Publicidad

KARİYER MERKEZİ ORYANTASYON.pptx

AhmetKk22
5 de Nov de 2022
Publicidad

Más contenido relacionado

Publicidad

KARİYER MERKEZİ ORYANTASYON.pptx

 1. Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (KM) https://www.ktu.edu.tr/kariyer Hukuk Fakültesi 4. Kat 61080 - Trabzon Tel: 0462 377 (8687)-(8670)-(8688) E-mail: kariyermerkezi@ktu.edu.tr facebook: ktukariyermerkezi instagram: ktukariyermerkezi twitter: ktukariyermrkz LinkedIn: KTÜ Kariyer Merkezi KM Müdür Yrd. Öğr. Gör. AHMET KÜÇÜK
 2. Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Hakkında KTÜ Kariyer Merkezi, 05/09/2014 tarihli ve 260 Sayılı Senato Kararı'yla KTÜ Rektörlük bünyesinde bir birim olarak kurulmuştur. Öğrencilerimizin mezun olmadan önce iş dünyasını tanımalarını sağlamak, Mezun olduktan sonra kısa ve uzun dönemdeki kariyer planları konusunda destek olmak, dolayısıyla, profesyonel hayata daha kolay geçiş yapmalarına yardımcı olmak için kurulan Kariyer Merkezi, yönetmeliği 25/10/2021 tarihli 31639 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanarak, Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (KM) hüviyetine kavuşmuştur.
 3. Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Hakkında Misyonumuz; iç ve dış paydaşları ile doğru işe doğru kişinin yönlendirilmesi modelini uygulayarak KTÜ öğrencileri ve genç mezunlarına, ilgi ve becerileri doğrultusunda, kariyer planlamalarına katkıda bulunmaktadır. Mezunlarımızın iş hayatında istihdam edilme imkânları ve talep edilebilirliğini arttırmak, üniversitemizin saygınlığını ve aday öğrenciler tarafından tercih edilme düzeyini üst sıralara taşımaktır. Kalite Politikası; mesleğinde yetkin, ne istediği bilen, olanaklarının ve sınırlılıklarının farkında, koşullarını iyi tanıyıp değiştirmek ve geliştirmek isteyen, evrensel standartların bilincinde, kültürel farklıklara saygı duyan, etik ve ahlak bilincine sahip bireyler yetiştirilmesine destek olmaktır.
 4. Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Hakkında Ekibimiz Müdür Prof. Dr. Hülya KALAYCIOĞLU Müdür Yrd. Öğr. Gör. Dr. Zafer YAVUZ Müdür Yrd. Öğr. Gör. Ahmet KÜÇÜK Müdür Yrd. Öğr. Gör. Setenay ŞEVİK Bilgisayar İşletmeni Derya KALAYCIOĞLU Sekreter Merve HALİLOĞLU İdari Personel Aynur ŞAHİN
 5. Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Neler Sunar? • Bireysel Danışmanlık Hizmeti • Özgeçmiş Hazırlama ve Mülakat Simülasyonları Eğitimi • Kariyer Planlama Dersi • İş, Staj, Eğitim Hakkında Bilgilendirme • Sosyal Sorumluluk Projeleri • Öğrenci Kulüpleri ile kariyer günleri ve etkinlikler • Firmalarla İş, Staj ve Teknik Gezi Görüşmeleri • Mezunlarla İletişim • CBİKO Kariyer Fuarı • CBİKO Yetenek Kapısı Yönetimi • CBİKO Kariyer Kapısı Yönetimi
 6. Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Bireysel Danışmanlık Hizmeti • Bireysel danışmanlık ile sorularınızı yanıtlayarak tüm süreçlerde yanınızda oluyoruz. • Özgeçmiş hazırlama sürecinde birebir danışmanlık vererek çok daha etkili ve profesyonel özgeçmiş oluşturmanıza yardımcı oluyoruz.
 7. Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Özgeçmiş Hazırlama ve Mülakat Simülasyonları Eğitimi • Etkili bir özgeçmiş oluşturmanız için eğitimler veriyoruz. • İş hayatında karşılaşabileceğiniz örnek senaryolarla kurulu gerçekçi mülakat simülasyonları yapıyoruz.
 8. Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Kariyer Planlama Dersi • Kariyer Planlama dersinin temel amacı; kariyer bilinci oluşturmak, öğrencilerin farklı sektörler hakkında bilgi sahibi olmalarını, kendi gelişimleri için kullanabilecekleri araçları tanımalarını sağlamak, onları en verimli ve mutlu olacakları alanlara yönlendirmektir. • Bu derste sizlere katkı sağlayacak çeşitli sektörlerden uzman kişileri ağırlayarak reel sektörle tanışma fırsatını sizlere sunuyoruz.
 9. Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi İş, Staj, Eğitim Hakkında Bilgilendirme • İş bulma ve staj süreçlerinizde size en uygun alanı belirlemek için birebir görüşmelerle yönlendirmeler yaparak doğru alanda olmanız için destek sağlıyoruz. • Gelecekteki kariyer hayatınızda size etkisi ve faydası olabilecek her alandan bilinen şirketlerin temsilcilerinin, alanında uzman kişilerin katılımları ile dönem içinde eğitimler, etkinlikler ve seminerler düzenliyoruz.
 10. Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Sosyal Sorumluluk Projeleri • Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak sosyal sorumluluk bilinci kapsamında bir çok kurum ve kişilerle etkileşimli projeler gerçekleştirmekteyiz.
 11. Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Öğrenci Kulüpleri ile Kariyer Günleri ve Etkinlikler • Öğrenci kulüpleri ile koordineli bir şekilde kulüplerden gelen fikirlerle birbirinden farklı tanımlarda etkinlikler gerçekleştiriyoruz.
 12. Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Firmalarla İş, Staj ve Teknik Gezi Görüşmeleri • Firma ve Kurumlarla görüşerek ilgili iş ve staj olanaklarını sizlerle paylaşıyor, ihtiyaç halinde sizleri firma ve kurumlarla görüştürüyor, sizlere referans oluyor ve teknik gezi ile sizleri sektörün önde gelen firma ve kurumlarına götürüyoruz.
 13. Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Mezunlarla İletişim • Üniversitemizden mezun olduktan sonrada sizinle iletişimde kalarak kariyerinizde doğru yönü bulmanız için destek sağlıyoruz. • Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak yürütülen yeni projemiz "Mezun Bilgi Sistemi« ile sizin diğer mezunlarla ve firmalarla bir arada olabileceğiniz ve diğer fırsatlardan faydalabileceğiniz bir sosyal ağ oluşturuyoruz.
 14. Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Bahar Şenlikleri • Uzun bir süredir yapılmayan ancak KTÜ için bir gelenek olan Bahar Şenliklerini KTÜ olarak gerçekleştirdik.
 15. Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Bölgesel Kariyer Fuarları • Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) Bölgesel Kariyer Fuarları • Üniversiteler, kamu-özel sektör kurumları ve meslek odalarının iş birliği ile Üniversiteler ev sahipliğinde düzenlenen kariyer etkinlikleridir.
 16. Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Bölgesel Kariyer Fuarları • Amacı; tüm gençlere üniversite adına bakılmaksızın yetenek olduklarının hissettirilmesi ve istihdam konusunda fırsat eşitliği sağlanması
 17. Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi CBİKO Yetenek Kapısı Yönetimi • Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından Gençler, İşverenler ve Kariyer Merkezleri’nin dijital etkileşim platformu olarak tasarlanmıştır. • Binlerce işverenin üniversite öğrenci ve mezunlarına yönelik kariyer imkanlarından haberdar olmasına olanak sağlamaktadır. YETENEK KAPISI GİRİŞ Telefonlarınıza okutarak linke ulaşabilirsiniz. https://www.yetenekkapi si.org/login
 18. Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi CBİKO Yetenek Kapısı Yönetimi https://www.yetenekkapi si.org/login
 19. Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi CBİKO Yetenek Kapısı Yönetimi https://www.yetenekkapi si.org/login
 20. Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi CBİKO Kariyer Kapısı Yönetimi • Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından istihdamda liyakat ve yetkinliğin artırılması, iş/staj ilanlarının kamuoyu ile etkin, şeffaf ve güvenilir bir şekilde paylaşılmasına yönelik e-Devlet entegrasyonu ile geliştirilen kariyer platformu’dur. https://kariyerkapisi.cbiko .gov.tr/ • Gençlerimizin fırsat eşitliği çerçevesinde ve liyakat esaslarına uygun olarak kamu kurumları ve özel sektör kuruluşlarınca sunulan staj olanaklarından faydalanmasını sağlamak adına başlatılmıştır. • Program aracılığıyla; şeffaf, izlenebilir ve yenilikçi bir değerleme yöntemi ile gençlerimizin istihdam edilebilirliklerinin arttırılması, kariyer olanaklarına erişimde fırsat eşitliğinin desteklenmesi, staj imkânının zorunlu staj gerektiren teknik bölümlerle sınırlı kalmayıp tüm bölümlere yaygınlaştırılması hedeflenmektedir. • Program’a başvuru yapan öğrenciler; eğitim hayatları boyunca sergiledikleri performans, becerilerini arttırmaya yönelik gerçekleştirdikleri çalışmalar ve başarıları göz önünde bulundurularak akademik/mesleki, sanatsal/sosyal ve sportif yeterlilik puanları üzerinden değerlenmektedir. İşverenler ise öğrencilere, kimlik bilgilerini görmeden söz konusu yeterlilik alanlarında aldıkları puanlar üzerinden staj teklifi göndermektedir. Ulusal Staj Programı (USP)
 21. Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi CBİKO Kariyer Kapısı Yönetimi https://kariyerkapisi.cbiko .gov.tr/
 22. Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi CBİKO Kariyer Kapısı Yönetimi https://kariyerkapisi.cbiko .gov.tr/
 23. Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (KM) https://www.ktu.edu.tr/kariyer Hukuk Fakültesi 4. Kat 61080 - Trabzon Tel: 0462 377 (8687)-(8670)-(8688) E-mail: kariyermerkezi@ktu.edu.tr facebook: ktukariyermerkezi instagram: ktukariyermerkezi twitter: ktukariyermrkz LinkedIn: KTÜ Kariyer Merkezi KM Müdür Yrd. Öğr. Gör. AHMET KÜÇÜK …TEŞEKKÜR EDERİM…
Publicidad