Arnoldas Rogoznyj Best Internet 2009

B
Best Marketing LTBest Marketing LT
Arnoldas Rogoznyj Best Internet 2009
Arnoldas Rogoznyj Best Internet 2009
5000 draugų
per 3 mėnesius
 Facebook.com naudojimas
  15min.lt komunikacijoje
Arnoldas Rogoznyj Best Internet 2009
Kodėl mums to
    reikėjo?
 Vartotojų skaičius facebook.com:

• LT -  236 160

• EE   77 860

•L    45 620
 6-tas populiariausias tinklalapis Lietuvoje
 (pagal Alexa.com)
Kodėl mums to
  reikėjo?

Nes draugai - aukso vertės
Kaip įgyvedinti?


  Ypatingai sunku :)
Pamoka nr. 1 - Turinys

• Žinoti targetą;
• Kruopščiai atrinkti žinutės;
• Konkursai, prizai;
• Nuomonės prašymas.
Pamoka nr. 2 - Reklama
Pamoka nr. 3 -
NEGALIMA/NEREIKIA:
•Daryti tiesioginių pardavimų;
•Paleisti reklamos per visą Lietuvą;
•Didinti reklamos biudžetą be reikalo;
•Paleisti ir nestebėti reklaminės
kampanijos;
•Paleisti nuobodžią reklamą;
Papildomi puslapiai
Profilio paveikslėliai
Išorinis palaikymas
Gerbėjų skaičiaus augimas
Renginys tik facebook
  draugams?
Nuotraukų žymėjimas
Nuo ko pradėti Jums?
Starbucks - 3,838,040
            Kinder Surprize - 2,616,957
Cola Cola - 3,692,134
            Converse - 1,539,499
Youtube - 3,612,387
            Skittles - 3,463,183
Nutella - 3,304,513
            Kebab - 882,802
Pringles - 2,786,358
Ką veikti su savo prekės ženklu
      facebooke...
...jei tai 15min.lt
Ką veikti su savo prekės ženklu
      facebooke...
...jei tai Mažeikių mėsinė, UAB
Ačiū

Ieškokite mūsų facebook.com, nes mes
atnaujinome tikslą - norime tapti
draugiškiausiu prekės ženklu
lietuviškame Facebooke:

facebook.com/15min
1 de 20

Más contenido relacionado

Más de Best Marketing LT(6)

Mantas Katinas Best Internet 2009Mantas Katinas Best Internet 2009
Mantas Katinas Best Internet 2009
Best Marketing LT432 vistas
Vilius Juraitis Best Internet 2009Vilius Juraitis Best Internet 2009
Vilius Juraitis Best Internet 2009
Best Marketing LT459 vistas
Darius Bagdziunas Best Internet 2009Darius Bagdziunas Best Internet 2009
Darius Bagdziunas Best Internet 2009
Best Marketing LT232 vistas
Errki IzarraErrki Izarra
Errki Izarra
Best Marketing LT202 vistas
Algirdas Šakmanas Best Internet 2009Algirdas Šakmanas Best Internet 2009
Algirdas Šakmanas Best Internet 2009
Best Marketing LT290 vistas
Deividas Talijunas Best Internet 2009Deividas Talijunas Best Internet 2009
Deividas Talijunas Best Internet 2009
Best Marketing LT212 vistas

Arnoldas Rogoznyj Best Internet 2009

Notas del editor

 1. Sveiki, čia Facebook’as ir čia Arnoldas. Arnoldas turi 466 draugus ir dirba 15min. Ir galimas daiktas, jei mes su Jumis susipažinsim šitoj konferencijoje, tai šis skaičius išaugs. Bet aš pasakosiu ne apie savo draugus, o apie 15min.lt draugus. Šarūnas pasakojo bendrai, aš turiu konkretų atvejį.
 2. Mes pažiūrėjome kaip Facebooko jėgą išnaudoja Coffee Inn, Ežys, Kalnapilis ir kt. Todėl galiausiai nusprendėme ir patys įžengti į facebooką, nes galvojam, kad 15min yra iš esmės draugiški. O facebookas yra apie draugus.
 3. Taigi nusistatėm sau tikslą, susidraugauti su savo skaitytojais - ir tai daryti greičiau nei kiti, tik per 3 mėnesius atrasti 5000 draugų. Ar mums pavyko ir kaip mums sekėsi, ir noriu šiandien papasakoti. Mes netgi pakoregavome savo rėmimų strategiją, dabar visur vadinamės “geriausi draugai - 15min.lt” :)
 4. Beje, šiandien ir yra ta diena, kai mes pasieksime 5000 gerbėjų ribą, ir jau vien dėl to tai yra sėkmingas pavyzdys Facebooke. Nors iš tikrųjų visa, ką mes darome, tai dedame žinutes, dedame savo nuotraukas, džiaugiamės pasiekimais, keliame video, kviečiame į renginius, org. konkursus.
 5. Tačiau pradžioje - patys sau turėjome atsakyti, kodėl mums to reikia. Tad pirmiausiai pažiūrėjome į skaičius. Lietuva lenkia savo kaimynes ir turi turi tiek žmonių facebooke kiek Rumunija, o praeitą savaitę buvo antroje vietoje labiausiausiai augusių. Kiek iš jūsų dar nėra facebooke? Štai Jums ir namų darbas.
 6. Nes mums svarbu žinoti, ką galvoja mūsų draugai - mūsų skaitytojai. Ir mes nevengiame jų to klausti (ir atsakyti į jų klausimus).
 7. Tačiau fanais netampama vos pamačius logotipą. Ypač logotipą! Mes turėjome įsivaizduoti, ką žmogus turi jausti, kad imtų ir paspaustų “tapti gerbėju” mygtuką?
 8. Todėl pakeliui mes išmokome porą dalykų. Visų pirma tai turinys. Mes esam turinio versle, tačiau mes negalėjome sau leisti draugams reklamuoti savo turinio tiesiogiai. Mes kruopščiai atrenkam kiekvieną žinutę, kad ji būtų svarbi mūsų draugams. Ir tik kartais žinutė svarbi mums, tačiau čia ir slypi tikra drugystė: gauti ir duoti.
 9. Facebook leidžia unikaliu būdu pasiekti targetą, todėl mes išleidžiame apie 5 Lt per dieną savo facebook puslapio reklamai, juk reikia pasiekti ir tuos žmones, kurie tiesiog nežino, kad mes esame. Reklama turi būti kuo kūrybiškesnė ;)
 10. Tiesioginių pardavimų turbūt nebus, tai ryšių marketingas, o ne pardavimų. Taip pat būtina žinoti, kas yra Jūsų targetas, nes facebooke yra 236 000 lietuvių, visų jų fanais nepadarysite.
 11. Facebook puslapyje galima ne tik pateikti informaciją ir žinutes, tačiau galima nustatyti kokį puslapį pirmiausiai mato užėjęs vartotojas. Kadangi mes negalime įpirkti aplikacijų, savo programavimo žiniomis pasidarėme išvaizdžius pradinius puslapius, kuriuose karts nuo karto pasigiriam naujovėmis.
 12. Netgi tokia smulkmena kaip progoms pritaikyti profilio paveikslėliai yra svarbu. Ar tai būtų Hitchcocko gimtadienio proga, ar krepšinis, ar žolinės, ar rytoj vyksianti “kovos su ozono sluoksnio retėjimu” diena...
 13. Minimaliomis sąnaudomis žinutę apie facebook mes ištransliuojame turimais kanalais, naujienlaiškyje, portale ir netgi spaudoje, pvz studento dienoraščiuose.
 14. Mes šito dar neišbandėme, tačiau apie tai galvojame. Juk tai jau visai nemaža bendruomenė, su kuria būtų miela praleisti laiką. Juk tai yra žmonės, kuriems 15min.lt yra svarbu!
 15. Na jei ir Jūs sukviesite facebook draugus į vakarėlį, nepamirškite fotografuoti. Daug. Taip pvz daro baras WOO. Sužymėtos draugų nuotraukos matysis jų draugams, kurie dar nėra Jūsų draugai, bet galbūt būtent dėl to ir taps.
 16. Visų pirma visai nesvarbu, kas Jūs. Peržvelkite, kas yra daroma ir tikrai kils minčių. Net kebabas turi milijoną gerbėjų.
 17. tai labai paprasta. Mums rūpi mūsų draugai, mes jais domimės, mes klausiam Jų nuomonės, mes Juos apdovanojam, kartu su jais džiaugiamės. Mes šiek tiek džiaugiamės ir savo pasiekimais, todėl draugai džiaugiasi kartu su mumis. Kartais, kai galvojam, kad verta, pasidalijam 15min.lt turiniu.
 18. Nežinau, bet gal tai dar įdomiau. Pradžiai gal nusipirkčiau paršiuko čiuko accountą :) Jis jau dabar turi 1255 fanus.