Se ha denunciado esta presentación.
Utilizamos tu perfil de LinkedIn y tus datos de actividad para personalizar los anuncios y mostrarte publicidad más relevante. Puedes cambiar tus preferencias de publicidad en cualquier momento.

[PL] Social media dla e-commerce - infografika Shoplo.com

618 visualizaciones

Publicado el

Dowiedz się, jak promować Twój sklep w social media. Poznaj wskazówki ekspertów Shoplo.com na temat ecommerce marketingu. Wykorzystaj siłę Facebooka, Twittera i Pinteresta i zwiększ swoją sprzedaż już dziś.

Publicado en: Marketing
  • Inicia sesión para ver los comentarios

[PL] Social media dla e-commerce - infografika Shoplo.com

  1. 1. Social media dla E-commerce dostarcza Wybierz odpowiedni portal 55% ruchu do ecommerce  Facebook ma najwięcej użytkowników i jest najczęściej używany.  Daje możliwość prowadzenia profilu (fanpage), dzielenia się treściami oraz zamieszczania płatnych reklam z możliwością targetowania. 25%  Pinterest daje funkcję przypinania zdjęć, która ułatwia promowanie oferty sklepu.  Umożliwia publikowanie zdjęć produktów i ich graficzną prezentację. 9%  Twitter ma formę mikrobloga, gdzie wpisy liczą max. 140 znaków i zazwyczaj przekierowują do dalszych treści.  W Polsce nie ma zbyt wielu użytkowników. Postuj regularnie najlepiej co najmniej 1x dziennie, choć częstotliwość powinna być uzależniona od aktywności użytkowników dobieraj najlepszy czas w ciągu dnia – wtedy, kiedy zaangażowanie klientów jest największe 13-16 14-16 lub 20-1 w nocy 13-15 Używaj grafik Grafika zwiększa klikalność i bardziej przemawia do użytkownika. Na Facebooku posty, które zawierają obrazki generują średnio 50% więcej like'ów! Social buttons NT A W Do strony Twojego sklepu, bloga czy newslettera dodaj social buttons, które przekierują użytkownika do social media – dzięki temu klienci chętniej będą dzielić się treścią generowaną przez Ciebie. ANT W +25% W przypadku produktu, którym osoba chce się chwalić, prawdopodobieństwo kupna zwiększa się o 25% jeżeli obok niego występują social buttons. W przypadku maili, odbiorcy używają social sharing buttons 5x częściej niż forwardują wiadomości Angażuj i słuchaj klientów  Wchodź w dialog z Twoimi klientami.  Stymuluj interakcje: zadawaj pytania i pokazuj, że interesuje Cie ich zdanie.  Odpowiadaj na zapytania konsumentów, rozwiązuj ich wątpliwości.  Nie bój się krytyki i staraj się na nią konstruktywnie odpowiadać – nigdy nie kasuj komentarzy! Shoplo.com | Najprostszy sposób na sprzedaż w internecie Źródła: http://thesocialskinny.com/100-social-media-mobile-and-internet-statistics-for-2012/ http://www.smartinsights.com/social-media-marketing/social-media-analytics/social-media-ecommerce/ http://www.digitalmusicnews.com/permalink/2013/20130520timing

×