Se ha denunciado esta presentación.
Utilizamos tu perfil de LinkedIn y tus datos de actividad para personalizar los anuncios y mostrarte publicidad más relevante. Puedes cambiar tus preferencias de publicidad en cualquier momento.

Tahtayi iyi_gormem_lazim_kampanyasi (1)

Tahtayı görmek, derslerde yarı yarıya başarılı olmak demek.... öğrenme ve algılama kanallarından bir tanesi olan GÖRME duyumuz sayesinde gördüğümüzü algılama beyin fonksiyonunun başlamasına; algıladığımızı tekrarlayarak beynimizein kitaplığına yerleştirme; bu kitaplığı biçimlendirme ve güncelleme ile başarıya ulaşma GÖZLER sayesinde olmakta. bu nedenle net ve iyi görmediğinin bile farkında olamayan, yaşadığı dünyanın sadece bu netlıkte ve bulanıklıkta olduğunu düşünenler bir haberimiz var: DÜNYAMIZ GÖRÜLMEYE LAYIK ve BİLGİLER öğrenmeye layik olacak kadar güzeldir. yeterki gözlerinizi kontrol ettırınız.

  • Inicia sesión para ver los comentarios

  • Sé el primero en recomendar esto

Tahtayi iyi_gormem_lazim_kampanyasi (1)

  1. 1. "TAHTAYI İYİ GÖRMEM LAZIM" HEDEF KİTLE: KAMPANYASI Özel SİSSUS Hastanesi ÇEŞME deki İlköğretim Okulları GÖZ Kliniği AMACI: İÇERİK 2011-2012 öğretim Yılına öncelikle yeni Planlanan bu tarama ile, büyüme yaşındaki İlköğretim okulu öğrencilerinin(7-14 yaş), okul başarılarını %35-40 oranında başlayan öğrencilerin bir kampanya dahilinde etkileyen, GÖRME FONKSİYONLARININ değerlendirilmesi süreli olarak "ŞAŞILIK ve KIRMA KUSURU" amaçlanmıştır: adına taranması ve uygun görülenlerin ● Bugüne kadar GÖZ MUAYENESİ olmamış veya olmuş öğrencilerin, sosyo-ekonomik aile yapısına bakılmaksızın tedavisinin başlatılması. tarama kapsamına alınması; ● "GİZLİ ŞAŞILIK ve BİLİNMEYEN KIRMA KUSURlarının otomatik ölçümlerle belirlenmesi; ● Optik, tıbbı veya cerrahi tedavi gereksinimi tesbit edilenlerin tedavilerinin planlanması Özel Sissus Hastanesi tarafından üstlenilecektir. UYGULAMA KAMPANYA HEDEFLERİ● ÇEŞME ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünden izin alınması,● Kampanya yı benimseyen İlköğretim Okul yöneticileri ile "Tahtayı iyi görmem lazım" Kampanyasını, planlamanın başlatılması, ● 03-28. Ekim. 2011 tarihleri arasında(4 Hafta),● Kampanyaya katılacak okul öğrenci listelerinin hazırlanması ● Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe-Cuma günleri, ve Sissus Hastanesine bildirilmesi, ● Her gün Saat 14:00-17:00 arası yapmak;● Hastanenin kampanya zaman çizelgesini okula geri Özel Sissus hastanesi tarafından yapılan planlamaya göre bildirmesi, ● Haftada 250 öğrenci taramasını (Toplam 1000 öğrenci● Zaman çizelgesine göre, günlük 50 öğrencinin(gerekirse hedef), ebeveynleriyle) hastaneye, saat 14:00-17:00 arasında ● Tarama esnasında %40-45 öğrenciye tedavi amaçlı özel taşınması. reçete yazabilmeyi gerçekleştirmek.● Muayeneleri sonunda "TEDAVİSİ GEREKEN" lerin reçetelerinin, öğrenci listeleri ile okul yönetimine ulaştırılması,● Taramadan çıkan sonuçların İlçe Milli Eğitim Md.lüğü, okul yönetimi, basın ve İl Sağlık Md.lüğü ile paylaşılması. ÖZEL SISSUS HAST. POLİTİKASIBu kampanyanın öğrenci başı maliyeti 34 TL dır. Ancak,Özel Sissus Hastanesi, çocukların okul başarısınıetkileyen "AZ ve/veya YETERLİ GÖRMEME" nin tesbitive tedavisi adına sosyal bir hizmeti başlatarak kenditanıtımı yanında, ilköğretim öğrencilerininbaşarılarına ve Milli Eğitim Bakanlığının kaliteli eğitimanlayışına katkıda bulunmak amacıyla bu "TAHTAYI İYİGÖRMELİYİM" kampanyasını öğrenci başına yalnızca 10TL ya planlamıştır.Bu Kampanya Op.Dr.Y.Turgut YAYLIM ve ekibitarafından Hastanemizce yürütülecektir.

×