Se ha denunciado esta presentación.
Utilizamos tu perfil de LinkedIn y tus datos de actividad para personalizar los anuncios y mostrarte publicidad más relevante. Puedes cambiar tus preferencias de publicidad en cualquier momento.

Jerusalem

1.598 visualizaciones

Publicado el

Publicado en: Viajes

Jerusalem

 1. 4. Meczet Na Skale Ściana płaczu Wzgórze świątynne Meczet AL.-Aksa
 2. 5. Ściana płaczu
 3. 6. Mury Starego Miasta i wieża Dawida
 4. 7. Brama Damasceńska
 5. 8. Brama lwów i Jaffy
 6. 9. Wzgórze świątynne – wejście do Świątyni
 7. 10. Ruiny Świątyni, w tle wieża Dawida
 8. 11. Meczet Na Skale
 9. 12. Wnętrze - dekoracja ścienna
 10. 13. Grób Absalona
 11. 14. Wzgórze Świątynne
 12. 15. Meczet Na Skale
 13. 16. Meczet Al. - Aksa
 14. 17. Widok z Góry Oliwnej
 15. 18. Kościół Grobu Świętego
 16. 19. Ulice Starego Miasta
 17. 20. Stara Jerozolima
 18. 21. Stare Miasto
 19. 22. Stare Miasto
 20. 23. Stare Miasto
 21. 24. Ratisbonne Monastry - Saint Pierre de Sion
 22. 25. Kościół i klasztor Benedyktynów
 23. 29. Kneset
 24. 30. Synagoga Yeshurun
 25. 31. Synagoga Hehal Shlomo
 26. 32. Wielka Synagoga
 27. 33. Budynki rządowe
 28. 34. Instytut Yad Vashem
 29. 35. DA - MA Zdjęcia z sieci http://www.rotfl.com.pl Pieśń „Hava nagila” – kompilacja wykonania Andre Rieu i Harry Belafonte
 30. 36. Izrael położony u zbiegu kontynentów i zamieszkany przez różne narody, to fascynujący kraj o niezwykłej historii liczącej ponad 3 tys. lat, bogatej kulturze, różnorodnym środowisku naturalnym, zachwycających krajobrazach i pięknych zabytkach. To ziemia wielu religii, pełna śladów Boga i proroków; to Ziemia Święta Ale to również miejsce długoletniego konfliktu pomiędzy Palestyńczykami i Izraelczykami. Ciągle budowany między Jerozolimą i Betlejem betonowy mur wysoki na 8 metrów z wieloma wieżami strażniczymi, sprawia przygnębiające wrażenie. Wszędzie widać młodych uzbrojonych żołnierzy i policjantów, a wśród nich kobiety. Jerozolima, święte miasto Żydów, chrześcijan i muzułmanów, z pozłacaną, błyszczącą w promieniach słońca i widoczną z każdego miejsca kopułą meczetu na Wzgórzu Świątynnym i wspaniałymi widokami ze wzgórz. Miasto 13 religii. Z Góry Oliwnej zachwyca widok Starego Miasta, otoczonego starymi murami, mającymi 34 wieże, 8 bram oraz ponad 4 km długości. Jest tu około 100 wąskich uliczek i ponad 1000 sklepów. A cztery dzielnice: żydowska, ormiańska, chrześcijańska i muzułmańska mają swój niepowtarzalny nastrój i klimat.
 31. 37. Jerozolima to także Stacje Drogi Krzyżowej, Bazylika Grobu Pańskiego, Wieczernik, grób Dawida, kościół Zaśnięcia NMP i kościół św. Piotra "in Gallicantu". Zaduma przy Grocie Pojmania i kościele Grobu Matki Bożej, Bazylika Narodów i Ogród Oliwny z wiekowymi drzewami oliwnymi, pamiętającymi ponoć czasy Chrystusa. To także majestatyczne piękno meczetów Kopuły na Skale i Al.-Aksa. W Dolinie Cedronu, gdzie według religii chrześcijańskiej odbędzie się Sąd Ostateczny, groby Absaloma i św. Jakuba. Ściana Płaczu, karteczki z wypisanymi prośbami. Muzeum holocaustu Yad Vashem i Kneset. Bazylika Narodzenia Pańskiego z Grotą Narodzenia w Betlejem. Yarden - tradycyjne miejscu chrztu pierwszych chrześcijan nad rzeką Jordan. Lśniące szmaragdowo Jezioro Galilejskie i piękny widok na Nazaret. Nad brzegami Jeziora Galilejskiego wiele miejsc związanych z życiem Chrystusa i Matki Boskiej. Bazylika Zwiastowania i kościół św. Józefa w Nazarecie, Kafarnaum - ruiny starożytnej synagogi i nowoczesny kościół w kształcie łodzi, w którym przez szklaną podłogę widać zachowane ruiny domu św. Piotra - to jest Izrael dla Pielgrzymów i turystów. Dla ciała Eliat - kurort nad Morzem Czerwonym, największą depresją na Ziemi (-400m) z kąpielami solankowymi i błotnymi i słońce, którego tu nie brak.

×