Se ha denunciado esta presentación.
Utilizamos tu perfil de LinkedIn y tus datos de actividad para personalizar los anuncios y mostrarte publicidad más relevante. Puedes cambiar tus preferencias de publicidad en cualquier momento.

Základní trendy ve vývoji populace - EDUCA2015

175 visualizaciones

Publicado el

HR konference #EDUCA2015
Lukáš Vavřina
AGC Automotive Czech a.s.
educa2015

Publicado en: Reclutamiento y RR. HH.
  • Inicia sesión para ver los comentarios

  • Sé el primero en recomendar esto

Základní trendy ve vývoji populace - EDUCA2015

  1. 1. Základní trendy ve vývoji populace - použitelnost absolventů HR konference EDUCA2015 15/10/2015, Liberec, Lukáš Vavřina AGC Automotive Czech a.s.
  2. 2. Stručně o Společnosti počátek výroby skla pro automobily ve 20.letech 20.století rok 2010 fúze 2 podniků (Splirec & Splintex) a vznik AGC Automotive Czech a.s. Výroba 30 000 000 kusů/rok (meziroční růst o téměř 15%) v posledních 3 letech přes 150 vývojových projektů/rok a v průměru 45 + SOP/rok Vývoj počtu zaměstnanců: rok 2012: 312 WC & 1330 BC rok 2013 (10): 345 WC & 1638 BC (delta celkem 341) rok 2014 (10): 383 WC & 1928 BC (delta celkem 328) rok 2015 (10): 412 WC & 2195 BC (delta celkem 296)
  3. 3. Výrobní portfolio boční a zadní kalená skla čelní laminovaná skla a boční laminovaná skla střešní speciální skla skla s přidanou hodnotou
  4. 4. Kdysi vs. dnes VŠ studenti ve větším množství i na technických oborech A/N VŠ obory technicko-odborného rázu nyní v mnohem širší nabídce A/N kvalita VŠ absolventů (nyní slabší úroveň, méně zkušeností) A/N kvalita VŠ absolventů (nyní slabší úroveň, chápání úlohy) A/N SŠ studenti ve větším množství i na technických oborech A/N kvalita SŠ absolventů (nyní slabší úroveň, méně zkušeností) A/N zvýšení finančních požadavků dnešních absolventů (u techn. oborů obzvláště) A/N relativně málo absolventů A/N
  5. 5. Aktivity směrem k absolventům Co pro to děláme v AGC Automotive Czech: V AGC Spolupráce s VŠ (diplomové práce, zaujetí studentů) Spolupráce s VŠ (prezentace na Job Day, propagace nejen firmy ale i techn. oborů) Spolupráce s VŠ (Spolupráce ve výzkumu) Spolupráce s VŠ (praxe) Spolupráce se SŠ (prezentace, dny kariéry, propagace nejen firmy ale i techn. oborů) Spolupráce s SŠ (praxe) Stipendia pro VŠ (v konečném důsledku napojení na firmu, praxe ad., Doh. setrvání) Stipendia pro SŠ (v konečném důsledku napojení na firmu, praxe ad., Doh. setrvání) Tréninkové pozice (Technický asistent- primárně se učící, sekundárně výkonová pozice) Stáže (placené/neplacené) Změny myšlení u managementu (Závodová i Divizní úroveň) Změna myšlení u Vedoucích (kontinuální proces)-absolvent není hotový Navazujeme pravidelnější a hlubší spolupráci s ostatními divizemi Společnosti Jednorázové aktivity (podpora stěhování aj.)
  6. 6. Úloha firmy, projevy v konkrétních akcích? podporovat (aktivně se účastnit?) širokou diskuzi o SŠ a VŠ vzdělávání, především technickém (konference, jednání s úřady – kraj, MŠMT aj.) definovat si, jaký přínos bude v absolventech pro Vaší Společnost a v krocích, které budete podnikat aktivně jednat s konkrétními vzdělávacími subjekty o konkrétních krocích (např. tzv. firemní třídy ad.) vyčlenit si na tyto aktivity zdroje (finanční, prostorové, lidské…) pro posílení svého hlasu uvažovat o spojení s okolními Společnostmi a podnikání společných kroků (ideálně nekonkurujícími) připravit si vnitřní strukturu na pravděpodobně větší množství absolventských profilů ve svých řadách a tyto si následně tzv. vychovat nespoléhat se na okolí a proklamovanou pomoc jiných subjektů myslet na smysl existence Vaší Společnosti . .
  7. 7. Děkuji všem za pozornost, aktivitu i Váš čas. Hezký den Lukáš Vavřina AGC Automotive Czech a.s. lukas.vavrina@eu.agc.com 606 025 596

×