Se ha denunciado esta presentación.
Utilizamos tu perfil de LinkedIn y tus datos de actividad para personalizar los anuncios y mostrarte publicidad más relevante. Puedes cambiar tus preferencias de publicidad en cualquier momento.

Копиленко Олександр

1.492 visualizaciones

Publicado el

Протягом усього життя Олександр Копиленко залишався вірним дітям. Письменник глибоко вивчав життя школярів, багато часу проводив серед них – бував у школах, клубах, на літературних вечорах. У творах, присвячених дітям, Копиленко багато писав про природу, про тварин, і не тільки тому, що діти, як відомо, найбільше цікавляться життям тварин, а тому, що сам, люблячи до самозабуття тваринний світ, вважав, що таку любов треба прищепити кожній людині змалку. Тільки та людина, котра знає і вміє любити тварину, може бути порядною, шляхетною, доброю та доброзичливою — так вважав письменник.

Publicado en: Internet
 • Inicia sesión para ver los comentarios

Копиленко Олександр

 1. 1. http://linda6035.ucoz.ru/ Олександр Копиленко
 2. 2. http://linda6035.ucoz.ru/ Народився Олександр Копиленко 1 серпня 1900 року в місті Костянтиноград (нині Красноград) на Полтавщині в родині робітника-залізничника. У Костянтинограді минули дитячі роки майбутнього письменника. Підлітком йому довелося заробляти на хліб: спочатку на залізниці вантажником, а потім хлопця перевели в хімічну лабораторію дослідної станції, бо мав нахил до біологічних наук.
 3. 3. http://linda6035.ucoz.ru/ У 1920 році Копиленко закінчив Красноградську учительську семінарію, а потім навчався на природничому відділенні Харківського інституту народної освіти. І хоч не став Олександр біологом, а зайнявся літературною діяльністю, він на все життя зберіг любов до природи і намагався прищепити її підростаючому поколінню.
 4. 4. http://linda6035.ucoz.ru/ Перше оповідання Олександра “Там, мабуть, краще” було надруковане в журналі “Плуг” (1922), а перша книжка – збірка оповідань “Кара-Круча” – написана в 1923 році. Оповідання письменника про дітей і для дітей були вперше надруковані у 1924 році на сторінках журналу «Червоні квіти». Серед них: «Дитина», «Пригноблений», «Юрко».
 5. 5. http://linda6035.ucoz.ru/ Ім’я Олександра Копиленка стає добре відомим після виходу збірки оповідань для юних читачів “Сенчині пригоди”, яка побачила світ у 1926 році . Вiдтодi і до кiнця своïх днiв письменник багато i натхненно писав для дiтей i юнацтва
 6. 6. http://linda6035.ucoz.ru/ Одну за одною письменник дарує дітям книжки: “Друзі” , “Комашня” , “Шкідник” , “Воликове нещастя” , “Школярі”, “Дуже добре” , “Десятикласники”, “Хата хлопчика-мізинчика”, “Петроградський хлопчик”, “Сонячний ранок” , “Адмірал” , “Подарунок” . В той же час Олександр Копиленко активно працює в дитячих журналах «Жовтеня» («Барвінок») та «Піонерія».
 7. 7. http://linda6035.ucoz.ru/ 1934 року Копиленко оселяється у столиці України. Красень–Київ увійшов у творчість письменника своїм життям, людьми з повсякденними турботами і надіями. Олександра по праву вважали «києвознавцем»: він знав і міг показати кожен куточок міста, обходив усі київські околиці.
 8. 8. http://linda6035.ucoz.ru/ Письменник дуже любив природу, особливо захоплювався птахами. «Щонеділі вставав вдосвіта й ішов на Поділ на пташиний базар. Оглядав усіх дроздів, снігурів, синиць, потім купував собі одного чи пару, приносив додому і… випускав з балкона на волю», — згадували його друзі.
 9. 9. http://linda6035.ucoz.ru/ Талант Олександра Копиленка проявлявся у всіх його захопленнях. Він любив книги і мав прекрасну бібліотеку, дивував істориків та ботаніків своєю обізнаністю в їхніх науках. Тонко розумів образотворче мистецтво, і його думку, його рецензії високо цінували художники. А ще він був одним із перших у Києві автомобілістів-аматорів і вже до війни досяг у цій премудрості високопрофесійного рівня.
 10. 10. http://linda6035.ucoz.ru/ Любив письменник рибальство та полювання, але ніколи нічого не впольовував. Для нього це було просто приводом виїхати за місто на природу. Було й таке, що коли приїздив з друзями на полювання, — забував рушницю біля машини, завдавши цим клопоту друзям — шукати рушницю в лісі, коли збиралися додому. І скільки ж було реготу, коли знаходили рушницю біля машини на тому місці, звідкіля рушили на полювання. Зате після кожного завжди метушливого й галасливого виїзду, з'являлися чарівні оповідання про природу.
 11. 11. http://linda6035.ucoz.ru/ Свою любов до природи прищеплював і юним читачам. 1934 року Олександр Копиленко опублікував невеличку збірочку оповідань, яка називалася «В лісі». Ці твори відразу ж здобули широку популярність. Автор протягом усього життя доповнював і поліпшував цей природничий цикл, і в 1961 році, вже після смерті письменника, була надрукована книжка «Як вони поживають» у найповнішому вигляді.
 12. 12. http://linda6035.ucoz.ru/ Передчасно, 1 грудня 1958 року, пішов з життя письменник. На його честь названі вулиці, школи, бібліотеки у багатьох містах. 1978 року журнал «Барвінок», у якому Олександр Копиленко друкувався, заснував літературну премію його імені за кращі твори, присвячені дітям. Першими лауреатами стали Всеволод Нестайко, Віктор Близнець.

×