Se ha denunciado esta presentación.
Se está descargando tu SlideShare. ×

Jak NAFIGATE Cosmetics zapojuje Facebook do vytváření obsahu pro B2B

Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Cargando en…3
×

Eche un vistazo a continuación

1 de 56 Anuncio

Jak NAFIGATE Cosmetics zapojuje Facebook do vytváření obsahu pro B2B

Descargar para leer sin conexión

Martina Vejvodová se věnovala facebookovým skupinám jako mocnému nástroji pro B2B segment. Jak nastavit interní priority, na co při zakládání odborné skupiny nezapomenout a jak z ní vyždímat to nejlepší, ukázala Martina na skupině české kosmetické firmy NAFIGATE Cosmetics.

Martina Vejvodová se věnovala facebookovým skupinám jako mocnému nástroji pro B2B segment. Jak nastavit interní priority, na co při zakládání odborné skupiny nezapomenout a jak z ní vyždímat to nejlepší, ukázala Martina na skupině české kosmetické firmy NAFIGATE Cosmetics.

Anuncio
Anuncio

Más Contenido Relacionado

Similares a Jak NAFIGATE Cosmetics zapojuje Facebook do vytváření obsahu pro B2B (20)

Más de Obsahová agentura s.r.o. (20)

Anuncio

Jak NAFIGATE Cosmetics zapojuje Facebook do vytváření obsahu pro B2B

 1. 1. Jak NAFIGATE Cosmetics zapojuje Facebook do vytváření obsahu pro B2B Martina přednáší Martina Vejvodová, Obsahová agentura
 2. 2. NAFIGATE Cosmetics Česká šetrná kosmetika z Ostravy. Produkty pro segment B2C i B2B. Kombinace vědy a přírodních látek. Vlastní výzkumy a testování. Důraz na partnerství.
 3. 3. NAFIGATE Cosmetics Rebranding ve spolupráci s REMEMBERSHIP_, Breezy a Obsahovou agenturou
 4. 4. NAFIGATE Cosmetics B2C FB 5,6k fanoušků. Prověřená, aktualizovaná persona. Pravidelný měsíční monitoring výsledků stránky. Vlastní výzkumy cílovky a testování příspěvků. Nastavený systém komunikace.
 5. 5. NAFIGATE Cosmetics B2B skupina 451 členů. Rok fungování. Cca jeden příspěvek denně.
 6. 6. Potřeba platformy pro kosmetičky
 7. 7. Východiska Známe cílovou skupinu díky kontaktu s obchoďačkami.
 8. 8. Východiska Známe cílovou skupinu díky kontaktu s obchoďačkami. Kosmetičky jsou hrdé na svoji profesi.
 9. 9. Východiska Známe cílovou skupinu díky kontaktu s obchoďačkami. Kosmetičky jsou hrdé na svoji profesi. Všichni v oboru se mezi sebou znají.
 10. 10. Východiska Známe cílovou skupinu díky kontaktu s obchoďačkami. Kosmetičky jsou hrdé na svoji profesi. Všichni v oboru se mezi sebou znají. Hlad po odborných informacích.
 11. 11. Východiska Známe cílovou skupinu díky kontaktu s obchoďačkami. Kosmetičky jsou hrdé na svoji profesi. Všichni v oboru se mezi sebou znají. Hlad po odborných informacích. Musíme dokázat, že jsme odborníci v oboru.
 12. 12. Východiska Známe cílovou skupinu díky kontaktu s obchoďačkami. Kosmetičky jsou hrdé na svoji profesi. Všichni v oboru se mezi sebou znají. Hlad po odborných informacích. Musíme dokázat, že jsme odborníci v oboru. Žádný lifestyle, potřebujeme sdělovat přínosné odborné informace.
 13. 13. Potřeba určení obsahu, který chceme komunikovat
 14. 14. Východiska Známe cílovou skupinu díky kontaktu s obchoďačkami. Všichni v oboru se mezi sebou znají. Kosmetičky jsou hrdé na svoji profesi. Hlad po odborných informacích. Musíme dokázat, že jsme odborníci v oboru. Žádný lifestyle, potřebujeme sdělovat přínosné odborné informace.
 15. 15. Obsah B2B skupiny Známe cílovou skupinu díky kontaktu s obchoďačkami. Všichni v oboru se mezi sebou znají. Kosmetičky jsou hrdé na svoji profesi. Hlad po odborných informacích. Musíme dokázat, že jsme odborníci v oboru. Žádný lifestyle, potřebujeme sdělovat přínosné odborné informace. Představení týmu
 16. 16. Obsah B2B skupiny Známe cílovou skupinu díky kontaktu s obchoďačkami. Všichni v oboru se mezi sebou znají. Kosmetičky jsou hrdé na svoji profesi. Hlad po odborných informacích. Musíme dokázat, že jsme odborníci v oboru. Žádný lifestyle, potřebujeme sdělovat přínosné odborné informace. Představení týmu Uznání odbornosti, zájem o jejich názor
 17. 17. Obsah B2B skupiny Známe cílovou skupinu díky kontaktu s obchoďačkami. Všichni v oboru se mezi sebou znají. Kosmetičky jsou hrdé na svoji profesi. Hlad po odborných informacích. Musíme dokázat, že jsme odborníci v oboru. Žádný lifestyle, potřebujeme sdělovat přínosné odborné informace. Představení týmu Uznání odbornosti, zájem o jejich názor Odborné informace, které jdou do hloubky
 18. 18. Obsah B2B skupiny Známe cílovou skupinu díky kontaktu s obchoďačkami. Všichni v oboru se mezi sebou znají. Kosmetičky jsou hrdé na svoji profesi. Hlad po odborných informacích. Musíme dokázat, že jsme odborníci v oboru. Žádný lifestyle, potřebujeme sdělovat přínosné odborné informace. Představení týmu Uznání odbornosti, zájem o jejich názor Odborné informace, které jdou do hloubky Důraz na odborníky v týmu
 19. 19. Kategorie Informační články (podložené hlasováním/anketou). Možnost testování + předávání zpětné vazby. Osobní seznámení, možnosti osobního setkání, kurzy. Akce NAFIGATE Cosmetics.
 20. 20. Popis skupiny a nastavení pravidel
 21. 21. Popis skupiny
 22. 22. Popis skupiny Pocit sounáležitosti. Ukazujeme znalost prostředí. Důraz na city. Propašované hodnoty značky. Důraz na odbornost.
 23. 23. Přijímání členů
 24. 24. Přijímání členů
 25. 25. Pravidla
 26. 26. Poslední detaily před spuštěním Rozhodnutí o vizuální podobě. Určení moderátorů, kompetencí a „služeb” na komunikaci. Míra prodejního charakteru/přiznání náležitosti k firmě. Poměr a četnost obsahu. Způsob schvalování nových členů ve skupině. Jak pozvat členy a dál šířit povědomí o skupině.
 27. 27. Klapka, kamera, jedeme
 28. 28. Vítáme. Představujeme se. Odkazujeme na osobní setkávání. Ukazujeme se v roli odborníků.
 29. 29. Představujeme své odborníky. Ukazujeme znalost prostředí a obav cílovky.
 30. 30. Testujeme a zkoušíme podobu postů.
 31. 31. Úspěšné jsou dlouhé informačně nabité posty. Dlouhé posty dočasně nahrazují i samostatnou platformu na uveřejňování článků.
 32. 32. Dodáte pocit důležitosti a spokojenosti s vyslyšením názoru. Když váháte nad tématem, zeptejte se.
 33. 33. Pocit, že je to i jejich skupina a jejich kosmetika.
 34. 34. Odpovídejte rychle. Pokud nestihnete odpovědět první, nevadí. Nezapomeňte se vyjádřit k ostatním názorům.
 35. 35. Offline vztahy reflektujte i v onlinu.
 36. 36. Vítejte ve skupině.
 37. 37. Pokud nemáte některé znalosti, nebojte si pozvat odborníka. Upevňujete svoji pozici autority v oboru a zároveň ukazujete svoji pokoru a respekt k ostatním odvětvím.
 38. 38. Řešte upřímně a bez vytáček i negativní zpětnou vazbu.
 39. 39. Jak řešit „sporné” momenty
 40. 40. Nemazat negativní příspěvky. Rozhodnout se, jaká sdělení ještě ve skupině ponechat a kdy zasáhnout. Efektivně si v týmu předávat informace (například o tykání nebo vykání) nebo dodržovat systém kontroly odpovědí.
 41. 41. Přínosy B2B skupiny
 42. 42. Podpora prodeje produktů.
 43. 43. Podpora prodeje školení.
 44. 44. Testování nových produktů.
 45. 45. Vzniká expertní skupina s (většinou) bezpečným prostředím. Členové si vzájemně radí. Případné „rýpaly” členové sami „pacifikují”.
 46. 46. Dostáváte podněty i pro B2C byznys.
 47. 47. V ideálním případě skupina funguje tak dobře, že její význam organicky předává novým členům i bez přispění správce.
 48. 48. Rady pro založení expertní skupiny pro B2B
 49. 49. Doporučení pro skupiny v B2B Sdružujte odborníky.1.
 50. 50. Doporučení pro skupiny v B2B Sdružujte odborníky. Nastavte si kritéria přijímání nových členů. 1. 2.
 51. 51. Doporučení pro skupiny v B2B Sdružujte odborníky. Nastavte si kritéria přijímání nových členů. Věnujte čas dobrému popisu, stanovení pravidel a systému přidávání příspěvků do skupiny. 1. 2. 3.
 52. 52. Doporučení pro skupiny v B2B Sdružujte odborníky. Nastavte si kritéria přijímání nových členů. Věnujte čas dobrému popisu, stanovení pravidel a systému přidávání příspěvků do skupiny. Obsah plánujte podle východisek, testujte a přizpůsobte ho potřebám skupiny. 1. 2. 3. 4.
 53. 53. Doporučení pro skupiny v B2B Sdružujte odborníky. Nastavte si kritéria přijímání nových členů. Věnujte čas dobrému popisu, stanovení pravidel a systému přidávání příspěvků do skupiny. Obsah plánujte podle východisek, testujte a přizpůsobte ho potřebám skupiny. Povědomí o online skupině šiřte i offline. 1. 2. 3. 4. 5.
 54. 54. Doporučení pro skupiny v B2B Sdružujte odborníky. Nastavte si kritéria přijímání nových členů. Věnujte čas dobrému popisu, stanovení pravidel a systému přidávání příspěvků do skupiny. Obsah plánujte podle východisek, testujte a přizpůsobte ho potřebám skupiny. Povědomí o online skupině šiřte i offline. Sledujte, vyhodnocujte a aktualizujte obsah. 1. 2. 3. 4. 5. 6.
 55. 55. Díky za pozornost Martina Vejvodová copywriting & customer care vejvodova@obsahova-agentura.cz obsahova-agentura.cz Martina se loučí

×