Se ha denunciado esta presentación.
Utilizamos tu perfil de LinkedIn y tus datos de actividad para personalizar los anuncios y mostrarte publicidad más relevante. Puedes cambiar tus preferencias de publicidad en cualquier momento.
Sosyal Medyanın Önemi
Sosyal medya, medya içeriği oluşturmak,
yayınlamak ve yorumlamak olarak bireysel
katılımın olduğu medya kanalıdır. İnterne...
Sosyal medyada bilgi ve
haberin kim tarafından
hazırlandığı açıktır. O
habere veya bilgiye
yapılan yorumun ve
eklerin de, ...
İnternet, günümüzde sosyal medyanın kendisi
olmuştur. Kurulan web sitelerinde yorum
yapabiliyor, bilgi ekleyebiliyoruz, fa...
Sonuç olarak sosyal medya, tüm dünyanın bir
arada iletişime geçtiği ve yorum, mesaj, bilgi,
eleştiri, satış ve tanıtım yap...
Bu oluşum markaların pazarlama stratejileri için
temel unsurlardan biri haline gelmektedir.
Facebook, Twitter, Pinterest v...
Dükkan Ajans olarak markalara önerimiz, tüm
bu olanakları değerlendirebilmesi için sağlam bir
online stratejiye sahip olma...
Bu konuda firmalar, son yıllarda bünyelerine
sosyal medya uzmanı gibi çalışan
eklemektedirler. Sosyal medya
yöneticileri, ...
Konusunda uzman ve kaliteli çalışan ekipler
sayesinde, sosyal medya üzerinden, etkili
kampanyalar ve tanıtımlar yapılabilm...
Dükkan Ajans; markanız için sosyal medya
konumlandırma,iletişim, pazarlama ve takip sürecini
yönetir, yatırımınızın geri d...
Dükkan Ajans olarak, 2000 kişi arasında Ocak
ayı sonu ve Şubat ayı başlarında yaptığımız
araştırmaya göre markalar için so...
Karşılaştırmada ilgili markaların Facebook fanı
olup olmama durumları, müşterilerin ürünleri
satın alması, müşteri sadakat...
Próxima SlideShare
Cargando en…5
×

Sosyal medyanın önemi

450 visualizaciones

Publicado el

 • Inicia sesión para ver los comentarios

Sosyal medyanın önemi

 1. 1. Sosyal Medyanın Önemi
 2. 2. Sosyal medya, medya içeriği oluşturmak, yayınlamak ve yorumlamak olarak bireysel katılımın olduğu medya kanalıdır. İnternet üzerinden, bloglar, twitter, Facebook gibi sanal platformlarda, bilgi ve haber paylaşımı ve yorumlar sayesinde, sosyal medya adı verilen medya türü ortaya çıkmıştır.
 3. 3. Sosyal medyada bilgi ve haberin kim tarafından hazırlandığı açıktır. O habere veya bilgiye yapılan yorumun ve eklerin de, kimler tarafından yapıldığı açıktır. Sosyal medya, şeffaf ve karşılıklı iletişim kurulan bir platformdur.
 4. 4. İnternet, günümüzde sosyal medyanın kendisi olmuştur. Kurulan web sitelerinde yorum yapabiliyor, bilgi ekleyebiliyoruz, facebook’ta kendi arkadaşlarımızdan bir topluluk oluşturarak bilgi ve haber paylaşabiliyor, twitter’de anlık haberler ve yorumlarımızla, ülkemizin gündeminde değişiklik veya var olan gündeme ekler yapabiliyor, haber sitelerine istediğimiz yorum ve eleştirileri yapabiliyoruz.
 5. 5. Sonuç olarak sosyal medya, tüm dünyanın bir arada iletişime geçtiği ve yorum, mesaj, bilgi, eleştiri, satış ve tanıtım yaptığı etkili bir mecradır.
 6. 6. Bu oluşum markaların pazarlama stratejileri için temel unsurlardan biri haline gelmektedir. Facebook, Twitter, Pinterest ve aralarında yer alan tüm dijital mecralarda yeni, potansiyel ve sadık müşterilere ulaşmanın, onlarla etkileşim halinde olarak dokunmanın değeri tecrübelerle sabit bir hale gelmiştir.
 7. 7. Dükkan Ajans olarak markalara önerimiz, tüm bu olanakları değerlendirebilmesi için sağlam bir online stratejiye sahip olma zorunluluğu göz ardı edilmemelidir.
 8. 8. Bu konuda firmalar, son yıllarda bünyelerine sosyal medya uzmanı gibi çalışan eklemektedirler. Sosyal medya yöneticileri, şirketlerin pazarlama, halkla ilişkiler ve tanıtım konularında çalışmalarını organize ediyor, internet üzerinden firmanın imaj ve kimliğini oluşturuyorlar.
 9. 9. Konusunda uzman ve kaliteli çalışan ekipler sayesinde, sosyal medya üzerinden, etkili kampanyalar ve tanıtımlar yapılabilmektedir. Burada önemli olan, attığınız adımların dikkatli ve gerçekçi olmasıdır. Bu büyük gücü kullanırken yapacağınız en ufak hata, imajınızı ciddi derecede bozabilir. Bu nedenle, işini iyi bilen ekiplere danışmak ve sosyal medya çalışmalarınızı onlarla götürmek çok akılcı bir davranış şeklidir.
 10. 10. Dükkan Ajans; markanız için sosyal medya konumlandırma,iletişim, pazarlama ve takip sürecini yönetir, yatırımınızın geri dönüşünü size net bir şekilde sunacak raporlama hizmetlerini sağlar. Markanızı sosyal medyada konumlandırdıktan sonra komünite oluşturma amaçlı ve aynı zamanda hizmet ve ürünlerinizin tanıtımını sağlayacak kampanyalar, yarışmalar ve promosyonel uygulamalar gerçekleştiririz.
 11. 11. Dükkan Ajans olarak, 2000 kişi arasında Ocak ayı sonu ve Şubat ayı başlarında yaptığımız araştırmaya göre markalar için sosyal medya gibi bir gücün neden engellenemez olduğunu gösterir sonuçlar elde ettik.
 12. 12. Karşılaştırmada ilgili markaların Facebook fanı olup olmama durumları, müşterilerin ürünleri satın alması, müşteri sadakati, tavsiye eğilimi, medya değeri gibi birçok ölçüt kullanılmış. Çalışmanın sonuçları bizi hayret verici bir sonuca yöneltir, Facebook fan değerinin ortalama 174$ olduğu belirlenmiştir.

×