Más contenido relacionado

Más de Дубровицька районна бібліотека(17)

Último(20)

Наталя Забіла «Дванадцять місяців»

 1. Мультимедійна слайд-презентація: Наталя Забіла «Дванадцять місяців» (до 110-річчя від дня народження)
 2. ДВАНАДЦЯТЬ МІСЯЦІВ День за днем, за тижнем тижні – Непомітно лине час. Різні зміни дивовижні Відбуваються круг нас. От зима, весна та літо, Осінь, потім знов зима… Сивий час летить над світом, І кінця йому нема. Кожен місяць, кожну пору На землі нове вбрання. Й ми самі не ті, що вчора, - Ми зростаємо щодня. Глянь навколо оком пильним І побачиш зміни ці. Ось повільно, неухильно Йдуть по черзі місяці.
 3. ЗИМА Подивіться – по дорозі Торохтить зима на возі Мотузяні віжки смиче, Хуртовину в поміч кличе.
 4. Грудень Змерзлим груддям скрізь і всюди Вкрилось поле і шляхи. Це вже Грудень! – кажуть люди І вдягають кожухи. І дерева в білий іній Вбрались, як у кожушок. Річка спить у кризі синій, І замовкнув спів пташок.
 5. Свята 4 грудня – Введення в храм пресвятої Богородиці 13 грудня – Андрія 19 грудня – Святого Миколи Прислів’я та приказки про Грудень Грудень землю грудить і хату студить. Грудень рік кінчає, а зиму починає. Прийшов грудень, приніс студень.
 6. Січень Подивись: з початку року На землі лежать сніги. Скрізь,куди сягає око, - Кучугури навкруги. Вітер снігом б’є в обличчя, Засипає снігом дах. І ведуть між себе січу Хуртовини у степах. Звір в цю січу попадеться, - Геть тікає ледь живий. І по праву Січнем зветься місяць перший, зимовий.
 7. Прислів’я та приказки про Січень Січи, не січи, коли я на печі. У січні вночі панують сови та сичі. Січень, наступає, мороз людей обнімає. Січень не так січе, як у вуха пече. Свята 7 січня – Різдво Христове 14 січня – святого Василя 19 січня – Святе Водохреща
 8. Лютий Другий місяць зветься Лютий, А лютує він тому, Що на світі довго бути Не доводиться йому. Хоче Лютий,що на світі Панувала вік зима. Та поволі сонце гріти Починає крадькома.
 9. Прислів’я та приказки про Лютий Лютий — місяць вітрів і кривих шляхів. Лютневі прикмети: метелиці та замети. Питає лютий, чи добре взутий. У лютому зима вперше з весною зустрічається. Лютий воду відпускає, а березень — підбирає. Свята 15 лютого – Стрітення Господнє
 10. Ой іде, іде весна – Наче райдуга ясна! Сяє сонечко вродливе, Усміхається блакить Зеленіють щастям ниви Далеч піснею дзвенить.
 11. Березень Тут надходить третій місяць, Той, що Березнем зовуть. Ще з-під стріх бурульки висять І поволі розтають. Восьме березня, звичайно, Пам’ятає кожен сам: Встаньмо вранці й привітаймо Всіх жінок і наших мам!
 12. Свята 22 березня – Сорок Святих 30 березня – теплого Олексія Прислів’я та приказки про Березень У березні вже щука-риба може хвостом лід розбити. Березень березовим віником зиму вимітає, а весну в гості запрошує. У березні не байдикуватимеш - восени і на зиму до столу матимеш.
 13. Квітень Весно! Весно! Перші квіти Розцвітають на землі. Сині проліски привітно Зводять вінчики малі. І хоч, може, буде влітку Більше квітів запашних, Та для нас найперша квітка Наймиліша від усіх. Завжди ми її помітим, З лісу в дім принесемо. І тому цей місяць Квітнем По заслузі ми звемо.
 14. Прислів’я та приказки про Квітень Квітневий день рік годує. Березневий дощ тішить квітень, а квітневий — людей. Квітень — переплітень, бо переплітає трохи зими, трохи літа. Квітень – з водою, а травень – з травою. Свята 4 квітня – Василя сонячного 7 квітня - Благовіщення
 15. Травень Ось і Травень, ясний Травень Празниково землю вбрав В одяг свіжий та яскравий Із рясних зелених трав. Перше травня славим здавна – Свято праці і весни. А за ним – Дев’яте травня, Перемоги день ясний.
 16. Свята 6 травня – Юрія 22 травня – Миколи Чудотворця Прислів’я та приказки про Травень Травень ліси одягає – літа в гості чекає. Травневий дощ, як з грибами борщ. Коли теплий і мокрий май, то росте жито, наче гай. Травнева роса краще вівса.
 17. ЛІТО Красне літо! Любе літо! Гарна сонячна пора Колоситься в полі жито, Засмагає дітвора.
 18. Червень Той, хто бачив, як розкішні Маки вогняно цвітуть, Як в садках дозрілі вишні Аж гілки додолу гнуть. Той розкаже сам, напевно, Чом це здавна між людей На Вкраїні зветься Червнем Перший літній місяць цей.
 19. Свята Червень - Трійця Прислів’я та приказки про Червень Червень літо зрум'янив, а липень громами розпік. У червні на полі густо, а в коморі пусто. У червні перша ягідка в роток, а друга — в козубок. У червні люди раді літу, як бджоли цвіту.
 20. Липень А коли розквітнуть липи Посеред твого двора, Значить – це надходить Липень, Найпахучіша пора. Цілий день клопочуть бджоли, З лип узяток беручи. Медом пахне все навколо, Матіолою – вночі.
 21. Свята 7 липня – Івана Купала 12 липня – Петра і Павла Прислів’я та приказки про Липень У липні день одбуває, а спека прибуває. Липень не тільки полудень літу, а й року. У липні надворі пусто, зате на полі густо.
 22. Серпень Йшли з серпами в поле жниці У далекій давнині: Вже покошена пшениця, Треба жати ячмені. Сонце жниць пекло нестерпно, Руку муляли серпи. Клав у копи місяць Серпень Потом зрошені снопи.
 23. Свята 2 серпня – святого пророка Іллі 14 серпня – святого Маковія 19 серпня – Спас Прислів’я та приказки про Серпень У серпні серпи гріють, а вода холодить. У серпні спина мліє, а зерно спіє. Як у серпні дбаємо, так зимою маємо. Той, хто шукає у серпні холодочку, натерпиться взимку голодочку.
 24. ОСІНЬ У південний край землі Відлітають журавлі Знов лункий шкільний дзвінок Нас покликав на урок
 25. Вересень Ходять хмари в небі синім. Місяць Вересень прийшов. Сповнивсь вереском пташиним Тихий затишок дібров. І, набравшись сил за літо, Галасливі, як пташки, Знов ідуть до школи діти І сідають за книжки.
 26. Свята 11 вересня – Усікновення 27 вересня – свято Воздвиження Прислів’я та приказки про Вересень Вересень весіллями багатий. Садок у вересні, що кожух у січні. Весна каже — уроджу, а осінь каже — я ще погляджу.
 27. Жовтень Подивись: на видноколі Мов змінилися ліси. Хто це їх у жовтий колір Так барвисто покрасив? А маляр цей – місяць Жовтень – У відерцях чарівних Жовту фарбу перебовтав І розбризкує по них.
 28. Свята 14 жовтня - Покрова Прислів’я та приказки про Жовтень Плаче жовтень холодними сльозами. Ходить жовтень по краю та й виганяє птахів із раю. Жовтень хоч і холодний, та листопад його перехолодить. В жовтні з сонцем розпрощайся, ближче до печі підбирайся.
 29. Листопад Вже з дерев злетіло листя, Наступає Листопад. Ми на свято урочисте Всі виходим на парад.
 30. Свята 8 листопада – Дмитра 21 листопада - Михайла Прислів’я та приказки про Листопад У листопаді зима з осінню бореться. Листопад вересню онук, жовтню син, а грудню рідний брат. У листападі голо в саді. Листопад зимі ворота одчиняє. Листопад не лютий, проте спитає, чи одягнутий та взутий.
 31. Дякуємо за увагу Підготувала бібліотекар Дубровицької бібліотеки для дітей Ольга Подік