Se ha denunciado esta presentación.
Utilizamos tu perfil de LinkedIn y tus datos de actividad para personalizar los anuncios y mostrarte publicidad más relevante. Puedes cambiar tus preferencias de publicidad en cualquier momento.
Історія
жовто-блакитного
Прапора
м. Київ, 22.03.2016 р.
Козацькі прапори
“Від гетьмана Мазепи поступово починають заводитись у козацтва
корогви сині чи блакитні з золотими або жо...
Прапор в 1848 р.
“Проголосивши своїм гербом старовинний символ галицьких князів –
зображення лева. Головна руська рада при...
Прапор УСС
“В легіоні УСС масово уживали й краєвого галицького жовто-
блакитного прапора.
Такий жовто-блакитний прапор, з ...
Прапор УНР
«Підкреслимо, що перший прапор УНР – жовто-
блакитний. І це відповідало вимогам геральдики. І не
тільки тому, щ...
Прапори часів УНР
Українське військо, мов з могили встало,
Загриміло в бубни, в сурмоньки заграло,
Розгорнуло прапор соняч...
Прапори в 20 сторіччі
“При поземному поділі щита на два поля геральдичний
закон приймає горішнє поле за перше, більше поче...
Прапори в 20 сторіччі
В «Початковому вишколі українського
революціонера» (1949 р.) було зазначено:
“Синій колір відображає...
Про синє небо, жовте поле
«Звичайно, означування порядку національних барв у прапорі брав на
себе або сам командир частини...
Про синє небо, жовте поле
ПРАПОРИ ЖОВТО-БЛАКИТНИЙ І СИНЬО-ЖОВТИЙ.
Знамена з левом були досить складні для виконання.Масови...
Про синє небо, жовте поле
160322 Історія жовто-блакитного прапора
Próxima SlideShare
Cargando en…5
×

160322 Історія жовто-блакитного прапора

962 visualizaciones

Publicado el

Презентація для громадських слухань "Державний прапор".
Слухання відбулися 22.03.2016 р.

Publicado en: Educación
 • Inicia sesión para ver los comentarios

160322 Історія жовто-блакитного прапора

 1. 1. Історія жовто-блакитного Прапора м. Київ, 22.03.2016 р.
 2. 2. Козацькі прапори “Від гетьмана Мазепи поступово починають заводитись у козацтва корогви сині чи блакитні з золотими або жовтими нашитими на них хрестами. З бігом часу подібні прапори з золотожовтими й синьоблактними барвами стають дуже модні, і помазепинські часи залишили про них досить свідоцтв”. Джерело: “УКРАЇНСЬКІ ВІЙСЬКОВІ ПРАПОРИ Й КОРОГВИ. ІСТОРИЧНИЙ НАРИС” М. Битинський. “З XVIII ст. полкові та сотенні козацькі прапори Війська Запорозького стали виготовляти переважно з блакитного полотнища, на яке жовтою фарбою наносилися зорі, хрести, зброя. Традицію використання козаками жовто-блакитних кольорів підтверджує і те, що ще напередодні Великої вітчизняної війни в Ермітажі зберігалися козацькі прапори з поєднанням цих барв. На одному з прапорів був зображений архістратиг Михайло, одягнутий у золоту кирею і блакитні штани.”. Джерело: В. В. Кукса “КОЗАЦЬКІ КЛЕЙНОДИ ТА ЇХНЯ ДОЛЯ”
 3. 3. Прапор в 1848 р. “Проголосивши своїм гербом старовинний символ галицьких князів – зображення лева. Головна руська рада прийняла і відповідний прапор. За геральдичними приписами він став жовто-блакитним: угорі – жовтий (золотий) колір знака -лева, внизу – блакитний колір гербового щита. З того часу жовто-блакитне полотнище досить широко вживалося на західних українських землях, набуваючи у рамках Галичини символу національно-визвольного руху“. Джерело: К.ГЛОМОЗДА, О.ПАВЛОВСЬКИЙ “Українська національна символіка: походження, традиції, доля” – Київ, 1989 р. “Народни барвы просвещали намъ и выображали не богатства, збытокъ, але сильную, щирую волю, благое намереніе. Синій цветъ, якъ чисте небо южной Руси, ясный, погодливый, якъ душа щирого не скаженого Русина, изьображавъ миръ и спокой, якого до розвитія нашого народного потреба. Золотый цветъ, якъ тіи зорницъ на ясномъ небе, изъображали ясное светло, до котрого намъ стремитися належить” - Яків Головацький, 1848 р.
 4. 4. Прапор УСС “В легіоні УСС масово уживали й краєвого галицького жовто- блакитного прапора. Такий жовто-блакитний прапор, з жовтою барвою вгорі і з блакитною внизу, як проречиста пам’ятка залишився в цікавому малюнку маляра УСС Куриласа на одній січово- стрілецькій листівці із серії “Бо війна війною”, репродукованій пізніше в журналі “Червона Калина” – Львів, 1918 р., стор. 48″. Джерело: “Українські військові прапори й корогви. Історичний нарис” Микола Битинський.
 5. 5. Прапор УНР «Підкреслимо, що перший прапор УНР – жовто- блакитний. І це відповідало вимогам геральдики. І не тільки тому, що золотий тризуб і львівський лев накладалися на синє поле, а відтак цей колір мав бути зверху. При виборі кольорів спеціалісти враховували те, що згідно з законами геральдики барви герба (золотого тризуба) розміщувалися у верхній (жовтій), а барви щитового поля в нижній (блакитній) смугах. Але вже до цього само по собі склалося, що, створюючи різні емблеми як державного, так і масового вжитку, їх автори постійно зображували тризуб золотим у блакитному полі». Джерело: В. Сергійчук «Національна символіка України», Київ 1992 р., с.83Один з кольорових малюнків Бориса Шіппіха, виконаний в кінці 1917 р. та опублікований видавництвом “Вернигора” як листівки та плакати.
 6. 6. Прапори часів УНР Українське військо, мов з могили встало, Загриміло в бубни, в сурмоньки заграло, Розгорнуло прапор сонячно-блакитний... Прапор України! Рідний, заповітний! Олександр Олесь. 1917р. Присяга 2-го Запорожського полку (1918 – 1919 роки): Тобі мій краю дорогий Складаю я свою присягу – Тебе любить, Тобі служить За Тебе вмерти біля Стягу. І прапор наш жовто-блакитний Клянусь до віку боронить, І за народ забутий, рідний Останню кров свою пролить.
 7. 7. Прапори в 20 сторіччі “При поземному поділі щита на два поля геральдичний закон приймає горішнє поле за перше, більше почесне, а долішнє поле за друге, побічне. Тимто в горішньому полі, або в горішній смузі українського прапору, мусить бути барва жовта, а другому, в долішньому – блакитна”. Джерело: Т. Скотинський “Український герб та прапор”, 1935 р. В описі символів ОУН (Б), які зберігаються в архіві ЦДАВО є така згадка: “Згідно з правилами геральдики наш прапор мав би бути жовто-блакитним. Але історичною традицією освячений прапор з відворотним порядком барв. Має бути вверху блакитне, а внизу жовта”.
 8. 8. Прапори в 20 сторіччі В «Початковому вишколі українського революціонера» (1949 р.) було зазначено: “Синій колір відображає голубе українське небо, а жовтий колір – золоте гаряче українське сонце. Ці кольори віддають ясний, життєрадісний, волелюбний зміст духовости українського народу”.
 9. 9. Про синє небо, жовте поле «Звичайно, означування порядку національних барв у прапорі брав на себе або сам командир частини з власного погляду і розуміння, або вирішував це питання джура чи якийсь підстаршина, якому доручалося спорудити або вивісити прапор. При цьому виконавці найбільш послуговувались дуже тоді популярною в масах наївною т.зв. “народньою” і “природньою” символікою, яка підказувала будувати прапори блакитно-жовті, себто такі, в полотнищах яких блакитна барва була нагорі, а жовта внизу на тій ніби підставі, що національний наш прапор віддзеркалює краєвид України: блакитне (синє) небо і золоті лани пшениці. Тим то пояснюється, що наряду з прапорами жовто-блакитними, що будувалися за своєю справжньою назвою, постала велика кількість прапорів відворотніх – блакитно-жовтих, які утворилися за тією незграбною “небесно-пшеничною” символікою”. Джерело: “Українські військові прапори й корогви. Історичний нарис” Микола Битинський.
 10. 10. Про синє небо, жовте поле ПРАПОРИ ЖОВТО-БЛАКИТНИЙ І СИНЬО-ЖОВТИЙ. Знамена з левом були досить складні для виконання.Масовим символом став прапор, що мав дві смуги «руських національних красок», тобто барв герба. За традицією він мав бути жовто-блакитним: угорі – жовтий (золотий) колір знака – лева, внизу – блакитний колір гербового щита. Можливо, під впливом чорно-жовтого прапора Габсбургів або через те, що при описі герба першим називають колір саме щита, в Західній Україні зустрічався також прапор з оберненим розташуванням смуг (синьо-жовтий)”. “Клейноди України (з Історії державної і національної символік)“. Комплект з 33-х листівок, виданий редакцією журналу “Філософська і соціологічна думка”, 1991 р.
 11. 11. Про синє небо, жовте поле

×