Se ha denunciado esta presentación.
Utilizamos tu perfil de LinkedIn y tus datos de actividad para personalizar los anuncios y mostrarte publicidad más relevante. Puedes cambiar tus preferencias de publicidad en cualquier momento.

Kredi hesaplama

7 visualizaciones

Publicado el

Kredi Hesaplama, Ülkemizde ki çok sayıda banka birbiri ile rekabet pazarına girmiş durumdalar. İhtiyaç sahiplerinin yoğun iş tempoları düşünülerek banka şubelerine gelememeleri göz önüne alınarak bankalar tarafından resmi web sitelerinde kredi hesaplama uygulamasına gidiliyor.

Publicado en: Tecnología
  • Sé el primero en comentar

  • Sé el primero en recomendar esto

Kredi hesaplama

  1. 1. Kredi Hesaplama, Ülkemizde ki çok sayıda banka birbiri ile rekabet pazarına girmiş durumdalar. İhtiyaç sahiplerinin yoğun iş tempoları düşünülerek banka şubelerine gelememeleri göz önüne alınarak bankalar tarafından resmi web sitelerinde kredi hesaplama uygulamasına gidiliyor. Hatta rekabette sınırları zorlayan bankalar diğer bankaların kredi ürünü doğrultusunda kendisinin en avantajlı kredi şartlarına sahip olduğu yönünde kredi hesaplarının karşılaştırılmasına da olanak veriyor. Kredi hesaplama uygulaması ile ihtiyaç sahipleri banka şubelerinin yolunu tutmadan her an her saniye ulaşabilecekleri online ortamda hesaplamalarını yaparak kendi bütçe durumunu izlemenin kolaylığını elde ediyorlar. En Uygun Kredi Hesaplama Bankaların değişen faiz oranları göz önüne alınırsa en uygun kredi hesaplama uygulaması hangi bankada merakı uyanıyor. Bankalar kredi türlerine göre değişik faiz oranlarına sahipler. Tüm bankalarda ki aynı kredi ürünün her bankada farklı faiz oranı içermesinden bahsedilebilir. Genel olarak kredi türlerine bakıldığında ise en uygun kredi faiz oranlarının ihtiyaç kredilerinde olduğu gözleniyor. İhtiyaç duyulan kredinin faizi de hesaba katılıyor ve otomatik hesaplama aracı ile kişilerin ne kadar zamanda kaç TL taksitlerle ve ne kadar faiz uygulaması ile ödeme tablosu ile karşılaşmaları sağlanıyor Kredi Nasıl Hesaplanır Bir miktar matematik hesaplaması kredi nasıl hesaplanır konusuna ışık tutulabilir. Aylık taksitlerle 12 ay vadeli 100 TL kredi alındığı düşünülürse kredinin alınmasının ardından ilk ay ödemesi 8,88 TL olacaktır. Aslında borcun ilk taksitinin ana parası 7,88 TL iken 8,88 TL olarak taksitlerin ödenmeye başlaması aradaki farkın faiz ödemesi olduğunu gösterir. Dolayısıyla 1 TL her ay faiz ödemesi olarak kişinin ödeme tablosuna yansıtılır. Bazı kredilerde balon ödemeleri krediler kişilerin bütçe durumuna göre farklı bir ödeme yöntemi gösterir. İlk taksitlerin düşük faizlerle olması sağlanırken son taksitte borcun tek ödeme ile kapatılması konu alınır.

×