Se ha denunciado esta presentación.
Utilizamos tu perfil de LinkedIn y tus datos de actividad para personalizar los anuncios y mostrarte publicidad más relevante. Puedes cambiar tus preferencias de publicidad en cualquier momento.

Транснаціональні компанії (ТНК) як модель стратегічного партнерства

3.620 visualizaciones

Publicado el

Транснаціональні компанії (ТНК) як модель стратегічного партнерства

Publicado en: Entretenimiento y humor
 • Inicia sesión para ver los comentarios

Транснаціональні компанії (ТНК) як модель стратегічного партнерства

 1. 1. Транснаціональні компанії (ТНК) якмодель стратегічного партнерства Виконав студент ЕЕП508 Магістерської програми “Стратегічний менеджмент” Грищенко Владислав Київ, КНЕУ - 2013
 2. 2. Транснаціона́льна компа́нія (скорочено ТНК)- компанія (корпорація), що володіє виробничими підрозділами в декількох країнах
 3. 3. Історія Першою транснаціональною компанією була БританськаОрден Тамплієрів, заснований в Ост-Індська компанія,1118 році, можливо, був першим заснована в 1600 році.транснаціональним фінансовим Голландська Ост-Індськазакладом, коли в 1135 році почав компанія, заснована двома роками пізніше, булазайматися банківською справою. першою акціонерною компанією і найбільшою з ранніх міжнародних компаній. Крім того, вона, ймовірно, була першою в світі мегакорпорацією, володіючою квазі- державними повноваженнями, в тому числі маючи можливість вести війну, брати участь у політичних суперечках, карбувати монету, а також створювати колонії.
 4. 4. Класифікація ТНК часто діляться на три великі групи:Горизонтально Вертикально Роздільні ТНК —інтегровані інтегровані управляютьТНК — ТНК — управляють підрозділами,управляють підрозділами в розташованими впідрозділами, певній країні, які різних країнах, якірозташованими в виробляють вертикально аборізних країнах, товари, що горизонтально нещо виробляють поставляються в їх обєднані.однакові або підрозділи в іншихподібні товари. країнах.
 5. 5. Вплив та значення ТНКВ цілому ТНК забезпечують близько 50% світового промисловоговиробництва. На ТНК припадає більше 70% світової торгівлі,причому 40% цієї торгівлі відбувається усередині ТНК, тобто вонивідбуваються не за ринковими цінами, а за так званимитрансфертними цінами, які формуються не під тиском ринку, апід довгостроковою політикою материнської корпорації. Дужевеликі ТНК мають бюджет, що перевищує бюджет деяких країн. З100 найбільших економік у світі, 52 — транснаціональнікорпорації, інші — держави. ТНК справляють великий вплив врегіонах, оскільки мають значні кошти, вплив на громадськість,політичне лобі. ТНК мають дуже вагому роль в світових науково-дослідних і Транснаціональні корпорації дослідно-конструкторських відіграють важливу роль розробках (НДДКР). На частку в глобалізації. ТНК припадає більше 80% зареєстрованих патентів, при цьому на частку ТНК припадає і близько 80% фінансування НДДКР. ТНК — це не тільки виробничі підприємства, такі, як, наприклад,«Siemens», але і транснаціональні банки, телекомунікаційні компанії, страхові компанії, аудиторські компанії, інвестиційні і пенсійні фонди.
 6. 6. Антиглобалісти Основними противниками як ТНК, так і глобалізації в цілому, є антиглобалісти. Основний привід для протестів - це те, що на їхню думку, ТНК монополізують національний ринок та знищують державний суверенітет. Дії ТНК по захопленню ринку називають економічною війною проти громадян.У багатьох країнах діють закони, що обмежують діїяк великих національних виробників, так і ТНК(Антимонопольне регулювання). Прикладамислужать Канада, Росія, Китай та інші.
 7. 7. Екологія Критиками ТНК є екологічні організації (Greenpeace). Можливості по створенню величезних виробничих потужностей у ТНК настільки великі, що ці виробництва можуть загрожувати місцевій екологічній обстановці. У кінцевому підсумку витрати на підтримку екологічної обстановки можуть виявитися занадто великі, що може виявитися несприятливим для даного регіону. Саме тому багато виробництв стали переносити в країни третього світу.
 8. 8. Яскравими прикладамитранснаціонільних компаній є
 9. 9. Дякую за увагу!
 10. 10. Дякую за увагу!

×