Se ha denunciado esta presentación.
Utilizamos tu perfil de LinkedIn y tus datos de actividad para personalizar los anuncios y mostrarte publicidad más relevante. Puedes cambiar tus preferencias de publicidad en cualquier momento.

Maroon 5 İstanbul Konserinin Sosyal Medya Ayağı

1.305 visualizaciones

Publicado el

Mccan Erickson Istanbul'un Maroon 5 İstanbul Konserinin Sosyal Medya Ayağında blogger'lar icin hazirladigi sunum.

Publicado en: Entretenimiento y humor
 • Sé el primero en comentar

Maroon 5 İstanbul Konserinin Sosyal Medya Ayağı

 1. 1. İÇİNDEKİLER:• Maroon 5 24Hr Coke Session nedir?• Kimler, nasıl katılacak?• Blogger’lardan beklentiler• Yarışma mekanizmaları• Bloglardan dağıtılacak hediyeler• Zaman Planı
 2. 2. Maroon 5 24Hr Coke Session Nedir? 5 24Hr Coke Session Nedir? Maroon Maroon 5 24Hr Coke Session 22 Mart’ta Coca-Cola sponsorluğunda Londra’da gerçekleşecek. Maroon 5 daha önce hiçbir grubun yapmadığını yaparak 24 saat boyunca stüdyoda dünya üzerindeki tüm hayranları ile birlikte bir şarkı besteleyecek. Tüm bunlar interaktif bir ortam üzerinden, hayranların katılımıyla gerçekleşecek.
 3. 3. Milyonlarca Maroon 5 hayranı Coca-Cola ile rock tarihinin en büyük deneyine imzaatacak. Hayranların ve blogger’ların desteğinden ilham alınarak 24 saatin sonundaortaya çıkacak olan bu şarkı tarihinde bir ilk olma gururunu yaşıyor.
 4. 4. Sosyal medyada ilk kez yapılıyor olmasıyla Maroon 5 24Hr CokeSessionın önemi büyük.Maroon 5 24Hr Coke Session, Coca-Colanın müzik alanında şimdiye kadarüstlendiği en iddialı deney. Olabildiğince çok insanı hem bu deneyimin bir parçasıyapmak, hem de onları harika müzik yapmanın aşamaları hakkında bilgi sahibietmek amacıyla yeni teknolojiler geliştildi.
 5. 5. Maroon 5 24Hr Coke Session, eğlenceodaklı olmasının yanı sıra büyük birsosyal sorumluluk projesi.Etkinlik sonunda yaratılan şarkının tümgeliri, dünyada temiz su, sağlık korumasıve hijyen eğitiminden yoksun insanlarayardım eden Global Water Challenge’abağışlanacak.
 6. 6. www.cokenmusic.com /maroon5
 7. 7. www.cokenmusic.com /maroon5
 8. 8. 22 Mart’ta cokenmusic.com/maroon5 sayfasına giren herkes Maroon 5 24HrCoke Session’ı canlı olarak izleyebilecek.Bu sayfaya girenler canlı yayını, YouTube’a yüklenen videoları, Twitter’dan gelensoruları görebilecek ve Twitter hesaplarını kullanarak oy verebilecekler.
 9. 9. Coca-Cola’nın resmi Twitter adresinden sorular sorulacak.Kullanıcıların tweet ve hashtag’leri oy yerine geçecek. Tümbu oylar grubun ne yiyeceğinden tutun da şarkının nasılolması gerektiğine kadar etki edecek. twitter.com/CocaCola
 10. 10. Coca-Cola’nın resmi Facebook sayfasından Maroon 5 24Hr Coke Session ile ilgili haberler yayınlanırken izleyicilere sorular sorup onların da katılımı sağlanacak.facebook.com/CocaCola
 11. 11. Katılacak Bloglar Koray Caner Olcay ÖzkanZeynep Okyay WaxpoeticG
 12. 12. Maroon 5 24Hr Coke Session’da Blog’ların Yeri • Maroon 5 ve hayranları arasındaki köprüyü kuracak olan, müzik tarihinin bir parçası olma şansını yakalayan blogger’lar “mutlu enerji” ruhuna en çok yakışan sayılı aday arasından özenle seçildi. • Coca-Cola ve blogger’ların desteğinden ilham alınarak 24 saatin sonunda ortaya çıkacak olan bu şarkı, tarihinde bir ilk olma gururunu yaşıyor. • Coca-Cola’nın müzik tutkusunu hayata geçirecek olan bu deneyimde blogger’lar grup ve dinleyicilerinin birebir iletişimi kendi tarzlarıyla sağlayacaklar.
 13. 13. Çünkü:• Blogger’lar Coca-Cola’nın mutlu enerji ruhunuyansıtan bu deneyimin en önemli parçası.• Blogger’lar kayıt stüdyolarının duvarlarını yıkanbu etkinliğe verecekleri destekle dünyanın dört biryanındaki Maroon 5 hayranlarını bir arayagetirerek, onlara unutulmaz bir anı yaşatmalarınısağlayacaklar.•Milyonlarca Maroon 5 hayranı Coca-Cola ile rocktarihinin en büyük deneyine blogger’larla imzaatacak.
 14. 14. Maroon 5 24Hr Coke Session Nedir? BLOGGER’LARDAN BEKLENENLER
 15. 15. Blogger’ların kendi mecraları içinkurguladığımız 2 yarışmamız var.İlk yarışmayla kendileriyle beraberMaroon 5 konserine gelecek ve Blogger’sLounge’da onlara eşlik edecek kişiyiseçecekler.
 16. 16. Diğer yarışmanın sonucuna bağlı olarak da 1 adetbackstage ve grupla fotoğraf çektirme hakkı, 1adet de tek kişilik davetiye vermeleri istenecek.
 17. 17. +1 Seçme Yarışması• Bloggerlar, +1 ödüllerini, “Maroon 5 ve Coca-Cola ürünü” ile beraberaynı fotoğraf karesinde en yaratıcı şekilde yer alacak kullanıcılaravereceklerini duyururlar.• Maroon 5 ve Coca-Cola ürünü/logosu, fotoğraf karesinde herhangi birşekilde yer alabilir (poster, cd kapağı, bilgisayar monitöründe açık birfotoğraf, vb.)• Her bloggera yollanan fotoğraflar arasından en beğenileni (McCannonayı ile) seçilerek, konsere gelmeye hak kazanır. Backstage Pass + Hatıra Kartı Yarışması + Afiş• Bloggerlar, seçtikleri bir Maroon 5 şarkısının ilk satırını Türkçe/İngilizce olarak bloglarınakoyarlar.• Takipçilerinden, şarkı sözünü, kendi istedikleri gibi devam ettirmelerini (devamını yazmaları)isterler. Devamını nasıl yazacaklarına dair herhangi bir kısıtlama getirilmez.• Her blogger, en beğendiği şarkı sözü yazarına backstage pass, ikinci en beğendiğine ise konserhatıra kartı hediye eder. (McCann Onayı ile)
 18. 18. Time Plan 13 Mart 14 – 22 Mart 28 Mart – 7 Nisan 8 – 14 Nisan Blogger Yarışması 1 Blogger Yarışması 2 BBase Etkinliği CC Twitter Yarışması (+1im olur musun?) (Backstage) Konser Maroon 5 15 Nisan 24Hr Coke Session 22 Mart

×