Se ha denunciado esta presentación.
Utilizamos tu perfil de LinkedIn y tus datos de actividad para personalizar los anuncios y mostrarte publicidad más relevante. Puedes cambiar tus preferencias de publicidad en cualquier momento.

Traibi

277 visualizaciones

Publicado el

bnnnnbvmn

Publicado en: Arte y fotografía
 • Sé el primero en comentar

 • Sé el primero en recomendar esto

Traibi

 1. 1. Dabas cilvēki Ketija Beikune, Roberta Dzene, Ramona Janeliukšte, AivisJuriss, Alise Alma Kazimirenoka 10.b
 2. 2. Saturs Ievads par cilti Kādēļ cilts ir apdraudēta?  Dzīvesstils un apstākļi  Kā palīdzēt?  Hosē Karloss Morales  “Survival”  Secinājumi  Atsauces 
 3. 3. Ievads par ciltiBrazīlijā, pie Peru robežas, dzīvo kāda maza, apdraudēta un neizpētīta cilts, kurai nosaukums vēl nav dots.Cilti atklāja 2008. gadā brazīliešu ierēdnis Hosē Karloss Morales.
 4. 4. Kādēļ cilts ir apdraudēta?Šobrīd cilts ir ļoti apdraudēta, jo mežcirtēji netic tam, ka tāda cilts eksistē un vēlas izcirst lietus mežus, kuros cilts ir apmetusies. Iespējams, ka šajā teritorijā ir naftas atradnes.Šie cilvēki nespēs izdzīvot mūsdienu pasaulē. Jebkurš vīruss, pat parasta saaukstēšanās, var būt nāvējoša, jo nav izveidojusies imunitāte pret šādām slimībām.
 5. 5. Dzīvesstils un apstākļiViņi audzē dažādus dārzeņus un augļus: manioku banānus kukurūzu papaiju saldos kartupeļus ķirbjus zemesriekstus
 6. 6. Tiek audzēta arī kokvilna, kuru vērpj un auž svārkiem. Vīriešiem ir kokvilnas jostas, dažiem ir galvassegas. Tie nēsā lokus un bultas medīšanai, visticamāk tapīriem, mežacūkām un pērtiķiem.Vīrieši izskuj matus virs pieres rajona, bet pakausī tie ir gari.Kanoe laivas nav bijušas novērotas, bet iedzīvotāji drošvien arī zvejo.Grozi tiek izmantoti, lai pārnēsātu un uzglabātu pārtiku un medījumus.
 7. 7. Daudzas dienvidamerikas ciltis apglezno savus ķermeņus, lai izdekorētu tos.Sarkano krāsu (pazīstama arī kā urukums) gatavo no annato krūma sēklām. Iezemieši krāsu izmanto, lai nokrāsotu šūpuļtīklus, grozus, ādu.Citur pasaulē to izmanto kā pārtikas krāsvielu.Melno krāsu gatavo no genipapo auga un oglēm. Melno izmanto, lai signalizētu naidīgumu.
 8. 8. Hosē Karloss MoralesVairāk nekā 20 gadus, Hosē ir novērojis no gaisa kā ciltis apstrādā savus dārziņus un audzē pārtiku. Tomēr, Morales apgalvo, ka nelegālie izcirtēji un racēji ir nākuši tuvāk tam, lai padzītu ciltis prom no mājām.
 9. 9. Kā palīdzēt?Palīdzēt var, parakstot petīciju. Kad šo petīciju būs parakstījuši 150’000 cilvēku, ziņojums tiks nogādāts Peru prezidentam Oljantam Umalam.“Prezident Umala, Naftas ieguve un izciršana izolēto cilšu teritorijās varētu iznīcināt dabas ciltis. Lūdzu aizsargājiet šo cilvēku tiesības dzīvot. “
 10. 10. “Survival”“Survival” ir vienīgā organizācija, kas aizsargā dabas cilvēku tiesības.“Survival” mērķis ir padzīt izcirtējus un citus cilvēkus no mežiem, lai ciltīm pašām būtu iespēja izlemt vai tie vēlas kontaktēties ar mūsdienu sabiedrību.
 11. 11. SecinājumiMūsdienās šīm ciltīm tiek pievērsts ļoti maz uzmanības un cilvēki neapzinās to, ka nepārdomāta rīcība var būt ļoti bīstama.Lai pasargātu dabas ciltis, ir jāpārliecina valdības par to, ka tās vispār eksistē. Tādā veidā valdība sāks rīkoties.
 12. 12. Atsauces• http://www.uncontactedtribes.org/ brazilphotos (petīcija)• http://vimeo.com/19712297 (video)• http://www.boston.com/bostonglob e/ideas/brainiac/2011/02/uncontacte d_tri.html• http://www.realitysandwich.com/pu re_uncorrupted_danger• http://www.survivalinternational.o rg/

×