Se ha denunciado esta presentación.
Utilizamos tu perfil de LinkedIn y tus datos de actividad para personalizar los anuncios y mostrarte publicidad más relevante. Puedes cambiar tus preferencias de publicidad en cualquier momento.

9 rzeczy, które sprawią, że Twój profil będzie profesjonalny!

764 visualizaciones

Publicado el

Raz założony i na bieżąco aktualizowany profil może przybliżyć nas do sukcesu. Warto zastosować się do kilku wskazówek, które sprawią, że nasz profil będzie profesjonalny.

Publicado en: Empleo
 • Sé el primero en comentar

9 rzeczy, które sprawią, że Twój profil będzie profesjonalny!

 1. 1. 9rzeczy, które sprawią, że Twój profil na LinkedIn będzie profesjonalny!
 2. 2. LinkedIn niezbędny? Jak się okazuje odpowiedź brzmi: TAK! Oczywiście, nikt nie mówi o tym, że bez konta na portalu biznesowym nie ma szans na znalezienie wymarzonej pracy. Jednak raz założony i na bieżąco aktualizowany profil może przybliżyć nas do sukcesu. Dlaczego z tego nie skorzystać?
 3. 3. Zapoznaj się z cennymi radami i dowiedz się, co zrobić, żeby zadbać o swój Personal Branding!
 4. 4. 1.  Uzupełnij wszystko, co się da Nie ignoruj kategorii, które mogą pokazać, że jesteś świetnym pracownikiem. Pochwal się projektami, wolontariatem czy publikacjami różnych tekstów. Skorzystaj ze wszystkich opcji i daj się poznać swojemu potencjalnemu pracodawcy.
 5. 5. 2. Dołącz do grupy branżowej Każdy z nas szuka pracy w określonym zawodzie. Dobrze jest udzielać się w grupach, których członkami są specjaliści z wybranej branży. Twoje wypowiedzi mogą zainteresować innych i sprawić, że będziesz postrzegany jako profesjonalista, który zna się na swojej pracy. Dzięki temu dasz się poznać jako osoba kompetentna i warta wspólnej dyskusji. Warto wymieniać swoje doświadczenia i dzielić się wiedzą!
 6. 6. 3. Podlinkuj swoje elektroniczne portfolio Dzięki elektronicznemu CV potencjalni pracodawcy mogą szybko i w łatwy sposób zapoznać się z Twoim doświadczeniem czy zrealizowanymi projektami. Możesz dodać do niego zdjęcia i grafiki. Jest to jedna z jego największych zalet. Jeżeli jesteś osobą wytwarzającą różnego typu treści, koniecznie udowodnij swój talent. Nie musisz opisywać tego, co zrobiłeś – możesz to po prostu pokazać! Taka forma CV na pewno zostanie pozytywnie odebrana przez potencjalnego Pracodawcę!
 7. 7. 4. Zadbaj o profesjonalne zdjęcia Pomimo tego, że Twoje zdjęcie z ukochanym pupilem wygląda uroczo, lepiej nie dodawaj go jako zdjęcie profilowe. Jesteśmy wzrokowcami, rekruterzy także. Jeżeli zobaczą Twoją zabawną fotografię, która niestety nie przedstawia Ciebie w najlepszym świetle, szansa na zdobycie odpowiedzialnej pracy zmaleje. Zdjęcie powinno być wyraźne i profesjonalne. Nie chodzi o to, żeby dodać zdjęcie w białej koszuli i marynarce, chociaż jeśli tego wymaga powaga stanowiska, to na pewno warto. Najważniejsze, by zdjęcie mówiło o nas: „to jest profesjonalista, który zna się na swojej pracy”.
 8. 8. 5. Dokonaj podsumowania zawodowego Podsumowanie zawodowe na LinkedIn na pewno będzie czymś, na co w pierwszej kolejności zwróci uwagę osoba odwiedzająca Twój profil. Dlatego też dobrze, jeśli pole to zostanie poprawnie wypełnione. W tym miejscu powinniśmy wpisać nasze doświadczenia i umiejętności. Podsumowanie zawodowe jest swojego rodzaju wizytówką i zaproszeniem do tego, żeby poznać nas lepiej. Nie musi być długie, wprost przeciwnie – im bardziej zwięzłe, tym lepiej.
 9. 9. 6. Poproś o potwierdzenie umiejętności! Referencje mają dużą wartość. Poproś kolegów z pracy i przełożonych o potwierdzenie Twojch umiejętności. Zacznij od wpisania wszystkich tych kompetencji, które wiążą się z Twoim życiem zawodowym. Dzięki nim p r a c o d a w c a , k t ó r y b ę d z i e zainteresowany współpracą z Tobą zobaczy, że wpisane umiejętności nie są tylko pustymi słowami. W tym przypadku nie stawiaj na ilość. Nieskończona lista Twoich umiejętności nie będzie wyglądać dobrze, tylko podejrzenie. Nie jesteśmy najlepsi we wszystkim i całe szczęście!
 10. 10. 7. Dziel się wiedzą! Piszesz artykuły, przygotowujesz case study, wytwarzasz wiele treści? Pochwal się swoją kreatywnością i lekkim piórem! Bądź aktywny w grupach i komentuj wypowiedzi innych. Wszystkie te działania pozytywnie wpłyną na Twój personal branding.
 11. 11. Po prostu bądź aktywny aktywny! Znalazłeś ciekawą stronę czy posiadasz w swoich zakładkach ciekawe linki? Podziel się nimi! Dzięki temu pokażesz zakres swoich zainteresowań i obszary, z którymi jesteś szczególnie zaznajomiony. Polecaj i udostępniaj wszystko, co może zainspirować.
 12. 12. 9. Sieć kontaktów Bądź otwarty na nowe kontakty. Sukcesywnie zapraszaj do grona znajomych osoby z pokrewnej branży. Będziesz mógł dzieli się wszelkimi nowinkami ze specjalistami i wspólnie wymieniać się opinią. Jako profesjonalista powinieneś mieć na uwadze zdanie kolegów z innych firm - może podpowiedzą ci, co zrobić, żeby jeszcze bardziej zadbać o swój rozwój?
 13. 13. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami! Weronika Sierant HR Manager weronika.sierant@smartmbc.eu Sandra Kluza Marketing Manager sandra.kluza@smartmbc.eu www.smartmbc.pl

×