Publicidad

Más contenido relacionado

Más de Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego(20)

Publicidad

Liban_prezentacja-wolontariat.pptx

 1. Europejski Korpus Solidarności Wolontariat zagraniczny Historia z Libanu | Sonia Krystoń 08.2021 - 02.2022 Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego
 2. Plan prezentacji 1. Podstawowe informacje o Libanie 2. Tło historyczne Libanu 3. Projekt wolontariatu w Trypolis 4. Co mi dał projekt wolontariatu? 5. Jakie pytania sobie warto zadać przed wyjazdem? 6. Gdzie znaleźć informacje o wolontariacie?
 3. Liban - stolica: Bejrut - długość: 180 km - szerokość: 50 km - sąsiedzi: Syria (375 km) oraz Izrael (75 km), Morze Śródziemne (225 km) - język: arabski (dodatkowo: francuski)
 4. Tripoli
 5. Dzień Niepodległości 22.11.1943
 6. Wojna domowa 1975 - 1990
 7. Pierwsza Wojna Libańska 1982 - 1985 Druga Wojna Libańska lipiec - sierpień 2006
 8. Cedrowa rewolucja 14.02.2005 Konflikt w Libanie 2011 - 2014
 9. Rewolucja październikowa 17.10.2019 - 2022
 10. Dzielnica Bab al-Tabbaneh w Trypolis
 11. Projekt autorski: Młodzieżowa wymiana kulturowa LIBAN - POLSKA Od listopada 2021 do lutego 2022 grupa młodzieży z Polski i Libanu w trakcie 8 spotkań nawiązała dialog międzykulturowy mający na celu rozbudzenie ciekawości, refleksji nad sobą oraz odmienną kulturą. Uczestnicy byli zachęcani, żeby opowiedzieć o swoim kraju własnym głosem oraz zadawać pytania umożliwiające im poznanie perspektywy swoich rówieśników z innego kraju. Zajęcia obejmowały warsztaty antydyskryminacyjne, żywą bibliotekę, stworzenie kolażu o własnym kraju, wzajemne poznanie zwyczajów i poezji, osobistą korespondencję między uczestnikami z Polski i Libanu. Spotkania odbywały się w języku angielskim i miały formę hybrydową: 1h warsztatu na miejscu w Polsce i Libanie oraz 1h sesji online. Grupę libańską tworzyło 25 osób pochodzących z Libanu, Syrii i Palestyny - uczniowie i uczennice, nauczyciele, dziennikarze, studenci, pracownicy NGO, służby zdrowia, banków. Spotykali się stacjonarnie w Abjad Socio-Cultural Center UTOPIA for Social Justice, skąd łączyli się online z nieco mniejszą grupą z Polski. Stanowili ją uczniowie i uczennice oraz studenci i studentki z różnych miejscowości w całej Polsce, osoby wolontariackie i sympatyzujące z Salam Lab - Stowarzyszenie Laboratorium Działań dla Pokoju.
 12. Czytanie poezji: Khalil Gibran po polsku i Wisława Szymborska po arabsku
 13. Wspólne Święta Bożego Narodzenia
 14. Co dał mi projekt wolontariatu? Przyjaźnie Poznałam wspaniałych ludzi z którymi kontakt utrzymuję do dzisiaj! Nauka języka Na co dzień pracowałam i komunikowałam się w języku angielskim. Miałam możliwość nauki języka arabskiego z prywatną nauczycielką. Podróżowanie Podczas tygodniowego urlopu oraz w weekendy podróżowałam z moimi przyjaciółmi po Libanie. Rozwijanie kompetencji zawodowych Projektowanie zajęć edukacyjnych, pisanie oraz koordynowanie projektów, współpraca z organizacjami pozarządyowymi, współpraca w zespole międzynarodowym. Zwiększenie szans na pracę w organizacji międzynarodowej Po projekcie zostałam zatrudniona w Lekarzach Bez Granic, doświadczenie wolontariatu było dużym atutem podczas procesu rekrutacyjnego. Cenne doświadczenie życiowe Usamodzielnienie się, radzenie sobie w trudnych sytuacjach, rozwiązywanie konfliktów, komunikacja oraz współpraca z osobami z innej kultury.
 15. Jaki rodzaj aktywności mnie interesuje? Czego chcę się nauczyć? Jakie pytania warto sobie zadać przed wyjazdem? Co mogę zaoferować innym? W jaki sposób doświadczenie wolontariatu może wpłynąć na moją przyszłość zawodową? Dlaczego chcę wziąć udział w wolontariacie? Jaki mam oczekiwania? Jakie są oczekiwania wobec mnie?
 16. Gdzie znaleźć informacje o wolontariacie? Europejski Korpus Solidarności (eks@frse.org.pl) Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego w Katowicach (biuro@frsp.eu) ECS FRSP KONTAKT
 17. Moją misją w życiu jest nie tylko przetrwanie, ale także rozwój; i zrobić to z pasją, współczuciem, humorem i stylem. ― Maya Angelou
Publicidad