Se ha denunciado esta presentación.
Utilizamos tu perfil de LinkedIn y tus datos de actividad para personalizar los anuncios y mostrarte publicidad más relevante. Puedes cambiar tus preferencias de publicidad en cualquier momento.

Case study profeina PR dla Coders Lab

1.207 visualizaciones

Publicado el

Profeina pracuje dla Coders Lab od lutego 2016 roku. Prezentacja to podsumowanie pierwszych 12 miesięcy współpracy z agencją. Przedstawienie założeń, wyzwań i efektów obsługi tej szkoły programowania.

Publicado en: Empresariales
 • Sé el primero en comentar

Case study profeina PR dla Coders Lab

 1. 1. Profeina dla Coders Lab Obsługa media relations – podsumowanie 12 miesięcy współpracy (luty 2016 - styczeń 2017)
 2. 2. Cele postanowione przez Coders Lab na 2016 rok, których realizacja wymagała współpracy z mediami: Cele 1. Przybliżać ideę programowania jako nowego pomysłu na życie i karierę. Znajomość programowania ułatwia zmianę zawodu, ponieważ na rynku brakuje programistów (nowa, lepsza praca; duża pewność zatrudnienia). 2. Przekonywać, że bootcamp programistyczny to skuteczny sposób poszerzenia kompetencji, niż studia podyplomowe i nauka samodzielna. 3. Wskazywać, że program kursów Coders Lab odpowiada na zapotrzebowanie pracodawców i realia rynku pracy.
 3. 3. Jak to robiliśmy
 4. 4. Co zaplanowaliśmy Przygotowaniedo współpracy: • Przeprowadzenie wspólnych warsztatów strategicznych. • Opracowanie strategii komunikacji, zawierającej archetyp i cechy marki, „big idea” stojącą za marką, grupy docelowe i konteksty, w których należy osadzać komunikację. • Stworzenie kluczowych przesłań komunikacji. Wybranei stosowane narzędzia: • Media Relations – komunikaty prasowe, artykuły dedykowane, kontakty z wybranymi dziennikarzami, aranżowanie wywiadów; przygotowywanie wypowiedzi eksperckich. • Akcje specjalne – akcja „będę kodować”; hackathon NASA; badanie absolwentów szkół wyższych, przeprowadzone przez SWResearch.
 5. 5. Co zrobiliśmy W 2016 r. komunikowaliśmy: • Programista jako profesja i programowanie jako kompetencja są bardzo poszukiwane przez pracodawców („programowanie to nowy język obcy”, „opłaca się być programistą”). • Dzięki Coders Lab można zmienić swoje życie zawodowe. Bootcamp programistyczny to najbardziej efektywna metoda nauki kodowania, z programem dopasowanym do potrzeb rynku pracy. • Nauka nie musi być nudna i mało efektywna. Nie musi być też przymusem („dość studiowania dla dyplomu”). Zrobiliśmy to za pomocą: • 18 komunikatów prasowych, wysyłanych szeroko do mediów o profilu zgodnym z tematyką danego tekstu. • 4 artykułów dedykowanych, proponowanych na wyłączność wybranym dziennikarzom. • komentarzy eksperckich, związanych z bieżącymi wydarzeniami rynkowymi lub wydarzeniami z życia firmy, proponowanym wybranym redakcjom i kilkunastu wypowiedziom dla mediów, które zgłosiły się do nas z prośbą o uzyskanie komentarza przedstawiciela marki.
 6. 6. Wyzwania, których się obawialiśmy Wyzwania, z którymi faktycznie się zetknęliśmy 1. Kursy programowania są uznawane za niepełnowartościowe w porównaniu z pełnym cyklem kształcenia uniwersyteckiego. Stawia to pod znakiem zapytania walory merytoryczne szkoleń. 2. Cena kursu jest uznawana za wygórowaną i kwestionowana w kontekście dostępności bezpłatnej edukacji w ramach studiów wyższych lub możliwości samodzielnej nauki programowania z książek i materiałów dostępnych online. 3. Popularyzacja idei bootcampów może zaowocować przyśpieszonym rozwojem rynku i pojawieniem się konkurencyjnych firm świadczących podobne usługi. 4. Konkurencja może wykorzystywać podobne / te same przekazy w swojej komunikacji PR. 1. Kursy programowania są uznawane za niepełnowartościowe w porównaniu z pełnym cyklem kształcenia uniwersyteckiego. Stawia to pod znakiem zapytania walory merytoryczne szkoleń. 2. Cena kursu jest uznawana za wygórowaną i kwestionowana w kontekście dostępności bezpłatnej edukacji w ramach studiów wyższych lub możliwości samodzielnej nauki programowania z książek i materiałów dostępnych online. 3. Popularyzacja idei bootcampów może zaowocować przyśpieszonym rozwojem rynku i pojawieniem się konkurencyjnych firm świadczących podobne usługi 4. Konkurencja może wykorzystywać podobne / te same przekazy w swojej komunikacji PR.
 7. 7. Efekty działań
 8. 8. Liczba publikacji ogółem - 297 (luty – grudzień 2016, średnio: 27 / miesiąc) 4 8 35 23 39 19 20 77 43 20 13 0 10 20 30 40 50 60 70 80 90 II III IV V VI VII VIII IX X IX XII Efekty
 9. 9. 4 8 35 23 39 19 20 77 43 20 13 0 10 20 30 40 50 60 70 80 90 II III IV V VI VII VIII IX X IX XII Wnioski Duży event Publikacje wyników badania Materiałvideo Eventy Coders Lab
 10. 10. Liczba publikacji w podziale na media Efekty 0,3% 0,7% 1,3% 1,7% 9,1% 86,9% komentarze wideo telewizja radio prasa portale
 11. 11. Efekty 1 987 306 zł* Wartość ekwiwalentu reklamowego*; nie uwzględnia wzmianek na: blogach, w social mediach i komentarzach, ponieważ jako agencja nie odpowiadaliśmy za kanały społecznościowe. * nie uważamy tego wskaźnika za istotny, ale podajemy go dla tych, którzy mają o nim inne niż my zdanie. 4 395 392 osób Dotarcie; liczba potencjalnych kontaktów z marką w mediach – osób, które miały kontakt z opublikowanymi materiałami prasowymi we wszystkich mediach.
 12. 12. Efekty Marka Coders Lab w 2016 r. była obecna w takich mediach jak:
 13. 13. Wnioski?
 14. 14. Kluczowe czynniki sukcesu • Coders Lab oferuje wysoką jakość szkoleń i spełnia składane obietnice - po ciężkim kursie, faktycznie umożliwia uczestnikom zmianę zawodu i uzyskanie lepszego wynagrodzenia; • Profesjonalne zarządzanie firmą przez jej założycieli i managerów; • Obok działań w zakresie Media Relations - jednoczesne angażowanie się marki w szereg działań, które wspierają budowane wizerunku marki – organizowanie wydarzeń własnych (Coders Day, bezpłatne warsztaty z Wordpressa itp.), prowadzenie kampanii reklamowych, dbanie o wysoką jakość treści na Facebooku (te składowe - po stronie Klienta); • Bezproblemowa współpraca agencji z Klientem; wzajemne zaufanie i współdziałanie; • Spójna i konsekwentna komunikacja kluczowych korzyści marki w wielu kanałach jednocześnie (media relations, social media, eventy); • Umożliwienie agencji kontaktu z absolwentami i kluczowymi osobami w firmie w celu uzgadniania wypowiedzi/ pozyskiwania bezpośrednich relacji od kursantów.
 15. 15. Magdalena Górak tel.: 608 720 649 e-mail: magda@profeina.pl ul. Patriotów 77/15 04-966 Warszawa

×