Se ha denunciado esta presentación.
Utilizamos tu perfil de LinkedIn y tus datos de actividad para personalizar los anuncios y mostrarte publicidad más relevante. Puedes cambiar tus preferencias de publicidad en cualquier momento.

Kullanılabilirlik Testi İçin Öneri ve Kaynaklar

322 visualizaciones

Publicado el

Kullanılabilirlik Testi İçin Öneri ve Kaynaklar
Usability (Kullanılabilirlik) Testing Eğitimi
SCRUM Scrum Fundamentals Eğitimi
CBAP CBAP İş Analizi Sertifikası Hazırlık Eğitimi
PMP PMP Sertifikası Hazırlık Eğitimi
CTFA AGILE ISTQB Agile Test Uzmanı Eğitimi
PMI-F Proje Yönetiminin Temelleri, PMI Uyumlu Eğitimi
REQ Gereksinim Mühendisliği Eğitimi
BPM101 Süreç Yönetimi Eğitimi

444 33 30 | Egitimtakvimi.com

Publicado en: Educación
  • Inicia sesión para ver los comentarios

Kullanılabilirlik Testi İçin Öneri ve Kaynaklar

  1. 1. 0 Kullanılabilirlik Testi İçin Öneri ve Kaynaklar
  2. 2. İçerik •  Video •  Makale •  Blog
  3. 3. Nielsen Norman Group h.ps://www.nngroup.com/courses/usability-tes>ng/ 1998 yılından bu yana Nielsen Norman Group kullanıcı deneyimi alanında lider bir ses olmuştur. UX tabanlı araşHrmaları öğrenebileceğiniz gibi, eği>m veya danışmanlık alarak hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Birçok makale ile de bu alanda size yol gösterecek>r.
  4. 4. User Tes4ng www.usertes>ng.com/blog Kullanılabilirlik testleri hakkında makalelerin bulunduğu bir blog. UX tasarımcılar ve usability kavramı odağında olanlar, güncel bilgiler, araşHrmalar, tasarım ve ürün geliş>rme anlamında mutlaka işinize yarayacakHr.
  5. 5. Usabillia h.p://blog.usabilla.com/7-must-see-usability- tes>ng-videos/ Usability Tes>ng çalışmaları kapsamında izlenmesi gereken başlıca önemli videolar.
  6. 6. UsabilityGeek h.p://usabilitygeek.com/usability-tes>ng-prototypes/ Bu makale, etkileşimli proto>pler üzerinde kullanılabilirlik testleri neden, ne zaman ve nasıl yapılmalı sorularına genel bir bakış kazandırıyor.
  7. 7. UsabilityGeek h.p://usabilitygeek.com/an-introduc>on-to- website-usability-tes>ng/ Kullanılabilirlik ve Kullanılabilirlik Tes> kavramlarını, metotlarını tanıtan, kullanılabilirliğin önemini anlatan bir kaynak. İçerikteki bir takım örneklemelerle de konuyu pekiş>rmeniz mümkün.
  8. 8. Blog h.ps://blogs.adobe.com/crea>vecloud/best-prac>ces-for-usability-tes>ng-in-ux-design/ UX’de Kullanılabilirlik Tes> için En İyi Yöntemler; Kaç kişi ile test yapılmalı? Testlere kimler kaHlmalı? Tes> nasıl planlamalı? Tasarım ekibi neden kullanılabilirlikle ilgisi olan kişilerden oluşmalı? Test sonrasını hızlı yönetmeli Akılda tutulması gereken birkaç şey daha...
  9. 9. İlgili Eği>mlerimiz Eği>m Kodu Eği>m Adı USEAB Usability (Kullanılabilirlik) Tes>ng SCRUM Scrum Fundamentals CBAP CBAP İş Analizi Ser>fikası Hazırlık PMP PMP Ser>fikası Hazırlık CTFA AGILE ISTQB Agile Test Uzmanı PMI-F Proje Yöne>minin Temelleri, PMI Uyumlu REQ Gereksinim Mühendisliği BPM101 Süreç Yöne>mi Üre>ci Ser>fika Adı PMI PMI Agile Cer>fied Prac>>oner (PMI-ACP) PMI PMP (Project Management Professional) CBAP CBAP (Cer>fied Business Analysis Professional) CCBA CCBA (Cer>fica>on of Competency in Business Analysis) İlgili Ser>fikalar

×