Se ha denunciado esta presentación.
Utilizamos tu perfil de LinkedIn y tus datos de actividad para personalizar los anuncios y mostrarte publicidad más relevante. Puedes cambiar tus preferencias de publicidad en cualquier momento.

Dlaczego lesbijki lubią duże zderzaki? Rzecz o marketingu LGBT+

133 visualizaciones

Publicado el

Osoby homoseksualne to duża i wciąż jeszcze mocno niedoceniana w Polsce grupa docelowa, mająca ogromne możliwości zakupowe.


Geje uchodzą na całym świecie za trendsetterów wyznaczających swoimi konsumenckimi wyborami kierunek, w którym następnie podąża heteroseksualna większość. Lesbijki natomiast to grupa społeczna o jednym z największych współczynników wierności marce.

Publicado en: Marketing
 • Sé el primero en comentar

 • Sé el primero en recomendar esto

Dlaczego lesbijki lubią duże zderzaki? Rzecz o marketingu LGBT+

 1. 1. DLACZEGO LESBIJKI LUBIĄ DUŻE ZDERZAKI, GEJE LODY, A DRAG QUEENS NOSZĄ OKULARY? 1 0 1 . C Z W A R T E K S O C I A L M E D I A W W A R S Z A W I E G R Z E G O R Z M I E C Z N I K O W S K I
 2. 2. DISCLAIMER T A P R E Z E N T A C J A Z A W I E R A N A C H A L N Ą P R O M O C J Ę H O M O S E K S U A L I Z M U O R A Z Ś L A D O W E I L O Ś C I H E T E R O F O B I I .
 3. 3. Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie, że jesteście na rozmowie o pracę...
 4. 4. B R U N A T N E P I W O Jest rok Rok 1973. Firma Coors Brewing jest bojkotowana przez społeczność LGBT za przeprowadzanie na rekrutowanych kandydatach testów wariografem, w czasie których padają pytania o orientację seksualną. Protesty trwają kilkanaście lat.
 5. 5. S Y M B O L B O J K O T U R O S J I Pierwsze kroki mające zmniejszyć nacisk ze strony amerykańskich gejów i lesbijek Coors Brewing podejmuje w 1978 r., rezygnując z pytania dotyczącego orientacji seksualnej w czasie rekrutacji i testów wykrywaczem kłamstw. W 2013 roku jedna z marek piwa wytwarzanego przez Coors Brewing staje się symbolem bojkotu Rosji, która wprowadza antygejowskie prawo przed olimpiadą w Soczi.
 6. 6. DLACZEGO? H A J S P R Z E S T A Ł S I Ę Z G A D Z A Ć !
 7. 7. O S O B Y L G B T + Średni dochód w gospodarstwie domowym konsumenta LGBT jest o 23 proc. wyższy. ZARABIAJĄ WIĘCEJ 26 proc. gejów deklaruje, że może wydawać więcej pieniędzy na wysokiej jakości produkty. WYDAJĄ WIĘCEJ Jeżdżą częściej na dłużesz wakacje, kupują nowe wersje tych samych produktów, częściej korzystają z usług welness i spa oraz siłowni. TO TRENDSETTERZY 70 proc. gejów i lesbijek deklaruje też, że zmieniłoby markę ze względu na jej homofobiczną politykę. NIE KUPUJĄ OD HOMOFOBÓW
 8. 8. SUBARU C A S E S T U D Y
 9. 9. P O C Z Ą T K I L E S B A R U Tim Bennett, ówczesny szef marketingu, w latach 90. postanowił przebadać, kto w Stanach jest gotów kupić Subaru. Oprócz typowych odbiorców, czyli białych obywateli między 18 a 35 rokiem życia, informatyków, pracowników służby zdrowia czy nauczycieli, zauważono również pewną specyficzną grupę – samotne kobiety, które pełniły funkcję głowy rodziny. Wtedy zadecydowano, że kampania skierowana będzie do tych kobiet – mimo ich pozornej nieobecności na rynku, były szeroką i wierną grupą odbiorców. Należy wspomnieć, że na początku lat 90. w Stanach temat mniejszości seksualnych był raczej pomijany w mediach, a reklama skierowana do takiej grupy odbiorców była wręcz przełomowa.
 10. 10. L.A. EYEWORKS C A S E S T U D Y
 11. 11. R E A D I N G I S . . . W 1996 roku także producent okularów zwrócił się ze swoimi produktami i przekazem do tęczowej społęczności. W ślad za nim poszły także marki kosmetyków jak M.A.C.
 12. 12. BEN & JERRY'S C A S E S T U D Y
 13. 13. S M A K R Ó W N O Ś C I Już w 1989 r. Ben & Jerry's był pierwszym pracodawcą w Vermont, który oferował ubezpieczenie zdrowotne partnerom pracowników, w tym parom tej samej płci. W tamtym czasie nie wydawało się to gestem rewolucyjnym - po prostu wiedzieliśmy, że jest to słuszne i sprawiedliwe. Ben & Jerry's ma długą historię angażowania się na rzecz sprawiedliwości społecznej, w tym praw społeczności LGBT+ i równości małżeńskiej. Także w Polsce, gdzie markę tę można znaleźć w każdym klubie LGBT+ czy praktycznie na każdym wydarzeniu LGBT.
 14. 14. N I E P A L N A T Ę C Z A wzmianek w mediach, w wiekszosci pozytywnych lub neutralnych 2600 publikacji zawierało nazwę marki producenta lodów 40% kontaktów z publikacjami w internecie 37,6 MLN tyle wynosił ekwiwalent reklamowy dla Ben & Jerry's 4,5 MLN
 15. 15. OPŁACALNE? J A P O W I E M , Ż E T A K , D R U G I E K S P E R T , Ż E N I E , B O B O J K O T Y . . .
 16. 16. 31% 26% według sondażu OKO.PRESS za największe zagrożenie dla Polski uznaje LGBT+ i gender boi się zagrożenia ze strony Rosji i rosyjskich szpiegów. M Ę Ż C Z Y Z N
 17. 17. T O P O M Y Ś L M Y . . . Społeczność LGBT+ stanowi ok. 5% społeczeństwa. Popiera ją prawie połowa Polaków. DUŻA GRUPA DOCELOWA Realnie osoby LGBT+ bojkotują homofobiczne lub wspierające homofobie marki - Ciechan, Ludwik, Żabka. REALNE BOJKOTY Który zawsze się opłaca. Można też dorzucić do tego gwartantowaną nagrodę Effie. EKWIWALENT REKLAMOWY Przy każdej akcji firmy i jej rzekomym bojkocie, społeczność LGBT+ organizowała akcje poparcia. WDZIĘCZNOŚĆ I POPARCIE
 18. 18. 63% woli kupować od tzw. purpose driven brands, jako że proszek nie służy już tylko do prania a szampon do mycia włosów. K O N S U M E N T Ó W
 19. 19. No to widzieliście jak gej mówi o marketingu! A może chcecie usłyszeć jak śpiewa ich cała banda?
 20. 20. DZIĘKUJĘ Z A W A S Z Ą U W A G Ę !

×