Se ha denunciado esta presentación.
Utilizamos tu perfil de LinkedIn y tus datos de actividad para personalizar los anuncios y mostrarte publicidad más relevante. Puedes cambiar tus preferencias de publicidad en cualquier momento.

державний контроль у сфері господарювання

298 visualizaciones

Publicado el

презентація законопроекту про державний контроль у сфері господарювання, розроблений в Одеському пакеті реформ

Publicado en: Derecho
  • Sé el primero en comentar

державний контроль у сфері господарювання

  1. 1. ДЕРЖАВНИЙ КОНТРОЛЬ У СФЕРІ ГОСПОДАРЮВАННЯ ПРОЕКТ З ПІДТРИМКИ РЕФОРМ СИСТЕМИ ПРАВОСУДДЯ ТА БОРОТЬБИ ІЗ КОРУПЦІЄЮ В УКРАЇНІ
  2. 2. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПОРЯДКУ ЗДІЙСНЕННЯ ДЕРЖАВНОГО КОНТРОЛЮ  Державний контроль здійснюється лише уповноваженими на це законом державними органами.  Формами державного контролю є моніторинг та перевірка.  Закон встановлює перелік видів діяльності, що підлягають контролю, компетенцію відповідних державних органів та наслідки, що можуть застосовуватися в разі встановлення порушення законодавства.  Спеціальним законодавством регулюється порядок здійснення контролю органами фіскальної служби; Національним банком України; Рахунковою палатою України; фінансовий моніторинг; страховий нагляд; нагляд у сфері цивільної авіації, контроль при проведенні оперативно-розшукової діяльності, дізнання, прокурорського нагляду, досудового слідства і правосуддя.
  3. 3. МОНІТОРИНГ  Моніторингом є зовнішнє спостереження за господарською діяльністю та її наслідками, яке здійснюється уповноваженим державним органом та не потребує залучення відповідного суб’єкту господарювання.  Способами здійснення моніторингу є збирання відповідних відомостей та їх наступний аналіз.  Відомості, що збираються під час моніторингу повинні походити з відкритих джерел (реєстрів, кадастрів).  Порядок, обсяг, спосіб, періодичність (або безперервність) проведення моніторингу визначається відповідним органом державного контролю.  Моніторинг не повинен перешкоджати здійсненню господарської діяльності, призводити до втрат суб’єкту господарювання та розголошенню його конфіденційної інформації.
  4. 4. ПЕРЕВІРКА  Перевірка проводиться за наслідками моніторингу, у разі наявності підозри, що суб’єкт господарювання порушує встановлені норми.  Перевірка полягає у встановленні компетентним державним органом фактичного стану дотримання суб’єктом господарювання встановлених законом вимог з безпосереднім залученням такого суб’єкту до проведення контрольних дій.  Встановлені законодавством критерії визначають ступені ризику, пов’язані із ними питання, що підлягають з’ясуванню та заходи контролю, що це забезпечують.  Перелік конкретних питань та відповідних заходів контролю визначає орган державного контролю.
  5. 5. ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕВІРКИ  Перевірка здійснюється виключно на підставі рішення суду.  Підставами звернення до суду з позовною заявою є:  - встановлення під час здійснення моніторингу відомостей, що свідчать про порушення суб’єктом господарювання встановлених правил;  - відсутність інформації про виконання суб'єктом господарювання раніше виданого розпорядження про усунення порушень вимог законодавства;  - реальна небезпека завдання або фактичне завдання істотної шкоди.  Суд своїм рішенням надає дозвіл на проведення перевірки, встановлює предмет перевірки та відповідні контрольні заходи.  Суб'єкт господарювання приймає участь у відповідному судовому засіданні та повинен отримати копію прийнятого судом рішення.
  6. 6. ПОРЯДОК ЗДІЙСНЕННЯ ПЕРЕВІРКИ  Перевірка здійснюється у межах, визначених рішенням суду.  Перевірка здійснюється за місцем знаходження суб’єкта господарювання.  Забороняється проводити перевірку у нічний час, вихідні та святкові дні за винятком певних випадків.  Строк здійснення перевірки не може перевищувати 10 робочих днів (а для мікро- та малого підприємництва – 5 робочих днів), з можливістю однократного продовження.  Перевірка проводиться у присутності уповноважених осіб після пред’явлення направлення на перевірку, службових посвідчень та відмітки у журналі перевірок.  Під час перевірки можуть застосовуватися технічні засоби.
  7. 7. НАСЛІДКИ ЗДІЙСНЕННЯ ПЕРЕВІРКИ  Акт перевірки складається у разі встановлення перевіркою порушень порядку здійснення відповідного виду господарської діяльності.  Суб’єкт господарювання може надати свої зауваження та заперечити до такого акту та оскаржити його до адміністративного суду, як рішення суб’єкту владних повноважень.  На підставі акуту перевірки приймається розпорядження про усунення виявлених порушень яким можуть накладатися відповідні санкції.  У разі наявності ознак адміністративного правопорушення або кримінального злочину, матеріали перевірки передаються уповноваженим органам.  У певних випадках приймається рішення про призупинення виробництва.
  8. 8. 8 Дякуємо за увагу! Із законодавчими ініціативами Одеського пакету реформ можна ознайомитися на сайті www.uareformers.com Одеська обласна державна адміністрація за підтримки IDLO та IDF Reforms Lab

×