kepentingan menjaga alam sekitarRph kepentingan menjaga alam sekitar
Rph kepentingan menjaga alam sekitar
 
Rph english special education
Rph english special educationRph english special education
Rph english special education
 
Rancangan pengajaran harian tahun 1
Rancangan pengajaran harian tahun 1Rancangan pengajaran harian tahun 1
Rancangan pengajaran harian tahun 1
 
Contoh rph seni
Contoh rph seniContoh rph seni
Contoh rph seni
 
Refleksi praktikum 2018
Refleksi praktikum 2018Refleksi praktikum 2018
Refleksi praktikum 2018
 
Kelebihan dan kelemahan pentaksiran formal dan tidak formal
Kelebihan dan kelemahan pentaksiran formal dan tidak formalKelebihan dan kelemahan pentaksiran formal dan tidak formal
Kelebihan dan kelemahan pentaksiran formal dan tidak formal
 
Jadual Spesifikasi Ujian (Jsu)
Jadual Spesifikasi Ujian (Jsu)Jadual Spesifikasi Ujian (Jsu)
Jadual Spesifikasi Ujian (Jsu)
 
Rph pk t1 makanan berkhasiat
Rph pk t1 makanan berkhasiatRph pk t1 makanan berkhasiat
Rph pk t1 makanan berkhasiat
 
RPH BM THN 2 (2019)
RPH BM THN 2  (2019)RPH BM THN 2  (2019)
RPH BM THN 2 (2019)
 
Rekod anekdot
Rekod anekdotRekod anekdot
Rekod anekdot
 
Rancangan pendidikan individu (akademik)
Rancangan pendidikan individu (akademik)Rancangan pendidikan individu (akademik)
Rancangan pendidikan individu (akademik)
 

Similar a Contoh rancangan pengajaran harian bm

Rancangan pengajaran harian
Rancangan pengajaran harianRancangan pengajaran harian
Rancangan pengajaran harian
niakpt6043
 
Rancangan pengajaran harian
Rancangan pengajaran harianRancangan pengajaran harian
Rancangan pengajaran harian
niakpt6043
 
Rppkelas1tema2subtema2pembelajaran2 131008224423-phpapp02
Rppkelas1tema2subtema2pembelajaran2 131008224423-phpapp02Rppkelas1tema2subtema2pembelajaran2 131008224423-phpapp02
Rppkelas1tema2subtema2pembelajaran2 131008224423-phpapp02
Daddyhand Hand
 
Rpp bhs. jawa xi 1
Rpp bhs. jawa xi 1Rpp bhs. jawa xi 1
Rpp bhs. jawa xi 1
sman1teras
 
MA SENI TEATER K4 BAB 1 (datadikdasmen.com).docx
MA SENI TEATER K4 BAB 1 (datadikdasmen.com).docxMA SENI TEATER K4 BAB 1 (datadikdasmen.com).docx
MA SENI TEATER K4 BAB 1 (datadikdasmen.com).docx
MohFaizdAmrillah
 
RPH MAKROPENGAJARAN MUNA
RPH MAKROPENGAJARAN MUNARPH MAKROPENGAJARAN MUNA
RPH MAKROPENGAJARAN MUNA
Shamona Daud
 
T bind 0907879_chapter5
T bind 0907879_chapter5T bind 0907879_chapter5
T bind 0907879_chapter5
indhria
 

Similar a Contoh rancangan pengajaran harian bm (20)

Rancanganpengajaranharian 100903051043-phpapp02
Rancanganpengajaranharian 100903051043-phpapp02Rancanganpengajaranharian 100903051043-phpapp02
Rancanganpengajaranharian 100903051043-phpapp02
 
Rph b.m thn 1
Rph b.m thn 1Rph b.m thn 1
Rph b.m thn 1
 
Rpp kurtilas kelas I tema 1 sub tema 4 PB 1
Rpp kurtilas kelas I tema 1 sub tema 4 PB 1Rpp kurtilas kelas I tema 1 sub tema 4 PB 1
Rpp kurtilas kelas I tema 1 sub tema 4 PB 1
 
Rencana pelaksanaan pembelajaran baruuu
Rencana pelaksanaan pembelajaran baruuuRencana pelaksanaan pembelajaran baruuu
Rencana pelaksanaan pembelajaran baruuu
 
Rancangan pengajaran harian
Rancangan pengajaran harianRancangan pengajaran harian
Rancangan pengajaran harian
 
Rancangan pengajaran harian
Rancangan pengajaran harianRancangan pengajaran harian
Rancangan pengajaran harian
 
Rpp bahasa indramayukls8
Rpp bahasa indramayukls8Rpp bahasa indramayukls8
Rpp bahasa indramayukls8
 
Rpp bahasa indramayukls8(1)
Rpp bahasa indramayukls8(1)Rpp bahasa indramayukls8(1)
Rpp bahasa indramayukls8(1)
 
Rppkelas1tema2subtema2pembelajaran2 131008224423-phpapp02
Rppkelas1tema2subtema2pembelajaran2 131008224423-phpapp02Rppkelas1tema2subtema2pembelajaran2 131008224423-phpapp02
Rppkelas1tema2subtema2pembelajaran2 131008224423-phpapp02
 
contoh RPH bahasa.pdf
contoh RPH bahasa.pdfcontoh RPH bahasa.pdf
contoh RPH bahasa.pdf
 
BAB 1 - MA B Indo Kls 1 Tahun pelajaran 2023/2024.docx
BAB 1 - MA B Indo Kls 1 Tahun pelajaran 2023/2024.docxBAB 1 - MA B Indo Kls 1 Tahun pelajaran 2023/2024.docx
BAB 1 - MA B Indo Kls 1 Tahun pelajaran 2023/2024.docx
 
Rpp kelas 1 tema 2 subtema 2 pembelajaran 2
Rpp kelas 1 tema 2 subtema 2 pembelajaran 2Rpp kelas 1 tema 2 subtema 2 pembelajaran 2
Rpp kelas 1 tema 2 subtema 2 pembelajaran 2
 
1. Modul Ajar Bahasa Indonesia Kelas 1 BAB 1 Bunyi Apa.docx
1. Modul Ajar Bahasa Indonesia Kelas 1 BAB 1 Bunyi Apa.docx1. Modul Ajar Bahasa Indonesia Kelas 1 BAB 1 Bunyi Apa.docx
1. Modul Ajar Bahasa Indonesia Kelas 1 BAB 1 Bunyi Apa.docx
 
Rpp bhs. jawa xi 1
Rpp bhs. jawa xi 1Rpp bhs. jawa xi 1
Rpp bhs. jawa xi 1
 
Rpp 1 lembar kelas 2 semester 1
Rpp 1 lembar kelas 2 semester 1Rpp 1 lembar kelas 2 semester 1
Rpp 1 lembar kelas 2 semester 1
 
MA SENI TEATER K4 BAB 1 (datadikdasmen.com).docx
MA SENI TEATER K4 BAB 1 (datadikdasmen.com).docxMA SENI TEATER K4 BAB 1 (datadikdasmen.com).docx
MA SENI TEATER K4 BAB 1 (datadikdasmen.com).docx
 
CONTOH RPP SATU LEMBAR Tema 6 SD/MI VERSI 2020
CONTOH RPP SATU LEMBAR Tema 6 SD/MI VERSI 2020CONTOH RPP SATU LEMBAR Tema 6 SD/MI VERSI 2020
CONTOH RPP SATU LEMBAR Tema 6 SD/MI VERSI 2020
 
CONTOH PERMAINAN BAHASA
CONTOH PERMAINAN BAHASACONTOH PERMAINAN BAHASA
CONTOH PERMAINAN BAHASA
 
RPH MAKROPENGAJARAN MUNA
RPH MAKROPENGAJARAN MUNARPH MAKROPENGAJARAN MUNA
RPH MAKROPENGAJARAN MUNA
 
T bind 0907879_chapter5
T bind 0907879_chapter5T bind 0907879_chapter5
T bind 0907879_chapter5
 

Contoh rancangan pengajaran harian bm

  • 1. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN Tarikh : 18 September 2012 Matapelajaran : Bahasa Malaysia (LITERASI) Tahun : 1 Arif Masa : (60 minit) Tajuk : Mengenal Huruf Vokal SK : 1.2 2.1 SP : 1.2.2 Mendengar dan menyebut bunyi vokal dan suku kata terbuka dengan betul dan tepat. : 2.1.1 Membaca bentuk-bentuk, abjad dan membunyikan huruf vokal dengan sebutan yang betul. Objektif : Pada akhir pelajaran ini, murid dapat : 1. Murid berupaya menamakan huruf vokal dengan betul 2. Murid berupaya menyebut huruf vokal dengan betul Nilai Murni : Rajin, Berkerjasama, Berusaha bersungguh-sungguh KBT : mengklasifikasikan KP : Verbal-linguistik Bahan bantu mengajar : kad huruf, CD lagu, radio, gelung rotan, kad gambar, lembaran kerja.
  • 2. LANGKAH ISI PELAJARAN AKTIVITI CATATAN Set Induksi 1. Lagu Vokal 1. Guru memperdengarkan “lagu vokal”. Bahan Bantu Mengajar: (5 minit) 2. Murid diminta meneka tajuk lagu. Radio, CD lagu. 3. Seorang murid dipilih secara rawak untuk menyatakan tajuk lagu. 4. Guru meminta murid meneka huruf seterusnya mengaitkan isi pelajaran. Langkah 1 1. huruf vokal a,e,i,o,u 1. Guru memperdengarkan “lagu vokal”. Bahan Bantu Mengajar: Kad (20 minit) 2. Murid dan guru sama-sama menyanyikan huruf, radio, CD lagu vokal. lagu tersebut. 3. Guru menunjukkan lima keping kad huruf vokal. 4. Murid membunyikan huruf vokal bersama guru. 5. Guru membunyikan huruf vokal a, i, u, e, e, o, sambil menunjukkan kad huruf vokal dan melatih murid membunyikan huruf tersebut. 6. Murid membunyikan huruf tadi secara berulang-ulang(latih tubi).
  • 3. Langkah 2 1. menulis huruf vokal 1. Guru mengedarkan lembaran kerja. Bahan Bantu Mengajar: (15 minit) 2. Murid menulis huruf vokal dengan Lembaran kerja menyambung titik. Langkah 3 1. Murid dibahagikan kepada 4 kumpulan Bahan Bantu Mengajar: Kad (15 minit) dan setiap kumpulan mendapat satu kad huruf, Gelung rotan, radio rahsia . dan CD “lagu vokal" 2. Guru meletakkan gelung rotan di setiap sudut kelas dan meletakkan kadbod yang telah ditulis huruf. 3. Setiap kumpulan membuka kad rahsia seterusnya mencari gelung rotan yang mempunyai huruf yang sama. 4. Murid berdiri mengelilingi gelung rotan dan guru memperdengarkan lagu huruf vokal. 5. Murid menyanyi bersama-sama sambil menunjukkan kad-kad huruf vokal yang diperolehi sambil menggoyangkannya.
  • 4. Penutup Rumusan 1. Murid dipilih secara rawak menyebut Bahan Bantu Mengajar: Kad (5 minit) huruf yang ditunjukkan. huruf a, i, u, e, o. 2. Murid-murid lain akan menyebut perkataan berdasarkan kad huruf tersebut. 3.Guru merumus isi pelajaran.
  • 5. Nama: Yamku Suziza bt Mohd Samsudin No. Kad Pengenalan: 750918-06-5194 REFLEKSI Alhamdulillah, syukur kami ke hadrat Yang Maha Esa, kerana dengan limpah kurnianya kami dapat menyiapkan tugasan ini walaupun dibatasi masa yang terhad lantaran kesibukan tugas seharian. Pada mulanya, apabila menerima tugasan bagi subjek Literasi Bahasa WAJ 3102, kami agak keliru tentang kehendak soalan .Kami berasa begitu bimbang dan tercabar untuk menyiapkan tugasan ini kerana pengetahuan sedia ada kami tentang Bahasa Melayu amatlah sedikit,nampak mudah kerana ia bahasa seharian kita namun, ilmu tentang bahan bantu mengajarnya kurang diketahui. Namun demikian, cabaran dan halangan ini tidak mematahkan semangat kami untuk cuba menghasilkan tugasan yang terbaik, bermula dengan membahagikan tugas, kemudian mencari nota yang berkaitan melalui internet. Saya mulakan dengan membina bahan untuk tulisan mekanis.semasa membuat penyelidikan banyak ilmu yang saya pelajari . Ilmu itu selama ini saya kurang ambil tahu seperti cara memegang pensel, postur badan, kedudukan kertas serta kerusi meja juga memainkan peranan yang penting dalam penulisan. Banyak cara boleh digunakan dalam penulisan huruf sama ada huruf besar atau huruf kecil. Antaranya ialah dengan menyambungkan titik. Di sini saya gunakan butang baju sebagai titik yang dilekatkan di atas sekeping kadbod. Kemudian, saya labelkan nombor mengikut urutan. Menulis huruf dengan berbantukan titik yang bernombor merupakan aktiviti akhir sebelum murid-murid melaksanakan aktiviti menulis yang sebenarnya. Kenapa saya memilih butang baju? Ini kerana saya mahu murid – murid merasa dengan jarinya mengikut nombor turutan. Tugasan saya yang seterusnya ialah menyediakan satu Rancangan Mengajar Harian Bahasa Melayu untuk murid yang tidak menguasai 3M iaitu membaca, menulis dan mengira. Dalam tugasan ini kami berkolaborasi dengan bahan yang dibina. Pada mulanya agak sukar untuk menulis RPH Bahasa Melayu kerana sudah
  • 6. sepuluh tahun saya tidak menulisnya. Namun dengan bantuan rakan-rakan sepasukan dan guru-guru di sekolah saya bertugas, akhirnya ianya dapat disiapkan. Tugasan ini bertajuk huruf vokal, rakan sekumpulan yang lain telah siap mencipta sebuah lagu vokal untuk digunakan sebagai satu penggabungjalinan dengan matapelajaran Bahasa Melayu dengan matapelajaran muzik.Saya telah memilih untuk membina satu RPH Tahun satu. Ini kerana Tahun Satu ada program Lierasi dan saya fikir ianya bersesuaian dengan tugasan saya ini. Di sekolah saya tidak mengajar Tahun satu, jadi pengetahuan saya mengenai KSSR adalah kurang. Dengan adanya tugasan ini, saya telah faham sedikit sebanyak tentang KSSR. Ianya telah memberikan saya satu pengetahuan dan pengalaman yang amat berguna. Dengan siapnya tugasan ini ia memberikan saya satu dimensi baru mengenai mata pelajaran Bahasa Melayu terutama sekali dalam pembinaan BBM untuk murid yang lemah. Ia mejadikan saya seorang yang teliti dan mempunyai sikap berusaha bersungguh-sungguh dan tidak sambil lewa dalam membina bahan bantu mengajar.