Se ha denunciado esta presentación.
Utilizamos tu perfil de LinkedIn y tus datos de actividad para personalizar los anuncios y mostrarte publicidad más relevante. Puedes cambiar tus preferencias de publicidad en cualquier momento.

Allah bize yeter

130 visualizaciones

Publicado el

allah bize yeter

Publicado en: Educación
  • Sé el primero en comentar

Allah bize yeter

  1. 1. ALLAH BİZE YETER
  2. 2. Sahip olduklarınızın sizin olduğunu düşünüyorsanız muhtaçsınız demektir. Varlık içinde yokluğu görmemişseniz, yoksulsunuz demektir. Cesaret, Allah'tan hakkıyla korkmaktır; korkmuyorsanız korkaksınız demektir. Kelimeler kalbinde hikmetler taşır, hikmeti görmüyorsanız cahilsiniz demektir. İnfak etmek, azâmetle bilinir; vermeye güç yetirirken veremiyorsanız âcizsiniz demektir.
  3. 3. Ama bir ömrün kavşağında durup geçmişe set çekebiliyorsanız cesursunuz demektir. Sebeplerin ardındaki sebebi, her şeyin üstündeki müsebbibi arıyorsanız ârifsiniz demektir. Vazgeçilmez olan için kendinizden bile vazgeçtiğinizde hazırsınız demektir.
  4. 4. Ve bir gün her şeyiniz hiçbir şey olduğunda, gemileri yakmak için imkansızı düşlerken... ALLAH SİZE YETER
  5. 5. Doğumla ölüm arasında, gecenin karanlığında, bir şafak aydınlığında, dört mevsim yedi iklimde... ALLAH BİZE YETER İhtiyacı yaratan, hiçbir şeye muhtaç olmayan,
  6. 6. Kimsesiz kaldığımızda, mutluluğumuz alındığında ellerimizden, yalnız bırakıldığımızda, suçlandığımızda, kınandığımızda; bir seccadenin şefkatinde dualar kalbimize deyip geçerken, dil ile ikrar edilen kalb ile tasdik olunduğunda... ALLAH BİZE YETER.
  7. 7. Kalbimiz ağrıdığında, dilimiz dolandığında, omuzlarımızın üzerinizdeki yükün altında ezilirken; sevilmediğimizde, sorulmadığımızda, anılmadığımızda...Yorulduğumuz zaman, direnmekten vazgeçmeyi düşündüğümüzde, hata ettiğimizde günahın pişmanlığıyla tükenirken… Velhasıl yandığımız zaman zulmetin alevinde, ateşi serin ve selametli kılan ALLAH BİZE YETER.
  8. 8. O’nun varlığına emin olanlar yalnızca O’na güven duyarlar. O, ne güzel bir vekil, O ne güzel bir dost, ne güzel bir yardımcıdır. Ey Rabbimiz! bağışlamanı dileriz, dönüşümüz ancak sanadır... Duanın gücünü anlayıp yalnız O'ndan istediğimizde, O'na dayanıp güvendiğimizde, O'ndan başka hiçbir şeyimiz kalmadığında... ALLAH BİZE YETER

×