Se ha denunciado esta presentación.
Se está descargando tu SlideShare. ×

Facebook Reklamlarıyla İlgili Kurumlara Tavsiyeler

Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Próximo SlideShare
Sosyal Medya ve Teknoloji
Sosyal Medya ve Teknoloji
Cargando en…3
×

Eche un vistazo a continuación

1 de 14 Anuncio

Más Contenido Relacionado

Similares a Facebook Reklamlarıyla İlgili Kurumlara Tavsiyeler (20)

Más reciente (20)

Anuncio

Facebook Reklamlarıyla İlgili Kurumlara Tavsiyeler

 1. 1. www.prbucks.com  New  Media  Agency   Facebook Reklamlarıyla İlgili Kurumlara Tavsiyeler
 2. 2. www.prbucks.com  New  Media  Agency   İnsanların “timeline” sayfasında karşısına çıkmaya değecek bir nedeniniz, ilgi çekici bir hikayeniz olmalı!
 3. 3. www.prbucks.com  New  Media  Agency   Ne yapmak istediğini bilirsen, nelerle karşılaşacağını ve markana nasıl bir fayda sağlayacağını da bilirsin! Facebook’ta reklam yayınlamak, istediğin her kullanıcının karşısına çıkarak ,hepsinden beğeni alabileceğin anlamına gelmez!
 4. 4. www.prbucks.com  New  Media  Agency   Çok duydunuz ama İÇERİK gerçekten KRALDIR! ÇÜNKÜ?
 5. 5. www.prbucks.com  New  Media  Agency   Salesforce Marketing Cloud, 2013 yılının ilk çeyreğinde dünya çapında yayınlanan 1 milyon Facebook reklamını ve 114 milyar görüntülenmeyi inceledi. Bu inceleme sonucunda; reklam içeriklerinin, reklam performansları üzerinde çok net bir şekilde etkili olduğu ortaya çıktı. Kaynak:  eMarketer  
 6. 6. www.prbucks.com  New  Media  Agency   Yandaki tabloda yer alan tıklama oranlarına göre rakamlar şunu söylemekte; Sayfanı beğenmemi istemişsin ama ne karşılığında? Ben seni neden beğeneyim? Facebook Kullanıcıları En Çok İçeriğini Beğendiği Reklamlara Tıklıyor!
 7. 7. www.prbucks.com  New  Media  Agency   Doğru Hedefe   Doğru İçerik   İLE FACEBOOK REKLAMI YAPMAK İÇİN
 8. 8. www.prbucks.com  New  Media  Agency   Duyuracak Hikayeni Doğru Seç! Markanız dışında, insanların o an ilgisini çekebilecek 10’larca hatta 100’lerce mesaj çevresinde sürekli olacaktır. Her yazdığınız ileti insanların ilgisini çekmeyeceğine göre, her yaptığınız reklamda ilgisini çekmeyebilir! O yüzden bütçenizi doğru kullanmak için her iletinizi reklam kampanyanız gibi değerlendirmeyin!
 9. 9. www.prbucks.com  New  Media  Agency   Doğru Görseli Kullan! Facebook kullanıcılarının gözünün önünden dakikada onlarca, hatta yüzlerce görsel ve yazılı ileti geçmektedir. Onların ilk bakışını üzerimize çekmek için görselimizi iyi seçmeliyiz!
 10. 10. www.prbucks.com  New  Media  Agency   Hedef Kitleni Etkileyebilecek, Onları Heyecanlandıracak Metinler Yaz!
 11. 11. www.prbucks.com  New  Media  Agency   Facebook reklam performansları sektörlere göre de büyük bir değişim gösteriyor. Yapılan çalışmada perakendecilik ve telekomünikasyon sektörlerinin beğeni almada sırasıyla %0.11 ve %0.10′luk oranlarla en büyük başarıyı elde ettiği görülüyor. Bütçeni Doğru Kullanmak İçin Kiminle Rekabet Ettiğini Bil!
 12. 12. www.prbucks.com  New  Media  Agency   Facebook reklamları bedava ya da ucuz değildir! Deneyerek doğru içeriği üretmeden, hedefsiz ya da isabetsiz kampanyalar oluşturma! Uzman Ekiple Çalış!
 13. 13. www.prbucks.com  New  Media  Agency   Teşekkürler Teşekkürler
 14. 14. www.prbucks.com  New  Media  Agency   /prbucks /prbucks /company/prbucks- dijital-ajans /prbucks Değer Katan İletişim Bizi Arayın: 0 212 366 57 26 hello@prbucks.com

×