Se ha denunciado esta presentación.
Utilizamos tu perfil de LinkedIn y tus datos de actividad para personalizar los anuncios y mostrarte publicidad más relevante. Puedes cambiar tus preferencias de publicidad en cualquier momento.

презентація Квазари

10.302 visualizaciones

Publicado el

Publicado en: Educación
 • пиздецпизда,как скачать то?
     Responder 
  ¿Estás seguro?    No
  Tu mensaje aparecerá aquí

презентація Квазари

 1. 1. Чанков Владислав 11-ПМ
 2. 2.  ри (англ. quasars, скор. від англ. quasi-stellar radio source — квазізоряне радіоджерело) — позагалактичні обєкти, які мають зореподібні зображення і сильні емісійні лінії з великим червоним зміщенням у спектрі.
 3. 3.  Квазари виявлені в 1963 як джерела радіовипромінювання. Згодом було виявлено квазаги, які за оптичними характеристиками не відрізняються від квазарів, проте не мають радіовипромінювання. Сьогодні обидва типи обєктів називають квазарами: перші — радіоголосними (або радіоактивними) другі — радіотихими (або радіоспокійними). Радіоголосні квазари становлять декілька відсотків від загальної кількості квазарів. Квазари мають найвищі світності серед усіх обєктів Всесвіту.
 4. 4.  Квазари належать до галактик з активними ядрами. Більшість з них повязані зі спіральними галактиками. За природою квазари, напевне, близькі до галактик сепфертівських, до яких вони примикають з боку високих світностей. На початку ХХІ ст. встановлено, що квазари — це галактики, які мають в центрі надмасивні чорні дірки.
 5. 5.  Спектри квазарів мають значні червоні зміщення, що є результатом розширення Всесвіту. Із закону Хаббла слідує, що квазари розташовані від нас на дуже великих відстаннях, і, як наслідок, ми їх бачимо у далекому минулому. Найяскравіші квазари випромінюють енергію більшу ніж один трильйон сонць. Таке випромінювання розподілено у спектрі майже рівномірно — від рентгенівського проміння до далекого інфрачервоного з піком в ультрофіолеті або оптичному діапазоні. Деякі квазари також є потужними джерелами γ-променів та радіовипромінювання.
 6. 6.  Більшість відомих квазарів є віддаленими від нас більш ніж на три мільярди світлових роки. Квазари, якщо спостерігати з Землі, є слабкими обєктами. Але той факт, що вони є видимими знаходячись так далеко, означає, що вони найсвітліші обєкти у відомому Всесвіті. Найяскравішим квазаром в небі є 3C273 в сузірї Діва (Virgo). Він має середню видиму величину 12.8 (достатньо яскравий якщо дивитись через малий телескоп). З дистанції 33 світлові роки цей обєкт повинен сяяти в небі так само яскраво як наше Сонце. Таким чином в квазарах яскравість світла майже в 2 трильйони раз більша ніж в нашого Сонця і майже у 100 разів більша ніж загальне світло середніх гігантських галактик, подібних нашому Чумацькому Шляху.
 7. 7.  Оскільки властивості квазарів є близькими до властивостей всіх активних галактик, то їхнє випромінювання можна порівняти з малими активними галактиками, в яких є супермасивні чорні діри. Щоб створити яскравість світла 10^(40) Вт, (типова яскравість квазара), супермасивній чорній дірі потрібно поглинати матерію зі швидкістю 10 зірок за рік. Найяскравіші відомі квазари поглинають матерію обємом 1000 сонячних мас щороку. Найбільше споживання речовини за оцінками сягає до 600 мас Землі за годину. Квазари «вмикаються» і «вимикаються» в залежності від свого оточення — чорні діри поглинають навколишній газ і пил за відносно короткий проміжок часу, значно менший за вік Всесвіту, після завершення цього квазар стає звичайною галактикою.
 8. 8.  Квазари дають інформацію про ранній період Всесвіту — кінець реіонізації. Спектри найвіддаленіших квазарів (червоне зміщення ≥ 6) містять абсорбційні лінії, які свідчать про те, що середовище у ці часи було заповнене нейтральним газом.

×