Se ha denunciado esta presentación.
Utilizamos tu perfil de LinkedIn y tus datos de actividad para personalizar los anuncios y mostrarte publicidad más relevante. Puedes cambiar tus preferencias de publicidad en cualquier momento.

Spartan - Ako prekonávať prekážky a dosiahnuť v živote maximálneho úspechu

458 visualizaciones

Publicado el

Žiješ naplno?

Spracované myšlienky podľa knihy Joe deSena, Jeff O´Connell

Publicado en: Estilo de vida
 • Sé el primero en comentar

Spartan - Ako prekonávať prekážky a dosiahnuť v živote maximálneho úspechu

 1. 1. Spracované myšlienky podľa knihy Joe deSena, Jeff O´Connell
 2. 2. Život by nemal byť cestou k hrobu s cieľom doraziť tam v peknom a zachovalom tele. Skôr by sme tam mali pristať šmykom v oblaku dymu, poriadne vyčerpaní a opotrebovaní a s hlasitým zvolaním: ´Páni, to teda bola jazda!´. S. Thompson
 3. 3. SPARTAN RACE Závod je iba vyvrcholením vašej fyzickej prípravy. Zo všetkých strán si ohmatáš fyzické a psychické dno. Spartan Race je miesto, kde si overíš, ako žiješ svoj život.
 4. 4. PREKÁŽKY
 5. 5. Sparťanská lekcia č.1: Každá prekážka predstavuje príležitosť.
 6. 6. Najlepšie víno pochádza z hrozien vystavených extrémnym podmienkam, diamanty z uhlia, ktoré prešlo obrovským tlakom, ak chceme, aby meč bol dokonalou zbraňou je potrebné vyhne a veľa úderov ...
 7. 7. Premýšľajte, čo od seba očakávate a opustite svoju zónu pohodlia. Keď doženiete svoje telo až na pokraj síl a ležíte vyčerpaní na zemi ... meníte tak svoj referenčný rámec a vytvárate nové merítka. Postaviť sa tak šialeným prekážkam je najlepší spôsob, ako preprogramovať ľudský mozog. Potom, čo sú tieto náročné chvíle za vami, vypadajú bežné denné starosti ničotne.
 8. 8. „Akákoľvek situácia, ktorá vás dovedie na pokraj duševných alebo fyzických síl, zmení podstatu vašej osobnosti.“
 9. 9. . Najviac nás motivujú tí, ktorí neváhajú, idú ďalej, nesnažia si to zjednodušiť a nezlyhávajú. Každý z nás môže byť jedným z nich - avšak pokiaľ chce.
 10. 10. BUĎ SPARŤANOM! Výzvy ma zoceľujú. Neúspech ma núti viac sa snažiť. Zraz ma k zemi a ja sa istotne hneď zase postavím.
 11. 11. Pri každom závode premôžte svoju prechodnú túžbu po pohodlí a venujte svoje úsilie niečomu, čo vás presahuje.
 12. 12. ZDOKONAĽOVANIE
 13. 13. Ľudia si zapamätajú tých, ktorí prídu prví a zapichnú tam svoju vlajku. Na človeka, ktorý príde ako druhý sa ľahko zabúda.
 14. 14. Svoje ciele som plnil tým, že som pracoval usilovnejšie a rýchlejšie než ostatní. Žiadna prekážka ma neodradila.
 15. 15. Vždy sa snažím o pokrok. Po každom závode som na seba zvyšoval nárok. So všetkými, s ktorými som sa v tejto oblasti stretol, som sa pýtal: „Čo je ešte ťažšie? Čo je ešte ťažšie?“. Veta „Postavte ma pred tú najťažšiu možnú úlohu“ sa stala mojou mantrou. Stal som sa závislý na krajných výzvach. Čím bláznivejší závod, tým viac som túžil sa ho zúčastniť. Moja vytrvalosť silnela práve v súťažiach, ktoré iným pripadali šialené.
 16. 16. Človek v ničom nevyniká, dokiaľ do toho nevloží dosť úsilia.
 17. 17. POKOJ MYSLE
 18. 18. Ak chcete vyhrať na skutočnom bojisku, musíte najprv zvíťaziť na bojovom poli svojej mysle.
 19. 19. Boj je najlepším príkladom nepredvídateľnej situácie a tí, ktorí v ňom vynikajú sú vycvičení očakávať čokoľvek, čo sa im postaví do cesty. Títo vojaci fascinujú práve preto, že pod tlakom zostávajú pokojní a aj za najvypätejších okolností plnia svoje povinnosti. Mnohí z nás túto nesmerne zaujímavú vlastnosť obdivujú.
 20. 20. Najväčšia prekážka, najvyššia stena môže byť v skutočnosti imaginárna. Existuje iba vo vašej mysli. Niektorí ľudia uviaznu na dlhé roky v jednom bode, pretože ich ochromuje strach zo zmeny.
 21. 21. Budovanie kontroly mysle je základom práce na silnej mysli, ktorá nezlyhá pri žiadnej dôležitej úlohe. Ide o to, naučiť sa, ako sa nenechať rozptyľovať a miesto toho sa sústrediť, aby ste mohli podať špičkový výkon, nech sa deje čokoľvek. .
 22. 22. Prvým krokom k nácviku kontroly mysle je stíšiť sa, aby ste mohli sledovať, čo sa deje vo vašej mysli. Ticho, je prvým stupňom tréningu mysle.
 23. 23. ZÁVER
 24. 24. Pochopil som, že keď môžem dokončiť závod, v ktorom som si zo všetkých strán ohmatal fyzické a psychické dno, prečo by som nemohol vo svojom osobnom živote urobiť také rozhodnutia, ktoré sú v priamom porovnaní s týmto zážitkom absolútne ničím? Prečo by som nemohol zmeniť spôsob života tak, aby som bol spokojnejší nielen ja, ale aj moji blízky? Pokiaľ som mohol dokončiť tento závod, môžem dokončiť čokoľvek!
 25. 25. ´POCHOPÍŠ AŽ V CIELI´ je sľub. Sľub, že pokiaľ na sebe budete tvrdo makať, poriadne trénovať a vydáte zo seba behom závodu všetko, v cieli pochopíte, že človek, ktorým ste boli na začiatku závodu a osoba, ktorou ste v cieli, sú dvaja úplne odlišní ľudia. Ja viem, že som – chcete to tak aj vy?” Tony Reys.
 26. 26. GtoG, s.r.o. Ivana Miklovič www.gtog.eu

×