Publicidad
Publicidad

Más contenido relacionado

Publicidad
Publicidad

Bezpieczny Internet - Magda Michalska

 1. Bezpieczny internet Magda Michalska kl.201g
 2. Na początku ... był internet ARPANET i lata 60. XX wieku. Stworzono go na potrzeby wojska i mało kto wiedział o jego istnieniu. Nikt nie spodziewał się, że dwadzieścia lat później sieć internetowa obejmie cały świat i wpłynie na życie jego mieszkańców.
 3. Internet jest skarbnicą wiedzy. Jednak oprócz użytecznych informacji możemy w nim znaleźć wiele szkodliwych treści. Spotykamy tam: PORNOGRAFIĘ RASIZM PRZEMOC WULGARNOŚĆ UŻYWKI SEKTY BROŃ HAZARD PEDOFILIĘ i wiele innych ...
 4. Komunikatory Na forum ulubionego zespołu albo na innych portalach możemy poznać nowe osoby. Z niektórymi „rozmawiamy” po raz pierwszy w życiu. Niestety często nie wiemy, kto siedzi po drugiej stronie. Czy to na pewno jest ta osoba, którą sobie wyobrażamy?
 5. Nasze dane Kiedy nie jest to konieczne nie podawajmy w sieci swoich danych osobowych czyli : nazwiska, adresu, wieku, numeru telefonu, nazwy szkoły i jej adresu.
 6. Nick Nie posługujmy się nickiem, w którym podajemy datę urodzenia np. Krzych1997 lub Kasia15. Lepiej wymyślić coś zupełnie nowego, co ukaże naszą osobowość. W końcu od czego jest wyobraźnia?
 7. Zaufanie Nie ufajmy na 100 % ludziom poznanym w sieci. Zanim spotkamy się z taką osobą powiedzmy o tym rodzicom lub innym znajomym dorosłym, a na spotkanie wybierzmy się w towarzystwie przyjaciela. Umówmy się w miejscu, gdzie znajduje się dużo ludzi np. kinie czy McDonaldzie. W razie niebezpieczeństwa nie będziemy sami i ktoś nam pomoże.
 8. Hasło Gdy ktoś zna nasze hasło ma dostęp do wszystkich naszych kont np. mailowych. Może się to bardzo źle skończyć. Dlatego wymyślajmy hasła trudne do odgadnięcia i najlepiej, gdy będzie ich więcej niż jedno.
 9. Podejrzani Gdy ktoś w internecie nam grozi, wysyła dziwne wiadomości i zdjęcia lub po prostu zachowuje się podejrzanie natychmiast powiedzmy o tym rodzicom lub innym znajomym dorosłym. Możemy także uzyskać pomoc specjalistów na stronie www.Helpline.org.pl lub dzwoniąc pod bezpłatny numer 0 800 100 100 . Nie wstydźmy się prosić o pomoc!
 10. Przyjaciele Nie umieszczajmy w internecie danych i zdjęć przyjaciół bez ich zgody. Ktoś może sprawić im przykrość złośliwym komentarzem albo zagrozić ich bezpieczeństwu.
 11. Wirusy By zabezpieczyć nasz komputer przed wirusami wysyłanymi w wiadomościach lub znajdującymi się na stronach musimy zainstalować program antywirusowy. Co jakiś czas należy go aktualizować !
 12. Nawiązywanie nowych znajomości czy „surfowanie” w sieci może uzależnić. „surfowanie” Gdy do tego dojdzie, uzależniony nie może obejść się bez internetu, co wpływa na jego zdrowie psychiczne i fizyczne. Niestety „siecioholicy” nie zdają sobie sprawy z powagi tej sprawy i nie zgłaszają się do lekarza. Uzależnienie
 13. Aby się nie uzależnić musimy pamiętać o życiu w realnym świecie. O naszych przyjaciołach, obowiązkach, nauce, rodzicach. Wirtualne życie nigdy nie zastąpi nam prawdziwego. Pamiętajmy o tym, zanim będzie za późno, by naprawdę żyć. Co robić?
 14. Jest zbiorem zasad kulturalnego zachowania w internecie. Została stworzona przez samych Internautów, którzy wymagają od wszystkich użytkowników przyzwoitego zachowania w sieci. Jeśli chcesz wiedzieć, co wypada, a co nie, to wejdź na: www.netykieta.pl Netykieta
 15. www.dzieckowsieci.pl www.dzieckowsieci.pl www.bezpiecznyinternet.org www.bezpiecznyinternet.org www.sieciaki.pl www.sieciaki.pl www.helpline.org www.helpline. www.netykieta.prv.pl www.netykieta.prv.pl www.netykieta.pl www.netykieta.pl
 16. Na pożegnanie By podkreślić wartość sieci napiszę, że przy tworzeniu tej prezentacji korzystałam właśnie ze stron internetowych oraz własnego doświadczenia  Dziękuję Wam za uwagę
Publicidad