Se ha denunciado esta presentación.
Utilizamos tu perfil de LinkedIn y tus datos de actividad para personalizar los anuncios y mostrarte publicidad más relevante. Puedes cambiar tus preferencias de publicidad en cualquier momento.

Природні багатства антарктиди

4.820 visualizaciones

Publicado el

Природні багатства антарктиди

Publicado en: Educación
 • Sé el primero en comentar

Природні багатства антарктиди

 1. 1. Природні багатства Антарктиди Пiдготувала : учениця 7-А класу Гайтота Аліна
 2. 2. Рослинний та тваринний світ материка • У порівнянні з іншими материками органічний світ Антарктиди бідний. Більша частина материка взагалі позбавлена і рослинності, і тваринного світу. В районі полюса в снігу живуть тільки бактерії. Отже, там знаходиться антарктична пустеля.
 3. 3. • Рослини і тварини є лише на узбережжях материка і островах. Вільні від криги ділянки вкриті лишайниками. Наземні водорості червоного, зеленого і жовтого кольору утворюють плівки на камінні, скелях і навіть на снігу. Поширені також мохи.
 4. 4. Тваринний світ значно багатший за рослинність. Тварини зосереджені на вузькій смузі узбережжя і їх життя пов’язане з океаном.
 5. 5. Дуже своєрідні птахи. Всі вони живуть біля води, харчуючись рибою.
 6. 6. З літаючих птахів поширені чайки- поморники і буревісники, які на прибережних скелях утворюють пташині базари.
 7. 7. Чайка-поморник
 8. 8. Буревісник
 9. 9. А великі альбатроси з розмахом крил понад 3 м, використовуючи панівні вітри, можуть облітати всю Землю.
 10. 10. • Символом Антарктиди є пінгвіни. Найменші з них – пінгвіни Аделі, найбільші – імператорські пінгвіни заввишки 120 см. Це нелітаючі птахи з короткими крилами, схожими на ласти, які дозволяють їм добре плавати і пірнати.
 11. 11. Пінгвіни Аделі
 12. 12. Імператорські пінгвіни
 13. 13. • У воді їх підстерігають морські леопарди – тюлені-хижаки. Проте на суходолі у пінгвінів немає ворогів, там вони живуть великими колоніями. Пінгвіни, особливо Аделі, мають дружелюбну вдачу і не бояться людей.
 14. 14. Тюлені-хижаки
 15. 15. • У прибережних водах багато планктону, яким живляться риби і кити. Китів в антарктичних водах більше, ніж будь-де на Землі. Серед них такі види, як синій кит, кашалот, касатка та ін. Синій кит – це найбільша тварина Землі: завдовжки 33 м масою до 160 т. Живе до 80 років, щоденно з’їдаючи до 4 т криля (дрібних рачків). Майже повністю винищений, знаходиться під охороною. Синій кит
 16. 16. Кашалот Касатка
 17. 17. Природні ресурси • Материк багатий на мінеральні та водні ресурси. У його надрах знайдено значні поклади залізної руди, нікелю, хрому, міді, слюди, гірського кришталю. Велика ймовірність залягання тут нафти та алмазів. В Антарктиді зосереджено 80 % запасів прісної води світу, законсервованої в льодовиках. Уже існує перший досвід транспортування антарктичних айсбергів до берегів Кувейту (країна Перської затоки).
 18. 18. Антарктичний міжнародний туризм • Останнім часом зростає кількість туристів, що відвідують Антарктиду. Переважно це узбережжя Антарктичного півострова. Середня кількість туристів щороку становить 15 000, що для материка Антарктида є справжнім туристичним бумом. Вони прибувають на материк морським шляхом.
 19. 19. А ви знали, що …? • На території Антарктиди вчені знайшли багато невеликих згаслих вулканів. Це ще раз підтверджує той факт, що цей материк не завжди було сковано льдом. • Вважається, якби весь лід на Антарктиді розтаяв, то рівень води у світовому океані піднявся б на 60 м.
 20. 20. Дякую за увагу!

×