Se ha denunciado esta presentación.
Se está descargando tu SlideShare. ×

Kars İSG Kursu | iSTANBULiSGUVENLiGiKURSU.NET

Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Cargando en…3
×

Eche un vistazo a continuación

1 de 11 Anuncio

Kars İSG Kursu | iSTANBULiSGUVENLiGiKURSU.NET

Descargar para leer sin conexión

Kars İSG Kursu eğitim programımız olanca hızıyla devam ediyor. Adayların uzman eğiticilere sormuş olduğu Kars İSG Kursu nedir? Kars İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Konu Dağılımı Nelerden Oluşuyor? Sorularının cevaplarını merak ediyorsanız ve siz de Kars ilinde ikamet ediyor ve bu yazımızın içeriğinde belirtmiş olduğumuz lisans/ön lisans bölümlerinden birinden mezunsanız Kars İSG Kursu eğitim programımıza katılarak geleceğin meslekleri arasında gösterilen İş Güvenliği Uzmanlarından biri olabilirsiniz.

Kars İSG Kursu eğitim programımız olanca hızıyla devam ediyor. Adayların uzman eğiticilere sormuş olduğu Kars İSG Kursu nedir? Kars İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Konu Dağılımı Nelerden Oluşuyor? Sorularının cevaplarını merak ediyorsanız ve siz de Kars ilinde ikamet ediyor ve bu yazımızın içeriğinde belirtmiş olduğumuz lisans/ön lisans bölümlerinden birinden mezunsanız Kars İSG Kursu eğitim programımıza katılarak geleceğin meslekleri arasında gösterilen İş Güvenliği Uzmanlarından biri olabilirsiniz.

Anuncio
Anuncio

Más Contenido Relacionado

Similares a Kars İSG Kursu | iSTANBULiSGUVENLiGiKURSU.NET (20)

Más reciente (20)

Anuncio

Kars İSG Kursu | iSTANBULiSGUVENLiGiKURSU.NET

 1. 1. 1/11 Aralık 14, 2022 Kars İSG Kursu | İstanbul İş Güvenliği Kursu istanbulisguvenligikursu.net/kars-isg-kursu.html Kars İSG Kursu eğitim programımız olanca hızıyla devam ediyor. Adayların uzman eğiticilere sormuş olduğu Kars İSG Kursu nedir? Kars İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Konu DağılımıNelerden Oluşuyor? Sorularının cevaplarını merak ediyorsanız ve siz de Kars ilinde ikamet ediyor ve bu yazımızın içeriğinde belirtmiş olduğumuz lisans/ön lisans bölümlerinden birinden mezunsanız Kars İSG Kursu eğitim programımıza katılarak geleceğin meslekleri arasında gösterilenİş Güvenliği Uzmanlarından biri olabilirsiniz. Eğitim Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin; Lütfen Adınız ve Soyadınızı Girin. Lütfen Telefon Numaranızı Girin. Lütfen E-Mail Adresinizi Girin. Lütfen En Az Bir Tanesini Belirtin. Kars İSG Kursu eğitim programlarına başvurabilmek için Üniversitelerin hangi bölümlerinden mezun olmanız gerekiyor?: Mühendislik ve Mimarlık Fakülteleri, Teknik öğretmenlik, Fen Edebiyat Fakültelerinin fizik, kimya, biyoloji bölümleri, İş Sağlığı ve Güvenliği ( İSG ) Bölümü lisans/ön lisans programlarından mezun olmanız gerekmektedir. Yukarıda adı geçen bölümlerden mezun olan adaylar Kars İSG Kursu Eğitimprogramına katılarak eğitimlerini tamamlayacaklardır. Bu kurs da alacağımız eğitimler toplamda 220 saat sürmektedir. 220 saatlik eğitimin:
 2. 2. 2/11 90 saati Asenkron, 90 saati Senkron, 40 saat ise uygulamalı eğitim olarak belirlenmiştir. BULUT AKADEMİ™ Online Uzaktan İsg Eğitimi sırasında Asenkron kursa katılan adaylarındevamsızlık hakkı yoktur. Fakat senkron yapılan eğitimlerde ise altı (6) saatlik devamsızlık hakkınız bulunmaktadır. Senkron eğitim süresi ise 15 gündür. Bu 15 günlük süreçte adaylara tanınan devamsızlık hakkı kesinlikle geçilmemelidir. Eğitim Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin; Lütfen Adınız ve Soyadınızı Girin. Lütfen Telefon Numaranızı Girin. Lütfen E-Mail Adresinizi Girin. Lütfen En Az Bir Tanesini Belirtin. Adaylar 220 saatlik eğitimin ardındanÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve ÖSYM iş birliği ile gerçekleştirilen Kars İSG sınavına girmeye hak kazanmaktadırlar. Yazımızı özetleyecek olursak; Kars ilinde ikamet eden kişiler İş Güvenliği Uzmanı olmak istiyorsanız öncelikle Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmalı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş BULUT AKADEMİ™ Kars İsg Kursu Programında İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi aldıktan sonra her yıl düzenlenen İsg Sınavı na girerek İş Güvenliği Uzmanının olmazsa olmaz mutlaka almanız gereken sertifikalar olan A, B ve C sertifikası sahibi olmalısınız. Kars İSG Kursu Nedir? İş güvenliği uzmanı ( İGU ) olmak isteyen adayların Bakanlık tarafından İSG eğitimi vermeye yetkili eğitim kurumlarına müracaat ederek bu kurumlar tarafından düzenlenen iş güvenliği uzmanlığı sertifika eğitimlerine katılmaları ve ardından yapılacak sınavda başarılı olmaları gerekmektedir. Eğitim Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin; Lütfen Adınız ve Soyadınızı Girin. Lütfen Telefon Numaranızı Girin. Lütfen E-Mail Adresinizi Girin. Lütfen En Az Bir Tanesini Belirtin. Kars İSG Kursuilk önce Bulut Akademi™ uzaktan eğitim süreciyle başlar. Uzaktan eğitim 180 saat süren bir eğitimdir. 30 gün sürmektedir. Asenkron Uzaktan eğitimin tamamlanmasından sonra Bulut Akademi™ Senkron eğitimleri başlamaktadır.
 3. 3. 3/11 Pandemi dönemi sebebiyle ÇSGB tarafından “İşyerlerinde Koronavirüsten (COVID-19) Korunma Tedbirleri” başlıklı duyuruda uzaktan eğitim şeklinde verilmesi yönünde alınan kararla Örgün eğitimler online olarak devam etmektedir. Kars İSG Kursu online eğitimlerinin süresi 180 saattir. Online isg eğitimi tamamlayan adaylar eğitimin son aşaması olan uygulama (staj) eğitimine katılırlar. Staj eğitimi 40 saat süren ve kursiyerlerin teorik eğitimlerde almış oldukları bilgileri sahada pratiği döndürmeyi amaçlayan bir eğitimdir. Staj eğitimi esnasında kursiyerlere en az bir tane iş güvenliği uzmanı nezaret etmektedir. Eğitimlerin tüm bölümleri zorunlu olup devam mecburiyeti bulunmaktadır. İş Sağlığı ve Güvenliği (İsg) Eğitim içeriğihangi konulardan oluştuklarını aşağıdaki listeden inceleyebilirsiniz. Kars İş Güvenliği Uzmanlığı Temel Eğitim Programı Konuları: Eğitim Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin; Lütfen Adınız ve Soyadınızı Girin. Lütfen Telefon Numaranızı Girin. Lütfen E-Mail Adresinizi Girin. Lütfen En Az Bir Tanesini Belirtin. İş Sağlığı ve Güvenliğinin Kavram ve Kurallarının Gelişimi İş Sağlığı ve Güvenliğine Genel Bakış ve Güvenlik Kültürü Türkiye’de ve Dünyada İş Sağlığı ve Güvenliği Temel Hukuk İş Hukuku Kanunlarda ve Diğer İlgili Mevzuatta İş Sağlığı ve Güvenliği Ulusal ve Uluslararası Kuruluşlar ve Sözleşmeler İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulları İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri Risk Yönetimi ve Değerlendirmesi Çalışma Ortamı Gözetimi İş Hijyeni İşyeri Bina ve Eklentileri Fiziksel Risk Etmenleri Kimyasal Risk Etmenleri Biyolojik Risk Etmenleri Psikososyal Risk Etmenleri Ergonomi Korunma Politikaları Kaynak İşlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Elektrikle Çalışmalarda İş Sağlığı ve Güvenliği Kaldırma Araçlarında İş Sağlığı ve Güvenliği Motorlu Araçlarda İş Sağlığı ve Güvenliği El Aletlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği
 4. 4. 4/11 Bakım – Onarım İşlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Yangın Acil Durum Planları Sağlık ve Güvenlik İşaretleri Havalandırma ve İklimlendirme Prensipleri Basınçlı Kaplarla Çalışmalarda İş Sağlığı ve Güvenliği Kapalı Alanlarda Çalışmalarda İş Sağlığı ve Güvenliği Ekranlı Araçlarla Çalışmalarda İş Sağlığı ve Güvenliği Elle Kaldırma ve Taşıma İşlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksekte Çalışmalarda İş Sağlığı ve Güvenliği İnşaat İşyerlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Maden İşyerlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Kişisel Koruyucu Donanımlar İş Ekipmanlarının Tasarım, İmalat ve Kullanımında İş Sağlığı ve Güvenliği İş Kazaları Sağlık Gözetimi ve Meslek Hastalıkları İş Güvenliği Yönünden Yapılması Gereken Kontroller ve Düzenlenecek Belgeler Çalışma Yaşamında Özel Politika Gerektiren Gruplar Vardiyalı Çalışma ve Gece Çalışması Çalışma Hayatında Etik Yetişkin Eğitimi, İş yerinde Sağlık Güvenlik Eğitimi ve İletişim Tarım, Ormancılık ve Hayvancılık Faaliyetlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Kars İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Kars İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimiprogramını tamamlayan adayların İş Güvenliği Uzmanlığı Sertifikası alabilmek için İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Sınavına girmesi ve sınavdan 100 üzerinden minimum 70 puan alması gerekiyor. İş Sağlığı ve Güvenliği sınavları her yıl ÖSYM tarafından açıklanan çeşitli illerde yapılmaktadır. Ancak bulunduğunuz ilde sınava girebilmeniz için katılımcı sayısının en az 1000 kişi olması gerekmektedir. Şayet bulunduğunuz ilde sınava girecek aday sayısı 1000 kişinin altında ise bu durumda bulunduğunuz ile yakın bir ilde açılacak sınava iştirak edebilirsiniz. Sınav süresi 75 dakikadır. 5 ayrı sertifika alanı için ayrı ayrı testlerin bulunduğu sınavda her bir sertifika alanı için belirlenen soru sayısı 50’dir. Test grupları, A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı, B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı, C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı, işyeri hekimliği ve diğer sağlık personeli olmak üzere düzenlenmektedir. Kurumumuz tarafından düzenlenen Kars İSG Kursu eğitim programını başarıyla tamamlayan kursiyerlerimiz her yıl sınavlarda yüksek puanlar alarak hayallerindeki mesleğe kavuşmaktadırlar. Bu kişilerden biri de siz olabilirsiniz. Kars İSG Kursu sertifika eğitimlerinde sizleri de BULUT AKADEMİ™ İSG Eğitim Kurumu olarak aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
 5. 5. 5/11 Eğitim Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin; Lütfen Adınız ve Soyadınızı Girin. Lütfen Telefon Numaranızı Girin. Lütfen E-Mail Adresinizi Girin. Lütfen En Az Bir Tanesini Belirtin. Kars C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Nasıl Olunur? Kars C sınıfı iş güvenliği uzmanı nasıl olunur? Başlıklı yazımızda bu sorunun yanında Kars C sınıfı iş güvenliği uzmanı olma şartları nedir? Nerelerde çalışabilir? Kars C sınıfı iş güvenliği sertifikası nasıl alınır? sorularına da cevap vereceğiz. Yazımıza Kars C sınıfı iş güvenliği olma uzmanı olma şartları neler? sorusu ile başlayalım. Kars C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Olma Şartları Neler? Kars C sınıfı iş güvenliği uzmanı olma şartlarından biri aşağıda belirtmiş olduğumuz Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmaktır: Mühendislik ve Mimarlık Fakültelerinden mezun olan, Teknik Öğretmen olan Üniversitelerin Fen veya Fen Edebiyat Fakültelerinin Fizik, Kimya, Biyoloji bölümlerinden mezun olan, Meslek Yüksek Okullarının 2 yıllık İş Sağlığı ve Güvenliği programından mezun olan kişilerÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş BULUT AKADEMİ™ İSG Eğitim kurumundaniş güvenliği uzmanlığı eğitimi almalı ve sınava girip başarılı olduktan sonra C sınıfı iş güvenliği uzmanı olabilirler. Kars C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Sınavı ve Sertifikası Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yetkili bir eğitim kurumunun verdiği eğitimi tamamlandıktan sonra Kars C sınıfı iş güvenliği uzmanı olmak için aynı bakanlık tarafından düzenlenenİş sağlığı güvenliği sınavı yapılacaktır. Sınav her yıl aralık ve mayıs aylarında olmak üzere 2 kere yapılmaktadır. Eğitim Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin; Lütfen Adınız ve Soyadınızı Girin. Lütfen Telefon Numaranızı Girin. Lütfen E-Mail Adresinizi Girin.
 6. 6. 6/11 Lütfen En Az Bir Tanesini Belirtin. C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Konuları Kars C sınıfı iş güvenliği uzmanı sınav konuları şu şekilde dağılım göstermektedir: Hukuk %5 Sağlık %10 Genel İSG Konuları %15 Mevzuat %30 Teknik %40 Adayların girecekleri İSG Sınavı 50 sorudan oluşmakta ve süre 75 dakikadır. Bu sınavdan başarılı olarak geçmeniz için en az 70 puan almanız gerekmektedir. Bunun için de 35 adet soruya doğru cevap vermelisiniz. Kars C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sertifikası Nasıl Alınır? Sınavdan ihtiyacımız olan 70 puanı aldık ve şimdi sıraC sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sertifikası almakta; Sertifika başvurunuz için gerekli olan doküman ve belgeleri eksiksiz temin etmeniz gerekmektedir. İşte İSG sınavını geçen adaylar için gerekli olan belge ve dokümanlar: İmzalı başvuru formu, Ulusal kimlik belgesi, Lisans diploması, Başvuru ücreti dekontu. Kars C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Hangi Tehlike Sınıflarına Bakabilir? C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı tehlike bakımından Az Tehlikeli Sınıfta bulunan işyerlerinde çalışabilmektedir. İşte az tehlikeli Sınıf işyerlerine birkaç örnek: Büro Faaliyetleri, Perakendecilik, Restoranlar, Butik Oteller, Okullar, vb. işyerlerinde Kars C sınıfı iş güvenliği uzmanları çalışabilir. Eğitim Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin; Lütfen Adınız ve Soyadınızı Girin.
 7. 7. 7/11 Lütfen Telefon Numaranızı Girin. Lütfen E-Mail Adresinizi Girin. Lütfen En Az Bir Tanesini Belirtin. Kars B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Nasıl Olunur? Kars B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Nasıl Olunur? Konusunu paylaşacağız. Yazımızın içeriğinde Kars B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Nedir? Ve Kars B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Olma Şartları? Konuları da yer almaktadır. Kars B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Nedir? Kars B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Nasıl Olunur? Sorusu iş sağlığı ve güvenliği eğitimi almak isteyen adayların merak ettiği bir konudur. Bizde bu yazımızda Kars B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Nasıl Olunur? Konusunu ele alarak doğru bilgiler ile sizlerle buluşturmak istedik. Kars B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Nasıl Olunur? Sorusunun cevabını vermeden önce Kars B Sınıfı İş Güvenliği uzmanı nedir? Konusunu açıklamak yerinde olacaktır. Kars B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı: Tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği konusu ile ilgili çalışmalar yürüten kişidir. B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı, işyerinde bulunan çalışan ve işverenin sağlığını ve güvenliğini tehdit edecek durumları tespit ederek önlem alınması için projeler oluşturur. Ayrıca B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı, işyerinde gerçekleştirilen uygulamaların iş sağlığı ve güvenliği prosedürüne uygun olup olmadığını kontrol eder. Kars B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Olma Şartları? B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Nasıl Olunur? Sorusunun cevabını verebilmek için öncelikle kişilerin sahip olması gereken belirli şartlardan bahsetmek gerekir. Eğitim Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin; Lütfen Adınız ve Soyadınızı Girin. Lütfen Telefon Numaranızı Girin. Lütfen E-Mail Adresinizi Girin. Lütfen En Az Bir Tanesini Belirtin. Kars B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olmak için kişinin sahip olması gereken şartlarİş Güvenliği Uzmanlarının Nitelikleri, Görev, Yetki, Sorumluluk Ve Eğitimleri Hakkındaki Yönetmelik madde 8 de yer almaktadır. B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olmak için kişinin sahip olması gereken şartlar:
 8. 8. 8/11 C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesiyle en az üç yıl fiilen görev yaptığını iş güvenliği uzmanlığı sözleşmesi ile belgeleyen ve B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimine katılarak yapılacak B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavında başarılı olan mühendislik veya mimarlık eğitimi veren fakültelerin mezunları ile teknik elemanlar B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olabilirler İş sağlığı ve güvenliği veya iş güvenliği programında yüksek lisans yapmış mühendislik veya mimarlık eğitimi veren fakültelerin mezunları ile teknik elemanlardan B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı için yapılacak sınavda başarılı olanlar B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Sertifikası na sahip olurlar İş sağlığı ve güvenliği alanında teftiş yapan mühendis, mimar veya teknik eleman olan iş müfettişleri hariç, Bakanlık ve ilgili kuruluşlarında müfettiş yardımcılığı süresi dâhil en az on yıl görev yapan Müfettişlerden B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimine katılarak yapılacak B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavında başarılı olanlar B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olarak görev alabilir. Kars B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Nasıl Olunur? Kars B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Nasıl Olunur? Sorusunun cevabını iki alt başlık ile açıklamak daha doğru olacaktır. Kars B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olmak isteyen kişilerin iki şartı yerine getirmesi gerekmektedir. B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olmak isteyen kişi İş Sağlığı ve Güvenliği yüksek lisans mezunu olmalı ya da ilk olarak C sınıfı iş güvenliği uzmanı sertifikasını alarak 3 yıl çalışmalıdır. Şimdi isterseniz B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Nasıl Olunur? Sorusunun şartlarını alt başlıklarda daha ayrıntılı inceleyelim. Eğitim Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin; Lütfen Adınız ve Soyadınızı Girin. Lütfen Telefon Numaranızı Girin. Lütfen E-Mail Adresinizi Girin. Lütfen En Az Bir Tanesini Belirtin. C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığından B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığına Nasıl Geçilir? Kars B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olmak isteyen kişiler ilk olarakÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmişBULUT AKADEMİ™ Eğitim Kurumundan C sınıfı iş güvenliği uzmanı eğitimi almalıdır. C sınıfı iş güvenliği uzmanı eğitimini tamamlayan kişi ÖSYM kurumu tarafından düzenlenen İSG sınavına girerek en az 70 puan almalıdır. İSG sınavını başarılı bir şekilde tamamlayan kişiler aldıkları Kars C sınıfı iş güvenliği uzmanı sertifikası ile en az üç (3) yıl görev yaptıktan sonra Kars B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı eğitimini alabilirler.
 9. 9. 9/11 BULUT AKADEMİ™ Eğitim Kurumundan B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı eğitimini tamamlayarak tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde iş imkânı bulabilirsiniz. B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimini tamamlayan kişiler İSG sınavını başarılı olarak geçtikten sonra B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sertifikası sahibi olabilirler. B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Sertifikası ile kişiler 5 yıl görev yapabilirler. Kars Yüksek Lisansını Tamamlayanlar Nasıl B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Olur? Mühendislik, mimarlık, fen-edebiyat fakültesi (fizik, kimya, biyoloji) ve İSG mezunları C sınıfı iş sağlığı ve güvenliği eğitimini almadan İş Sağlığı ve Güvenliği tezsiz yüksek lisans yaparak direkt olarak B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavına girmeye hak kazanırlar. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş BULUT AKADEMİ™ eğitim kurumundan C sınıfı iş güvenliği uzmanlık eğitimini alan kişiler İş Sağlığı ve Güvenliği tezsiz yüksek lisansını yaptıktan sonra da B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı sınavına girebilirler. Eğitim Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin; Lütfen Adınız ve Soyadınızı Girin. Lütfen Telefon Numaranızı Girin. Lütfen E-Mail Adresinizi Girin. Lütfen En Az Bir Tanesini Belirtin. Kars A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Nasıl Olunur? Kars A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Nasıl Olunur? Sorusunun cevabını çoğu İş Güvenliği Uzmanı merak etmektedir. Peki sadece nasıl olunur sorusu yeterli midir? Kars A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı nerelerde çalışabilir? Eğitimi tekrar alacak mı? Sınavı var mı? Gibi bir çok soruyu sorduğunuzun farkındayız. O zaman sizi fazla bekletmeden soruları cevaplayalım. Kars A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Nasıl Olunur? İş Güvenliği Uzmanı olarak görev yapmakta olan B ve C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olabilmesi ve geçerli sertifikayı alabilmesi için çeşitli şartları sağlamalıdır. Kars A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olabilmek için gerekli şartlar: Fakültelerin Mühendislik, fen ve mimarlık bölümlerinden ya da dört veya iki yıllık İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümünü başarıyla bitirmek, Üniversitelerin Mühendislik veya mimarlık bölümlerinden mezun olanlar ile teknik elemanlardan; iş sağlığı ve güvenliği veya iş güvenliği dalında doktorasını bitirmiş olanlar,
 10. 10. 10/11 Üniversitelerin Mühendislik veya mimarlık bölümlerinden mezun olanlar ile teknik elemanlardan;İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü veya bağlı birimlerinde en az on yıl görev ifa etmiş olanlar, İş sağlığı ve güvenliği alanında müfettiş yardımcılığı süresi dâhil en az on yıl görev yapmış mühendis, mimar veya teknik eleman olan iş müfettişleri, Üniversitelerin Mühendislik veya mimarlık bölümlerinden mezun olanlar ile teknik elemanlardan İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı olarak; İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü ve bağlı birimlerinde uzman yardımcılığı süresi dâhil en az on yıl çalışmış olmak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının Akreditasyonvermiş olduğu eğitim kurumları vasıtasıylaİş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi ’ne katılıp belge almak, İş Sağlığı ve Güvenliği sınavından geçer not olarak 70 puan almak, C sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak asgari 3 yıl fiilen çalışmak, B sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak asgari 4 yıl fiilen çalışmak, C ve B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı olarak istenilen süre kadar çalıştığını İş Güvenliği Uzmanlığı Sözleşmesi ile doğrulamak, Kars A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi ne katılmak Eğitimin bitimine müteakip Kars A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı na girerek geçer not alabilmektir. Kars A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Nerelerde Çalışabilir? A sınıfı iş güvenliği uzmanı çalışma alanları şu şekilde sıralanabilir: Kimya Tesisleri Petrol Tesisleri Mühendislik firmaları Gıda toptancıları Maden İşletmeleri Sülfür ve Cıva gibi ağır metallerin kullanıldığı işletmeler Elektrik Elektronik üretim Tesisleri Ziraat Ağır Makine Üretim ve İmalat Tesisleri Kars A Sınıfı İş Güvenlik Uzmanı nın ana çalışma alanı olarak belli temel işletme ya da tesisler olduğu gibi bunun yanında daha geniş bir çalışma alanları da mevcuttur. Kars A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Eğitimi tekrar alacak mı? Sınavı var mı? A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olabilmek için tekrar eğitim almanız şart. Bu eğitimler şu şekilde olmakta; Asenkron, Senkron ve Uygulama (staj) olmak üzere üç aşamada gerçekleşmektedir. Eğitim Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin; Lütfen Adınız ve Soyadınızı Girin. Lütfen Telefon Numaranızı Girin.
 11. 11. 11/11 Lütfen E-Mail Adresinizi Girin. Lütfen En Az Bir Tanesini Belirtin. Asenkron ve Senkron eğitimler 90’ar saatten olmak üzere toplamda 180 saattir. Uygulama (Staj) süresi ise 40 saattir. Sınavdan bahsetmek gerekirse İş sağlığı ve güvenliği sınavı Öğrenci seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılır. İş sağlığı ve güvenliği sınavında toplam 50 tane soru sorulur. 50 soru üzerinden 35 ve üzeri sorunun doğru yapılması başarılı olmak için gereklidir. Sınavdan başarısız olan adaylar, bir sonraki sınav döneminde yeniden şansını deneme hakkına sahiptir. Kars İş sağlığı ve güvenliği uzmanı adaylarına tanınan sınav hakkı ise sınırsızdır.

×