SlideShare a Scribd company logo
1 of 4
1
Урок №__ 7А клас 1 група ________________
2 група ________________
7Б клас 1 група ________________
2 група ________________
Тема: Хмарнісервіси. Інструктаж з БЖД.
Мета уроку:ознайомити учнів з поняттям «хмарні технології», а також
можливостями хмарного сервісу Google, повторити етапи створення
презентацій; розвивати прийоми розумової діяльності (вміння аналізувати,
узагальнювати, робити висновки); виховувати самостійність та
компетентність.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань, умінь та навичок
Технічні засоби навчання:
• комп'ютери з виходом в Інтернет;
• проектор.
Хід уроку.
І. Організаційний момент
Так як ми знаходимося у комп’ютерному кабінеті, про що ми повинні з вами
пам’ятати? (Дотримуйтесь правил техніки безпеки). Якихсаме? (відповідіучнів)
ІІ. Актуалізаціязнань
- Чи можете ви сьогодні уявити життя без комп'ютера, Інтернету та IT
технологій (відповіді учнів)
- Звичайно, ні. Сучасні люди не уявляють своє життя без Інтернету з його
соціальним спілкуванням та інформаційними ресурсами.
ІІІ. Повідомленнятеми та мети.
Сьогодніми продовжимо знайомство із сервісами Інтернету.
Завдяки сучасним технологіям і сервісам, що надаються за допомогою мережі
Інтернет, можна створювати, редагувати, зберігати і здійснювати спільну роботу
над різними документами на відстані.
Таку можливість надають хмарні сервіси.
Сьогодні ми спільно з вами спробуємо створити проект-презентацію з
використанням хмарних сервісів Google Презентація, вдосконалимо вміння та
навички працювати з Інтернетом, будемо розвивати прийоми розумової діяльності
(аналізувати, узагальнювати, робитивисновки).
Теманашого уроку - «Хмарнісервіси». Запишіть її в конспекті.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Давайте з’ясуємо, що таке хмарні технології.
2
Хмарні технології - це технології розподіленої обробки даних, в якій
комп'ютерніресурси і потужності надаються користувачевіяк Інтернет-сервіс.
Існує ще одне поняття «хмара» – це нова технологія використання серверних
ресурсів.
А також є поняття хмарні обчислення – це новий підхід до організації
обчислювального процесу, що передбачає розподілену віддалену обробку та
зберігання даних. Хмарні технології мають багато видів модулів.
При застосуванні хмарних технологій немає необхідності встановлювати на всіх
комп'ютерахдорогіпрограмніпродукти.
Одним із основних видів хмарних технологій є модуль Програмне
забезпечення як сервіс (SaaS) - це надання доступу до програм, запущених на
віддалених серверах, через веб-браузер.
Згідно SaaS-концепції, користувач ніби бере продукт в оренду (часто відповідні
сервіси є безкоштовними), причому використовує тільки ті функції програми, які
йому потрібні.
Зручнимиу використанні є хмарні сервіси Google:
- Диск Google,
- документиGoogle.
ДискGoogle – це більше, ніж просто сховище файлів.
Завдяки використанню Диску Google можна зберігати файли, ділитися ними з
іншими користувачами, синхронізувати файли з різних пристроїв. Цей сервіс
підтримуєблизько 30 форматів файлів.
В Google Диску ви можете безкоштовно зберігати до 15 ГБ даних.
Максимальнийрозмір файла, який можна закачати на диск – 2 Гб.
Документи Google – це безкоштовний набір веб-сервісів. Він дозволяє легко
створювати, спільно використовуватиі змінювати документив Інтернеті.
Документи, що створюються, зберігаються на спеціальному сервері Google. Це
одна з ключових переваг програми, оскільки доступ до введених даних може
здійснюватися з будь-якого комп'ютера, підключеного до Інтернету (при цьому
доступ захищений паролем).
Для того, щоб користуватися хмарним сервісом Google Docs, необхідно
створити свій аккаунт.
- А що таке аккаунт?
Аккаунт - це обліковий запис, в якій зберігається персональна інформація
користувача для входу на сайт.
Тепер будьте дуже уважними, бо я показую, як треба завантажувати дану
хмарну технологію. Перше, що потрібно зробити – це увійти в свій аккаунт. Ввести
адресу електронної пошти і пароль. Потім натискаємо кнопку Сервіси. Натискаємо
на слово Більше і вибираємо Документи.
Інтерфейс Google Docs складається:
3
 область системи пошуку;
 рядок кнопок службиДокументи;
o Праворуч - кнопки У вигляді списку, Сортування, Відкрити вікно
вибору файлів;
o Зліва - кнопка меню для вибору типу документа і структури папок
ваших документів;
 кнопка Створити.
Щоб створити новий документ в Google Docs, необхідно за допомогою меню
вказуємо необхідний нам тип документа (наприклад: презентація).
Вікно програми для створення презентацій в Документах Google нагадує
інтерфейс програми Microsoft PowerPoint. Тому працювати з даним сервісом
досить просто.
У хмарних технологій є одна особливість.
- Яка? Знайдіть у конспекті.
Однією з особливостей хмарних технологій є можливість спільної роботи над
документом групою користувачів.
(Керівник групи, відкриваючи «спільний доступ» для даного документа, надає
іншим користувачам можливість переглядати або редагувати його.)
Практична робота.
А зараз ми як одна проектна група спільно попрацюємо над презентацією на
тему «Хмарнісервіси».
Я створив титульний слайд, встановив спільний доступ. Кожен з вас повинен
створити свій слайд-візитівку та слайд відповідно до теми. Приступаємо до роботи.
А тепер давайте подивимося на результати вашої роботи. Я організую перегляд
нашого проекту (організувати спільний перегляд одержаної презентації).
- Чи корисним будетаке використання Інтернету?
Дійсно, майбутнє Інтернету може бути дуже цікавим і корисним для нас. Слід
сказати, що в розвинутих країнах, а саме в Китаї та США такі технології вже
використовуються.
Тому Білл Гейтс правду казав, що хмарні технології - це наше майбутнє і не
тільки.
V. Первинна перевірказасвоєння знань
VI. Оцінювання результатів роботи.
VII. Підсумки уроку. Рефлексія.
Давайте повернемося до проблеми, яка була озвучена на початку уроку.
Чи можна нам, не зустрічаючись, створити спільнийпроект?
4
Дійсно, це так, і ви сьогодні в цьому переконалися. Хоча працювали ви над
презентацією в одному кабінеті, однак це можна зробити і перебуваючи в
сусідніх кабінетах або взагалі, сидячиу себе вдома.
Чи сподобався вам урок?
Що нового ви дізналися?
Що вас здивувало?
Що зацікавило?
Про що б ви хотіли продовжитирозмову?
III. Інструктаж домашнього завдання: завершити роботу над спільною
презентацією

More Related Content

What's hot (6)

хмарні технології в навчальному процесі
хмарні технології в навчальному процесіхмарні технології в навчальному процесі
хмарні технології в навчальному процесі
 
монтаж фільму (практична)
монтаж  фільму (практична)монтаж  фільму (практична)
монтаж фільму (практична)
 
135
135135
135
 
9
9 9
9
 
Ms publisher
Ms publisherMs publisher
Ms publisher
 
Lesson # 25. hypertext markup language concept
Lesson # 25. hypertext markup language conceptLesson # 25. hypertext markup language concept
Lesson # 25. hypertext markup language concept
 

Similar to Less4

викоритання хмарних технологій__вісник
викоритання хмарних технологій__вісниквикоритання хмарних технологій__вісник
викоритання хмарних технологій__вісник
gavronnatalia
 

Similar to Less4 (20)

7_1710.pptx
7_1710.pptx7_1710.pptx
7_1710.pptx
 
Можливості хмарних сервсів у дошкільній і початковій освіті
Можливості хмарних сервсів у дошкільній і початковій освітіМожливості хмарних сервсів у дошкільній і початковій освіті
Можливості хмарних сервсів у дошкільній і початковій освіті
 
7_1010.pptx
7_1010.pptx7_1010.pptx
7_1010.pptx
 
викоритання хмарних технологій__вісник
викоритання хмарних технологій__вісниквикоритання хмарних технологій__вісник
викоритання хмарних технологій__вісник
 
informatyka_9_klas_ryvkind_2022.pdf
informatyka_9_klas_ryvkind_2022.pdfinformatyka_9_klas_ryvkind_2022.pdf
informatyka_9_klas_ryvkind_2022.pdf
 
44
4444
44
 
Lesson # 46. the main components of the application for the operating system ...
Lesson # 46. the main components of the application for the operating system ...Lesson # 46. the main components of the application for the operating system ...
Lesson # 46. the main components of the application for the operating system ...
 
хмарні технології в освіті
хмарні технології в освітіхмарні технології в освіті
хмарні технології в освіті
 
Проектна діяльність 6 кл
Проектна діяльність 6 клПроектна діяльність 6 кл
Проектна діяльність 6 кл
 
Publisher
PublisherPublisher
Publisher
 
Informatyka-9-klas-Ryvkind-2022 (1).pdf
Informatyka-9-klas-Ryvkind-2022 (1).pdfInformatyka-9-klas-Ryvkind-2022 (1).pdf
Informatyka-9-klas-Ryvkind-2022 (1).pdf
 
Top 30-39 tools for learning 2012
Top 30-39 tools for learning 2012Top 30-39 tools for learning 2012
Top 30-39 tools for learning 2012
 
Урок 31 7 клас
Урок 31 7 класУрок 31 7 клас
Урок 31 7 клас
 
Документація великих проектів
Документація великих проектівДокументація великих проектів
Документація великих проектів
 
Less34
Less34Less34
Less34
 
ЮРІЙ СЕРДЮК «Патерни проектування в автоматизації. Практичний досвід з Python...
ЮРІЙ СЕРДЮК «Патерни проектування в автоматизації. Практичний досвід з Python...ЮРІЙ СЕРДЮК «Патерни проектування в автоматизації. Практичний досвід з Python...
ЮРІЙ СЕРДЮК «Патерни проектування в автоматизації. Практичний досвід з Python...
 
04
0404
04
 
урок 6
урок 6урок 6
урок 6
 
Хмарні технології
Хмарні технологіїХмарні технології
Хмарні технології
 
Less10 6class
Less10 6classLess10 6class
Less10 6class
 

More from Nikolay Shaygorodskiy

More from Nikolay Shaygorodskiy (20)

план проведення тижня музичного мистецтва
план проведення тижня музичного мистецтваплан проведення тижня музичного мистецтва
план проведення тижня музичного мистецтва
 
Mystetstvo
MystetstvoMystetstvo
Mystetstvo
 
Mathematics
MathematicsMathematics
Mathematics
 
History
HistoryHistory
History
 
Health basics
Health basicsHealth basics
Health basics
 
English language elementary school
English language elementary schoolEnglish language elementary school
English language elementary school
 
English
EnglishEnglish
English
 
Elementary school
Elementary schoolElementary school
Elementary school
 
Biology
BiologyBiology
Biology
 
Biology
BiologyBiology
Biology
 
Geography
GeographyGeography
Geography
 
Computer science
Computer scienceComputer science
Computer science
 
10 11
10 1110 11
10 11
 
5 9
5 95 9
5 9
 
1 4
1 41 4
1 4
 
Minutes no.20 (director's report 2021)
Minutes no.20 (director's report 2021)Minutes no.20 (director's report 2021)
Minutes no.20 (director's report 2021)
 
Director's report for 2020 2021 academic year
Director's report for 2020 2021 academic yearDirector's report for 2020 2021 academic year
Director's report for 2020 2021 academic year
 
Order no.106u
Order no.106uOrder no.106u
Order no.106u
 
Order no.105 u
Order no.105 uOrder no.105 u
Order no.105 u
 
Order no.104 u
Order no.104 uOrder no.104 u
Order no.104 u
 

Recently uploaded

Recently uploaded (10)

Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxГорбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
 
Габон
ГабонГабон
Габон
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищСпектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
 
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
 
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
 
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptpsychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
 
Defectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxDefectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptx
 

Less4

  • 1. 1 Урок №__ 7А клас 1 група ________________ 2 група ________________ 7Б клас 1 група ________________ 2 група ________________ Тема: Хмарнісервіси. Інструктаж з БЖД. Мета уроку:ознайомити учнів з поняттям «хмарні технології», а також можливостями хмарного сервісу Google, повторити етапи створення презентацій; розвивати прийоми розумової діяльності (вміння аналізувати, узагальнювати, робити висновки); виховувати самостійність та компетентність. Тип уроку: урок засвоєння нових знань, умінь та навичок Технічні засоби навчання: • комп'ютери з виходом в Інтернет; • проектор. Хід уроку. І. Організаційний момент Так як ми знаходимося у комп’ютерному кабінеті, про що ми повинні з вами пам’ятати? (Дотримуйтесь правил техніки безпеки). Якихсаме? (відповідіучнів) ІІ. Актуалізаціязнань - Чи можете ви сьогодні уявити життя без комп'ютера, Інтернету та IT технологій (відповіді учнів) - Звичайно, ні. Сучасні люди не уявляють своє життя без Інтернету з його соціальним спілкуванням та інформаційними ресурсами. ІІІ. Повідомленнятеми та мети. Сьогодніми продовжимо знайомство із сервісами Інтернету. Завдяки сучасним технологіям і сервісам, що надаються за допомогою мережі Інтернет, можна створювати, редагувати, зберігати і здійснювати спільну роботу над різними документами на відстані. Таку можливість надають хмарні сервіси. Сьогодні ми спільно з вами спробуємо створити проект-презентацію з використанням хмарних сервісів Google Презентація, вдосконалимо вміння та навички працювати з Інтернетом, будемо розвивати прийоми розумової діяльності (аналізувати, узагальнювати, робитивисновки). Теманашого уроку - «Хмарнісервіси». Запишіть її в конспекті. ІV. Вивчення нового матеріалу. Давайте з’ясуємо, що таке хмарні технології.
  • 2. 2 Хмарні технології - це технології розподіленої обробки даних, в якій комп'ютерніресурси і потужності надаються користувачевіяк Інтернет-сервіс. Існує ще одне поняття «хмара» – це нова технологія використання серверних ресурсів. А також є поняття хмарні обчислення – це новий підхід до організації обчислювального процесу, що передбачає розподілену віддалену обробку та зберігання даних. Хмарні технології мають багато видів модулів. При застосуванні хмарних технологій немає необхідності встановлювати на всіх комп'ютерахдорогіпрограмніпродукти. Одним із основних видів хмарних технологій є модуль Програмне забезпечення як сервіс (SaaS) - це надання доступу до програм, запущених на віддалених серверах, через веб-браузер. Згідно SaaS-концепції, користувач ніби бере продукт в оренду (часто відповідні сервіси є безкоштовними), причому використовує тільки ті функції програми, які йому потрібні. Зручнимиу використанні є хмарні сервіси Google: - Диск Google, - документиGoogle. ДискGoogle – це більше, ніж просто сховище файлів. Завдяки використанню Диску Google можна зберігати файли, ділитися ними з іншими користувачами, синхронізувати файли з різних пристроїв. Цей сервіс підтримуєблизько 30 форматів файлів. В Google Диску ви можете безкоштовно зберігати до 15 ГБ даних. Максимальнийрозмір файла, який можна закачати на диск – 2 Гб. Документи Google – це безкоштовний набір веб-сервісів. Він дозволяє легко створювати, спільно використовуватиі змінювати документив Інтернеті. Документи, що створюються, зберігаються на спеціальному сервері Google. Це одна з ключових переваг програми, оскільки доступ до введених даних може здійснюватися з будь-якого комп'ютера, підключеного до Інтернету (при цьому доступ захищений паролем). Для того, щоб користуватися хмарним сервісом Google Docs, необхідно створити свій аккаунт. - А що таке аккаунт? Аккаунт - це обліковий запис, в якій зберігається персональна інформація користувача для входу на сайт. Тепер будьте дуже уважними, бо я показую, як треба завантажувати дану хмарну технологію. Перше, що потрібно зробити – це увійти в свій аккаунт. Ввести адресу електронної пошти і пароль. Потім натискаємо кнопку Сервіси. Натискаємо на слово Більше і вибираємо Документи. Інтерфейс Google Docs складається:
  • 3. 3  область системи пошуку;  рядок кнопок службиДокументи; o Праворуч - кнопки У вигляді списку, Сортування, Відкрити вікно вибору файлів; o Зліва - кнопка меню для вибору типу документа і структури папок ваших документів;  кнопка Створити. Щоб створити новий документ в Google Docs, необхідно за допомогою меню вказуємо необхідний нам тип документа (наприклад: презентація). Вікно програми для створення презентацій в Документах Google нагадує інтерфейс програми Microsoft PowerPoint. Тому працювати з даним сервісом досить просто. У хмарних технологій є одна особливість. - Яка? Знайдіть у конспекті. Однією з особливостей хмарних технологій є можливість спільної роботи над документом групою користувачів. (Керівник групи, відкриваючи «спільний доступ» для даного документа, надає іншим користувачам можливість переглядати або редагувати його.) Практична робота. А зараз ми як одна проектна група спільно попрацюємо над презентацією на тему «Хмарнісервіси». Я створив титульний слайд, встановив спільний доступ. Кожен з вас повинен створити свій слайд-візитівку та слайд відповідно до теми. Приступаємо до роботи. А тепер давайте подивимося на результати вашої роботи. Я організую перегляд нашого проекту (організувати спільний перегляд одержаної презентації). - Чи корисним будетаке використання Інтернету? Дійсно, майбутнє Інтернету може бути дуже цікавим і корисним для нас. Слід сказати, що в розвинутих країнах, а саме в Китаї та США такі технології вже використовуються. Тому Білл Гейтс правду казав, що хмарні технології - це наше майбутнє і не тільки. V. Первинна перевірказасвоєння знань VI. Оцінювання результатів роботи. VII. Підсумки уроку. Рефлексія. Давайте повернемося до проблеми, яка була озвучена на початку уроку. Чи можна нам, не зустрічаючись, створити спільнийпроект?
  • 4. 4 Дійсно, це так, і ви сьогодні в цьому переконалися. Хоча працювали ви над презентацією в одному кабінеті, однак це можна зробити і перебуваючи в сусідніх кабінетах або взагалі, сидячиу себе вдома. Чи сподобався вам урок? Що нового ви дізналися? Що вас здивувало? Що зацікавило? Про що б ви хотіли продовжитирозмову? III. Інструктаж домашнього завдання: завершити роботу над спільною презентацією