Publicidad

Prezentace - plánování webu

Web development & marketing
30 de Nov de 2015
Publicidad

Más contenido relacionado

Presentaciones para ti(20)

Publicidad
Publicidad

Prezentace - plánování webu

 1. Ptejte se v průběhu. www.sli.do#2503
 2. O čem to dnes bude? Business Cíle a mise webu Potřeby a priority Uživatelský výzkum Obsah Konverze (motivace) Při plánování webu používejte „hlavu“. Snažte se přenést reálný proces do své prezentace. Web má být součástí marketingu – ne ho nahradit. Nekopírujte konkurenci – ale poznejte jí. Inovace? Ano, ale v kontextu činnosti – ne na webu. WEB VYTVÁŘÍTE PRO NÁVŠTĚVNÍKA – NE PRO SEBE! Z návštěvníka se stává klient – na to neustále myslete. Návrh (Wireframe) Testování Úprava řešení
 3. Pochopení businessu Jak Váš business funguje a proč? V čem jste dobří a proč? Stanovte si konkurenční výhody. V čem vnímáte svou slabinu proti konkurenci? Znáte svou konkurenci? Jsou lepší? Proč? Proč lidé kupují Vaše produkty nebo služby? Víte to? Kdo je Vaše cílová skupina? (Všichni! – Tak určitě!) Jak probíhá reálný prodej služby nebo produktu? Setkáváte se s klienty nebo jste čistě online prodejce? Jak chcete uchopit svůj vznikající Brand? Nebo ho už máte? Jaký?
 4. Stanovte si konkurenční výhody Konkurenční výhody můžeme chápat jako sadu „hesel“, které v krátkosti předají informaci několika klíčových dovedností, které máte nebo nabízíte. Někdy to mohou být drobnosti, jindy zásadní informace pro vznik kvalitního webu. „Jsme majitelem realitní kanceláře. Zakládám si na průhlednosti mých obchodů, všechny nemovitosti které prodávám řádně prověřuji, aby nedošlo k podvodům. V případě prodeje zajistím minimálně dva cenové odhady nemovitosti. Pokud se jedná o pronájem, nájemníky řádně prověřujeme, aby nedošlo k poškození cizího majetku. V případě uzavření smlouvy s naší realitní kanceláří nabízím také měsíční podporu v případě vyskytnutí se neočekávaných problémů s nájemníky. V případě zájmu Vám mohu vypracovat více nabídek na možnost financování nového bydlení k porovnání.“ Vše bude zajištěno řádnou smlouvou Každou nemovitost důkladně prověřujeme Námi dodaní nájemníci jsou prověřování. O svůj majetek se nemusíte bát V případě prodeje vypracujeme minimálně dva cenové odhady Po uzavření smlouvy jsme Vám celý měsíc k dispozici ZDARMA. Vypracujeme několik nabídek na možnost financování. Vlastníme podnikatelské pojištění do výše 10 milionů.
 5. Kdo je Vaše cílová skupina? Většina klientů (podnikatelů) odpoví VŠICHNI! Skutečně? Děti Dospělí (20-30let) Důchodci Ženy Muži Movití Sociálně slabší Pracující Studenti Dospívající Dospělí (30-50let) Nezaměstnaní Firmy Jednotlivci Např.: Kvalitní a drahý prášek na praní
 6. Cíle a mise webu Každá webová prezentace musí mít nějaký cíl – misi, poslání, úkol. Pokud ji nemá, je to web, který neví co má dělat a podle toho také vypadá a hlavně i funguje – z hlediska návštěvníků ne technického. Chci aby uživatel vytvořil nezávaznou poptávku. Potřebuji ukázat své unikátní a kvalitní reference. Sdílel můj obsah na sociálních sítí. Zakoupil jsi můj produkt online – přímý prodej. Stáhl si můj online katalog a zanechal na sebe email. Online rezervace hotelového pokoje. Použití online kalkulačky na výpočet nabízené služby. Snadné nalezení informace pro pravidelné návštěvníky. Informační charakter – noviny, magazín, blog. Např.: A mnoho dalších možností…
 7. Uživatelský výzkum Víte něco o těch lidech, kteří na Vaše stránky přicházejí? Víte (ale opravdu víte) proč tam chodí a co od Vaší prezentace očekávají? Hloubkové rozhovory Focus group Jaké metody můžeme využít? Online cílené dotazníky Card sorting Uživatelské testování se dělá vždy vůči definované cílové skupině. Storybord A / B Testování Kontextové řešení
 8. Potřeby a priority Pokud máme stanovené cíle webové prezentace a cílovou skupinu, měli bychom také být schopni určit potřeby (cílové skupiny) a priority (cílů). Vytvoření nezávazné poptávky na dodávku služeb. Movitější firmy, majitele přibližně ve věku 30 – 50 let – kontakt přímo na majitele nebo sekretářku. Formulář by měl být tedy jednoduchý, bez zbytečných prvků. Spíše získat kontakt než poptávku. Cíl webu Cílová skupina Potřeba Provedení online rezervace ubytování v hotelu. Jednotlivci, firmy, rodiny, pár, muži i ženy v produktivním věku. Důležitá bude pravděpodobně cena a obsazenost hotelu. Nabízet / Prezentovat ihned. Online prodej mého produktu. Cílová skupina dle typu produktu Lidé budou chtít určitě produkt vidět, znát jeho cenu a dostupnost. Viditelná možnost online prodeje. Potřeby můžete zvolit na základě svých zkušeností, ale je lepší se ptát Vašich klientů nebo těch, kteří by klienty být mohli. Mluvte s nimi.
 9. Obsah webu Známe business náš nebo našeho klienta – přemýšleli jsme o něm. Stanovili jsme si cílové skupiny naší webové prezentace. Víme cíle webu a co od návštěvy uživatel očekává (a co chceme také my). Provedli jsme uživatelský výzkum a víme co je potřeba. Uživatel přichází za obsahem. Obsah musí být napsaný (vytvořený) vůči Vaší cílové skupině. Obsahu byste neměli mít moc ani málo. Lidé obecně neradi čtou na internetu dlouhé texty – pokud nejste blog nebo magazín. Obsah by měl být strukturovaný a přehledný. Uživatel by měl na první pohled vědět, kde jedna část začíná a kde končí. Grafické podklady (jako fotografie) by měly být v dostatečné podobě – ne fotobanka! WEB JAKO TAKOVÝ ZAČNĚTE NAVRHOVAT AŽ S PŘIPRAVENÝM OBSAHEM.
 10. Ukázka špatného obsahu Ne moc dobře postavená úvodní stránka Úvodní stránka jiného webu
 11. Struktura (mindmapa) Struktura webové prezentace je důležitá pro orientaci uživatele na stránkách. Měla by vycházet převážně z uživatelského testování a požadavků klienta (nebo Vás).
 12. Návštěva webu Návštěvníka webu (persónu) můžeme definovat v teoretické rovině díky stanovené cílové skupině. Měli bychom se snažit přemýšlet jako on, ne jako majitel stránek. Návštěva nemusí začít úvodní stránkou! Neházejte návštěvníkům klacky pod nohy. A to v ničem. Když to chápete Vy, nepředpokládejte, že to chápou i ostatní. Pokud předáváte informaci, která je logická pro Vás (nebo Vaší firmu), musíte jí vysvětlit. Nespoléhejte se na to, že si uživatel na webu všechno „nějak“ najde – NENAJDE. Co nebude přímočaré a viditelné, uživatel přehlídne. To, co uživatel očekává „klikací“ udělejte „klikací“ nebo to nedělejte. Pro popis sekcí používejte obecně a známe názvy – i přesto, že tomu Vy říkáte jinak. SNAŽTE SE WEB NAVRHNOUT STEJNĚ JAKO REÁLNÝ PROCES – SCHŮZKU – PRODEJ.
 13. Konverze (motivace) Nejzákladnější motivací je potřeba uživatele samotná (uživatel Vás potřebuje). Nebo se rozhodl využít Vašich služeb. Teď už mu jen nezavřít dveře. Konverzní prvky nesplývají s obsahem ani grafikou. Mají ideálně jednotnou formu (Např. barvu). Nejsou zaměnitelné Mají kolem sebe dostatečně prostoru. Jsou graficky odlišné než ostatní prvky. Jsou na očekávaných místech. Informace by měly být dostupné rychle. Nepůsobí jako reklama.
 14. Návrh - Wireframe Lehce a rychle se navrhují Během chvíle vznikne i několik konceptů Upravují se snadno bez velkých investic Lze na nich dobře a snadno testovat Nemrzí Vás, když se něco nepovede. Proč byste měli používat a vytvářet Wireframy?
 15. Tužka a papír
Publicidad