Se ha denunciado esta presentación.
Utilizamos tu perfil de LinkedIn y tus datos de actividad para personalizar los anuncios y mostrarte publicidad más relevante. Puedes cambiar tus preferencias de publicidad en cualquier momento.

Yaşam Koçluğu Sertifika Programı

416 visualizaciones

Publicado el

Yaşama yön vermeye kendinizden başlayın! Univerist Learning Academy Yaşam Koçluğu Uzaktan Eğitim Programı ile sertifikalı bir yaşam koçu olun!

Nerede duruyorsunuz? Olmak istediğiniz yerde misiniz? "Aslında" ve "keşke" diye başlayan cümleler devamlı zihninizde mi? Sonuca odaklanmak zor mu? Hızlı eyleme geçmek için önünüzdeki engeller gözünüzü mü korkutuyor? Yol haritanız fazla mı karışık? Aradığınız soruların cevabını Yaşam Koçluğu Eğitimi'nde bulacaksınız.
İş dünyası, aile hayatı, geçmişin korkuları geleceğin endişeleri... Yaşantınızı olumsuz etkileyen ne varsa biliniz ki yalnız değilsiniz. Hepsi çevrenizdeki herkesin yaşamını altüst ediyor. Ama bir çıkış yolu var. Önce kendi yaşamınızı yoluna koyacak, sonra diğer yaşamlara dokunmanızı sağlayacak başlı başına bir yol... Kendiniz olmanın mutluluğuyla, hayatınızda yepyeni bir sayfa açacak bir eğitim... Univerist'ten Yaşam Koçluğu Eğitimi alarak, önce kendinizi hayatta bir adım öteye taşıyacak, sertifikalı bir koç olduğunuzdaysa çevrenizdeki insanlara yardımcı olabileceksiniz. Aldığınız eğitim sonrasında kararsız kaldığınız ya da sıkıştığınızı sandığınız noktada çıkış yolunu bulabilecek ve danışanlarınıza da kendi çıkış yollarını gösterebileceksiniz.

Yaşam Koçu bir liderdir, sizin yaşamınıza liderlik eder ve size yaşamda yön verir. Ve o liderin siz olmaması için hiçbir engel yok.

Publicado en: Estilo de vida
 • Sé el primero en comentar

Yaşam Koçluğu Sertifika Programı

 1. 1. Yaşam Koçluğu Sertifika Programı
 2. 2. Eğitimin Tanımı Yaşama yön vermeye kendinizden başlayın! Univerist Learning Academy Yaşam Koçluğu Uzaktan Eğitim Programı ile sertifikalı bir yaşam koçu olun! Nerede duruyorsunuz? Olmak istediğiniz yerde misiniz? "Aslında" ve "keşke" diye başlayan cümleler devamlı zihninizde mi? Sonuca odaklanmak zor mu? (ızlı eyleme geçmek için önünüzdeki engeller gözünüzü mü korkutuyor? Yol haritanız fazla mı karışık? Aradığınız soruların cevabını Yaşam Koçluğu Eğitimi'nde bulacaksınız.
 3. 3. Eğitimin Tanımı İş dünyası, aile hayatı, geçmişin korkuları geleceğin endişeleri... Yaşantınızı olumsuz etkileyen ne varsa biliniz ki yalnız değilsiniz. Hepsi çevrenizdeki herkesin yaşamını altüst ediyor. Ama bir çıkış yolu var. Önce kendi yaşamınızı yoluna koyacak, sonra diğer yaşamlara dokunmanızı sağlayacak başlı başına bir yol... Kendiniz olmanın mutluluğuyla, hayatınızda yepyeni bir sayfa açacak bir eğitim... Univerist'ten Yaşam Koçluğu Eğitimi alarak, önce kendinizi hayatta bir adım öteye taşıyacak, sertifikalı bir koç olduğunuzdaysa çevrenizdeki insanlara yardımcı olabileceksiniz. Aldığınız eğitim sonrasında kararsız kaldığınız ya da sıkıştığınızı sandığınız noktada çıkış yolunu bulabilecek ve danışanlarınıza da kendi çıkış yollarını gösterebileceksiniz. Yaşam Koçu bir liderdir, sizin yaşamınıza liderlik eder ve size yaşamda yön verir. Ve o liderin siz olmaması için hiçbir engel yok.
 4. 4. Eğitimin Amacı Yaşam Koçluğu Eğitimi Sana Ne Fayda Sağlar?  Müşterilerine koçluk yapabileceksiniz  Bireylere hedeflerine giden yolda yardımcı olacaksınız  Yaşama bakış açını değiştireceksiniz  Yaşamda güçlü gözlemlerde bulunmayı ve güçlü sorular sormayı deneyimleyeceksiniz  Yaşamın her alanında denge sağlamanın yollarını keşfedeceksin.  Yaşama; huzur, mutluluk ve tutku katmayı öğreneceksin.  Sorumlulukları gerçekleştirebilecek istek ve motivasyon kaynaklarını çıkaracaksın.
 5. 5. Eğitimin İçerdiği Konular Yaşam Koçluğu Serfifika Programı, 5 ana modül, 2 adet seçmeli ders ve sertifika sınavından oluşmaktadır. Modül 1: Yaşam Koçluğunun Temelleri Bu bölümde koçlukla ilgili temel kavramlarla tanışacak, eğitimin kalan kısmı için ihtiyacınız olan koçluk dünyasına ait genel bilgilerle ilgili bir oryantasyondan geçeceksiniz. Koçluğun tam olarak ne olduğu, tarihi ve diğer prensiplerle arasındaki temel farkları öğrenecek ve bir koç olarak çalışırken içselleştirmeniz gereken etik değerler hakkında detaylı bilgi sahibi olacaksınız.
 6. 6. Eğitimin İçerdiği Konular Modül 2: Temel Koçluk Uygulamaları Bu bölümde bir koç olarak sahip olmanız ve geliştirmeniz gereken temel özellikleri öğrenecek ve bu özelliklerle ilgili birçok uygulama gerçekleştireceksiniz. Müşteri-koç ilişkisinin temel yapısını ve bu ilişki de güveni nasıl oluşturacağınızı ve süreç içerisinde geliştireceğiniz ile ilgili bilgiler kazanacaksınız.
 7. 7. Eğitimin İçerdiği Konular Modül 3: Koçlukta İleri Düzey Beceriler Bu bölümde koçlukla ilgili ileri düzey becerilerinizi geliştirmek için birçok önemli bilgiler alacak ve uygulamalar göreceksiniz. Bir koç olarak adım adım seanslarınızı nasıl yürüteceğinizi, müşterinizi bu süreçte nasıl değerlendireceğinizi öğreneceksiniz. Koçluk mesleğinde de diğer mesleklerde olduğu gibi bazı önemli ipuçları ve farkındalıklar bulunmaktadır. Bunlarla ilgili eğitmenin sizlere aktaracağı deneyimleri sonrası farklı bir bakış açısı kazanmış olacaksınız. Bir koç olarak müşterinizin ne gibi kör noktaları olabileceği ve bu noktalarla ilgili nasıl koçluk yapılabileceğine yönelik vaka çalışmaları yapma fırsatı yakalayacaksınız.
 8. 8. Eğitimin İçerdiği Konular Modül 4: Ustalık Becerileri Bu bölümde gerek koçların gerekse müşterilerin tıkanma noktalarını öğrenecek ve bunları aşmanın yöntemlerini uygulamalarla göreceksiniz. Koçluk mesleğinde karşılaşabileceğiniz farklı konularla ilgili bilgi sahibi olacaksınız. Koçluğun psikoloji uygulamaları ile ilgili ne gibi benzerlikleri ve farklılıkları olduğunu öğreneceksiniz.
 9. 9. Eğitimin İçerdiği Konular Modül 5: Meslek Olarak Koçluk/Yaşam Koçluğu Bireysel olarak koçlukta hangi konuda uzmanlaşabileceğiniz ile ilgili ve bunun önemi ile ilgili konulara değinilecektir. Bir koç olarak koçluk mesleğine nasıl giriş yapacağınız, kendinizi nasıl tanıtacağınız ve nasıl müşteri bulacağınız ile ilgili canlı örnekler üzerinden birçok önemli bilgiye sahip olacaksınız. Başarılı koçların sırları ve önlerindeki engelleri nasıl aştıkları ile ilgili önemli bilgiler ve yöntemler öğreneceksiniz. Bölüm 6: Sertifika Sınavı
 10. 10. Seçmeli Dersler Yaşam Koçluğu Sertifika programına katılan öğrencilere aşağıdaki eğitimlerden 2 eğitim ücretsiz hediye edilmektedir. Seçmeli derslerin final sınavına girmek zorunlu değildir. Yapılan sınavda başarılı olunduğu taktirde ücretsiz sertifika düzenlenmektedir.  Kariyer Koçluğu E-Eğitimi  Beden Dili ve Etkili İletişim Uzmanlığı E-Eğitimi  Ekip Motivasyon ve Performans Yönetimi E- Eğitimi  Zaman ve Toplantı Yönetimi E-Eğitimi  Başlangıç İngilizcesi E-Eğitimi
 11. 11.  Yaşam koçluğu hizmeti vermek isteyenler  Bireylere hedefleri için yardımcı olmak isteyenler  Soruların önemine inananlar  Yaşamda hedefleri ve hayalleri olanlar  Yaşamın farklı alanlarını keşfetmek isteyenler Eğitime Kimler Katılabilir?
 12. 12. Eğitim İçerikleri 900 dk Video E- Ders ve İndirilebilir İçerikler Abonelik Süresi 90 gün Sertifika Bilgisi Sertifikalı Katılım ve Başarı Belgesi Sertifika Nasıl Kazanılır? Eğitimin tümü bitirildiğinde sertifika almaya hak kazanılır. Sertifika Ne Zaman Gönderilir? 5 iş günü içinde gönderim yapılmaktadır. Sertifika Geçerlilik Bilgisi Katılım Sertifikası Sistem Gereksinimleri Eğitimi izlemek için internet bağlantılı bir bilgisayar yeterlidir. Sınav Bilgisi Sınav Var Zorunlu Değil Eğitimin Genel Özellikleri
 13. 13. Uzaktan (Online) Eğitim Kolay Kullanım Sertifikasyon Uygun Fiyat Evinizin Rahatlığında Eğitim Güncel İçerik Öne Çıkanlar…
 14. 14. Eğitim Evinizde, Sertifika Elinizde! www.univerist.com/tr info@Univerist.com 0850 532 02 37-0216 706 11 54 İstanbul/Türkiye

×