Se ha denunciado esta presentación.
Utilizamos tu perfil de LinkedIn y tus datos de actividad para personalizar los anuncios y mostrarte publicidad más relevante. Puedes cambiar tus preferencias de publicidad en cualquier momento.
 Neni 1
 Qellimi I ketij ligjie shte mbrojtja e interesave te konsumatoreve ne treg,si dhe
percaktimi I rregullave dhe n...
ligji per konsumatorin
ligji per konsumatorin
ligji per konsumatorin
Próxima SlideShare
Cargando en…5
×

ligji per konsumatorin

12.599 visualizaciones

Publicado el

Per ta shkarkuar FALAS klikoni ne :
http://88.99.38.121/blog/ligji-per-konsumatorin
Projekt per ligjin per Konsumatorin

Publicado en: Educación
  • Sé el primero en comentar

ligji per konsumatorin

  1. 1.  Neni 1  Qellimi I ketij ligjie shte mbrojtja e interesave te konsumatoreve ne treg,si dhe percaktimi I rregullave dhe ngritja e institucioneve perkatese per te mbrojtur te drejtat e konsumatorit.  Neni 2  Ky ligj perfshin te gjitha llojet e mardhenieve ndermjet tregetareve dhe konsumatoreve , qe kane te bejne me mallrat e kosumatoreve apo sherbimeve.  Neni 3  Te drejtat e kosumatoreve :  Te drejtat baze te konsumatoreve  E drejta e mbrojtjes se sherbimeve  e drejta e mbrojtjes së interesave ekonomikë;  c) e drejta e ankimit;  ç) e drejta për dëmshpërblim;  d) e drejta e edukimit;  dh) e drejta e marrjes së informacionit;  e) e drejta e përdorimit të shërbimeve publike;  ë) e drejta e mbrojtjes ligjore;

×