Se ha denunciado esta presentación.
Utilizamos tu perfil de LinkedIn y tus datos de actividad para personalizar los anuncios y mostrarte publicidad más relevante. Puedes cambiar tus preferencias de publicidad en cualquier momento.

Novináři a média jako součást podnikání

378 visualizaciones

Publicado el

Lekce je věnována mapování trhi s médii. Prvních 70 minut studenti zjišťují informace o největších mediálních domech, v konci hodiny je pouze ujasnění.

Publicado en: Educación
 • Inicia sesión para ver los comentarios

 • Sé el primero en recomendar esto

Novináři a média jako součást podnikání

 1. 1. Novináři a média jako součást podnikání
 2. 2. Co se naučíte? Vnímat sebe sama jako objekt inzerentů na mediálním trhu. Jak jsou média financovaná. Jaká je organizační struktura redakcí a jak je rozdělený mediální trh.
 3. 3. Co bychom měli o médiích vědět Jaké jsou nejvýznamnější mediální domy. Která média si napříč jednotlivými společnostmi konkurují Kdo v jakém segmentu v tiskových médiích vítězí. Jaké jsou redakční pozice a jaká je struktura managementu v největších mediálních domech či segmentu médií?
 4. 4. Rozvržení 30 minut: hledání dat, faktů a vytvoření hlavních tezí. 20 minut: diskuse členů všech skupin nad obsahem prezentace. 20 minut: prezentace odpovědí.
 5. 5. Čím jsme pro inzerenty zajímaví? Kdo jsou ve vašem okolí lidi s vyšším vrstevnickým ekonomicko-sociálním statusem? Co tito vrstevníci/kolegové dělají, v čem vynikají, jaké jsou jejich zájmy a jak vidíte jejich budoucnost? Při marketingovém zhodnocení je nutné přemýšlet nad tím, jak je skupina: • početná a za co je nucená utrácet, • finančně silná a ochotná utrácet za sebe a technologie, • schopná dosáhnout na hypotéku či leasing, • způsobilá dodržovat dohody.
 6. 6. Jaká média mají dané příjmy? Přímý prodej. Reklama. Poplatky. Vedlejší hospodářská činnost. Granty a dary. Ze státního rozpočtu.
 7. 7. Pilíře mediálního marketingu Trh s mediální produkcí • Prodej vlastních produktů - noviny, časopisy, rozhlasové a televizní programy, filmy, hudební nosiče apod. • Hledání příjemců a uzpůsobování obsahu jejich přání. Reklamní trh - trh s příjemci. • Prodej čtenářů, posluchačů a diváky v podobě tiskové plochy a vysílacího času, tedy fakticky v podobě pozornosti, kterou tisku a vysílání příjemci věnují. • Hledání obchodních řešení, které budou příjemci akceptovat.
 8. 8. Novináři Většina novinářů nemá tradiční žurnalistické vzdělání. Očekávanou schopností je dovednost čerpat z cizojazyčných zdrojů, odbourává se oborová specializace, roste nárok na vyhledání informací. Charakter práce záleží na typu médií: on-line, oborový měsíčník apod. Jiná bude práce novináře v deníku, který potřebuje denně dodat několik článků a novináře v týdeníku, kde si lze zpracování témat plánovat. Některými novináři je žurnalistika považována za osamělé povolání.
 9. 9. Uveďte cílovou skupinu, potenciální inzerenty a konkurenci
 10. 10. Michal Kaderka Tel.: 777 879 481 E-mail: kaderka@centrum.cz cz.linkedin.com/pub/michal-kaderka/49/807/10b www.slideshare.net/MichalKaderka @MichalKaderka Michal.Kaderka77 KontaktKontakt

×