Publicidad

Насилля

вчитель en Забузька ЗШ І-ІІІ ст.
28 de Jan de 2015
Publicidad

Más contenido relacionado

Presentaciones para ti(20)

Publicidad
Publicidad

Насилля

 1. Підготувала психолог Забузької ЗШ І-ІІІ ст. Антощук Лариса Євгенівна Попередження насильства та жорстокого поводження з дітьми. Робота з сім‘ями, які опинилися в складних життєвих ситуаціях.
 2. Насильство в усіх його проявах існує в суспільстві з прадавніх часів. Якщо споспостерігати за історією людства на нашій планеті, то на жаль вона нагадувала б панораму розвитку насильства і несправедливості. Діти – це майбутнє кожної держави. А тому фізичні та емоційні травми, які вони переживають, обкрадають суспільство та усіх його членів зокрема. Насильство – це дії або бездіяльність, які застосовуються примусово однією людиною над іншою з метою фізичного, психічного, сексуального задоволення.
 3. • Особливо загрозливим є вплив насильства через екран (телевізійне насильство), вплив відеоігор, насильство через Інтернет. • Український телеглядач сцени агресії бачить у середньому кожні 16 хв., а в період з 19.00 до 23.00 цей умовний інтервал скорочується до 12 хв. • Найнебезпечнішим є те, що воно породжує терор, напад депресії, наркотичну(алкогольну) залежність, відчуття відсутності допомоги, безнадійності або безсилля, брак самоповаги.
 4. НАЙЧАСТІШЕ НАСИЛЬСТВО ПРОЯВЛЯЄТЬСЯ В СІМ’Ї. ЯКІ Ж ТИПИ ЖОРСТОКОГО ПОВОДЖЕННЯ З ДІТЬМИ БУВАЮТЬ? Відповідно до Закону України "Про попередження насильства в сім’ї” (від 15.11.2001 р.)., насильство в сім’ї визначається як будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю (ст. 1).
 5. ПСИХОЛОГІЧНЕ НАСИЛЬСТВО В СІМ’Ї Психологічне насильство в сім’ї – насильство, пов’язане з дією одного члена сім’ї на психіку іншого члена сім’ї шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування, якими навмисно спричиняється емоційна невпевненість, нездатність захистити себе та може завдаватися або завдається шкода психічному здоров’ю (ст. 1 Закону України "Про попередження насильства в сім’ї”).
 6. ВИДИ ПСИХОЛОГІЧНОГОНАСИЛЬСТВА
 7. Фізичне насильство в сім’ї – умисне нанесення одним членом сім’ї іншому члену сім’ї побоїв, тілесних ушкоджень, що може призвести або призвело до смерті постраждалого, порушення фізичного чи психічного здоров’я, нанесення шкоди його честі і гідності (ст. 1 Закону України "Про попередження насильства в сім’ї”). ФІЗИЧНЕ НАСИЛЬСТВО В СІМ’Ї
 8. ВИДИ ФІЗИЧНОГО НАСИЛЬСТВА Жорстокі фізичні покарання, знущання, побиття. Побиття; Штовхання; Спроби задушити; Викручування рук. Дитина є свідком знущань над іншими членами сім’ї. Батько б’є матір у присутності дітей; «погану» дитину фізично карають у присутності «хорошої» дитини; Дитина є свідком фізичних знущань над іншою людиною, що не є членом її родини. Використання привілеїв дорослих. Поводження з дітьми як з рабами чи слугами; •Покарання, поводження, як з підлеглими; Поводження як із своєю власністю.
 9. ЕКОНОМІЧНЕ НАСИЛЬСТВО В СІМ’Ї
 10.  Сексуальне насильство в сім’ї – протиправне посягання одного члена сім’ї на статеву недоторканість іншого члена сім’ї, а також дії сексуального характеру по відношенню до неповнолітнього члена сім’ї (ст. 1 Закону України "Про попередження насильства в сім’ї”). • Гвалтування; • Нав’язування сексуальних стосунків; • Покази порнографії; • Залучення дитини до виготовлення порнографічного продукту СЕКСУАЛЬНЕ НАСИЛЬСТВО В СІМ’Ї
 11. СЕРЕД ПРИЧИН ЖОРСТОКОГО ПОВОДЖЕННЯ ДО ДІТЕЙ МОЖНА ВИДІЛИТИ НАСТУПНІ: безробітність або низька матеріальна забезпеченість; алкоголізм одного чи обох батьків; самотність чи шлюб, який розпався; занадто маленьке житло, що посилює напругу; озлобленість батьків чи розчарованість у житті; фізична чи психічна перевтома; незрілість батьків; егоїзм батьків, прагнення їх до розваг; відсутність прив’язаності до дитини; надмірна вимогливість; народження другої дитини; велика кількість дітей; небажана дитина (як привід і примус до укладання шлюбу); передчасно народжена в шлюбі дитина, яка дає привід до сварок та розриву; позашлюбна дитина як об’єкт виміщення зла на його матір(батька); дитина з фізичними та психічними недоліками,
 12. НАСЛІДКИ СІМЕЙНОГО НАСИЛЛЯ Насильство несе дуже серйозні негативні соціальні наслідки. Воно породжує терор, безладдя; відчуття відсутності допомоги, невпевненості, безнадійності або безсилля; відчуття провини; відчуття придушення волі; примари; відсутність самоповаги; настирливі спогади; напади страхів, депресію; фобії, смуток; роздуми про самогубство; самозвинувачення; втрату довіри; сумніви щодо віри в щось; наркотичну/алкогольну залежність; жагу помсти. Діти з сімей, у яких практикується насильство, відчувають постійний психологічний дискомфорт, для них це справжня трагедія. Діти переживають відчуття страху. Цей страх може проявлятися різним чином: від занурення в себе та пасивності до насильницької поведінки. Мала дитина не може знати, коли відбудеться наступний спалах насильства, де та наскільки сильним він буде. В результаті, вразливість та відсутність контролю над ситуацією призводять до проявів впертості у поведінці, відмови розмовляти та агресивних вчинків.
 13. РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ Забезпечити фізичну безпеку – не залишати дитину без нагляду; Підтримуйте сімейний розклад дитини; Слідкуйте за дитиною: будьте послідовним, усно визначайте свої опікування та межі дозволеного; Давайте настанови, а не покарання; Приділяйте дитині свій час і увагу; Беріть участь вжитті дитини: ігри, шкільні заходи; Залучайте дітей до своїх заходів; Заохочення і підтримка: Заохочуйте дітей займатися тим, чим їм цікаво; Будьте позитивними; Навчайте їх необхідних навичок; Якщо дитини вас дратує, скажіть їй свої відчуття від першої особи «Мені важко коли хтось заважає»; Довіряйте дітям; Визнавайте право її на особисте життя; Поважайте почуття інших батьків; Говоріть та дійте так, щоб діти відчували себе у безпеці
 14. 1. Пам’ятайте, що насильство над вами, здійснене батьками, не є нормою життя. Насилля – неприпустима річ у стосунках людей. 2. У сім’ї ви маєте право на те, щоб до вас ставилися з повагою, не ображали. 3.Ви маєте право на захист, якщо навіть найрідніші люди принижують вашу гідність. 4. Поділіться своїми проблемами з учителем, класним керівником, практичним психологом школи, зверніться у міліцію чи в службу у справах неповнолітніх у випадку вчинення стосовно вас насильства чи жорстокості. 5.Не вірте у погрози з боку кривдників. 6. Ви маєте право висловлювати і відстоювати свою думку. Чітко і однозначно висловлюйте осуд щодо насильницької поведінки взагалі. 7.Знайте, коли вас постійно контролюють, принижують, примушують до чогось, використовують у спілкуванні з вами лайливі слова – це насильство. 8. Не вважайте, що ви заслужили на таке ставлення з боку дорослих. Ніхто, в тому числі ваші батьки, рідні, не мають права принижувати вас, поводитися жорстоко стосовно дитини – це карається законом. ПАМ’ЯТКА ДЛЯ УЧНІВ
 15. Останнім часом спостерігається тенденція до проявів жорстокості та насильства серед підлітків, які вони знімають на фото-, відеокамери та мобільні телефони. Особливу тривогу викликають не тільки прогресуюча відчуженість, підвищена тривожність, духовна спустошеність дітей, а й їхній цинізм, жорстокість, агресивність. Тому існує нагальна потреба в удосконаленні системи профілактичної роботи серед неповнолітніх силами школи та батьків.
 16. СПІЛЬНІ ДІЇ ШКОЛИ ТА БАТЬКІВ З ПРОФІЛАКТИКИ НАСИЛЛЯ В РОДИНІ ТА СЕРЕД УЧНІВ 1.Проводити інформаційно- просвітницьку роботу з розповсюдженням різних буклетів, плакатів та ін. 2. Не допускати випадків фізичного і психологічного насильства, образ, недбалого і жорстокого поводження з дітьми, експлуатації. 3. Розширювати та поглиблювати знання дітей про стосунки з однолітками і дорослими, про загально – прийняті норми поведінки. 4. Створювати атмосферу взаємоповаги та взаєморозуміння у дитячому колективі та родині.
Publicidad