SlideShare una empresa de Scribd logo
1 de 24
Миколаївська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 36
Конкурсна робота
шкільного заочного конкурсу
«Сучасний урок у презентаціях»
Виконала:
учитель фізики
Назарчук Марічка Олегівна
Миколаїв – 2014
Фізика 7 клас
Тема: Відбивання світла. Закони відбивання.
Плоске дзеркало.
Мета: сформувати в учнів поняття про явище відбивання
світла, закони відбивання світла, формувати фізичне
мислення, вміння і навики застосування даного явища; дати
учням знання про дзеркальні поверхні та їхні властивості,
розвивати вміння аргументовано пояснювати
закономірності явищ природи, застосовувати теоретичні
положення для пізнання дійсності, мислення, здібності
учнів; виховати спостережливість, наполегливість,
старанність, дисципліну праці.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу
Обладнання: презентація уроку на слайдах, диференційовані
різнорівневі картки, підручники, зошити, транспортири, лінійки.
Очікувані результати: Учень називає основні оптичні явища;
розрізняє падаючий і відбитий промінь, кут падіння і відбивання;
формулює означення світлового променя, закони відбивання світла;
може описати хід променів при дзеркальному відбиванні світла;
здатний спостерігати відбивання світла.
Методи і форми роботи:
• Словесні (бесіда, розповідь вчителя)
• Робота з книгою
• Ілюстративні
• Розв'язування задач;
• Методи контролю та обліку знань і умінь учнів.
Структура уроку:
I. Організаційний етап (1 хв)
II. Актуалізація опорних знань та вмінь (7хв)
III. Оголошення теми, мети та завдань уроку (2хв)
IV. Мотивація навчальної діяльності (2хв)
V. Постановка проблеми
VI. Вивчення нового матеріалу (20хв)
VII.Закріплення нових знань (9 хв)
VIII.Підбиття підсумків уроку (2 хв)
IX. Домашнє завдання (2 хв)
Хід уроку
І. Організаційний етап (1 хв)
1. Привітання.
2. Перевіряємо чи готовий клас та учні до уроку (підручники, зошити,
щоденники, ручки, транспортири, олівці на парті), перевірка відсутніх.
ІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь (7хв)
1. Роздаються картки з дидактичними матеріалами окремим учням
 2-є учнів працюють з карткою середнього рівня (до 6 балів)
 2-є учнів – з карткою достатнього та високого рівня (до 12 балів)
Учні передають вирішені завдання сильнішим, і ті вже перевіряють, виставляють
олівцем оцінки.
2. Бесіда за запитаннями (вибірково)
 Наведіть приклади природних, штучних джерел світла та тих, що світяться
відбитим світлом.
 Наведіть приклади приймачів світла
 Що таке точкове джерело світла?
 Що таке промінь?
 Наведіть докази прямолінійного поширення світла.
ІІІ. Оголошення теми, мети та завдань уроку (2хв)
Учні разом з учителем висловлюють основні завдання та які знання
очікують отримати від сьогоднішнього уроку, виходячи з теми.
ІV. Мотивація навчальної діяльності (2хв)
Даний урок є четвертим уроком в темі світлові явища. Одним з головних
питань теми «Світлові явища» є питання відбивання світла на межі розподілу
двох середовищ. Тому вважаю, що даний урок повинен мати за мету формування
нових знань про явище відбивання світла та основні фізичні закони, які його
описують – закони відбивання світла
Світло - це випромінювання, яке дає нам зорові відчуття.
Ми бачимо предмети, коли світло від них досягає наших очей. Ці предмети
або самі випромінюють світло, або відбивають світло, випромінюваний іншими
предметами, або пропускають його через себе. Ми бачимо, наприклад, Сонце й
зірки тому, що вони випромінюють світло. Більшість же предметів навколо нас
ми бачимо завдяки відбитому ними світла. А деякі матеріали, такі, як вітражі,
розкривають багатство своїх барв, пропускаючи світло через себе.
Постановка проблеми:
«Чому ми бачимо тіла?»
V. Вивчення нового матеріалу (20хв)
План вивчення нового матеріалу
1. Явище відбиття світла
2. Поняття падаючого і відбитого променя
3. Поняття кута падіння і кута відбивання
4. Закони відбивання світла.
5. Оборотність світлового променя
6. Види відбивання. Плоске дзеркало
Ми бачимо предмети, коли
світло від них досягає
наших очей:
при випромінюванні світла;
при відбиванні світла;
при пропусканні світла через
себе.
1. Явище відбивання світла.
Відбивають світло різні предмети не
однаково — саме це й надає розмаїтості
навколишньому світові.
Експеримент 1. З'ясовуємо, чому ми
бачимо тіла, що не є джерелами світла
За відсутності джерела
світла неможливо нічого
побачити. Якщо ж
з'являється джерело
світла, то ми бачимо не
тільки саме джерело, а й
предмети, які
відбивають світло, що
йде від джерела
Падаючий
промінь
Перпендикуляр
Відбитий
промінь
Кут
падіння
Кут
відбивання
2. Поняття падаючого і відбитого променя
Учитель (бесіда): Ми побачили з вами під час демонстрації два променя.
Якби ви назвали промінь, який задає, напрям пучка світла, що падає?
(ПАДАЮЧИЙ ПРОМІНЬ)
Як би ви назвали промінь, який задає напрям пучка світла, що відбивається?
(ВІДБИТИЙ ПРОМІНЬ)
3. Поняття кута падіння і кута відбивання
Учитель пропонує учням самостійно знайти визначення кутів за
підручником. Прочитати ст.. 130 (Самостійна робота з підручником)
Демонстраційний експеримент №2
За допомогою дзеркала, аркуша
паперу та лазерного випромінювача
встановлюємо закономірності
відбивання світла
Звертаємо увагу на те, як змінюється
напрям відбитого пучка внаслідок
зміни напряму пучка, що падає на
дзеркало.
4. Закони відбивання світла.
Робота з підручником ст.. 130 – 131 (виписати в зошити закони).
Закони відбивання
1. Падаючий промінь,
відбитий промінь і
перпендикуляр до межі
розділу двох середовищ,
проведений у точку падіння
променя, лежать в одній
площині;
2. Кут падіння дорівнює куту
відбивання.
α = β
Закони відбивання світла ще в III ст. до нашої ери
встановив Евклід.
Побудова відбитого променя
M N
A
C
D
O
α в
1. Встановлюємо
перпендикуляр CD в
точці падіння променя
АО.
2. Відмічаємо кут падіння.
3. Відміряємо точно такий
же кут з протилежного
боку. Отримуємо
промінь ОВ.
4. Показуємо кут відбиття.
В
Оборотність світлових променів
Якщо падаючий
промінь спрямувати
шляхом відбитого
променя, то відбитий
промінь піде шляхом
падаючого. Змінюючи
кут падіння від 0º до
90º, можна
спостерігати за зміною
кута падіння.
Розсіяне відбивання – відбивання,
при якому світло, що падає на
шорстку поверхню, відбивається у
всіх напрямах
Дзеркальне відбивання –
відбивання, при якому світло, що
падає на гладеньку поверхню,
відбивається у вигляді паралельного
пучка.
Види відбивання
1) АА1  МN
2) АА1 = А1А2
3) ВВ1  МN
4) ВВ1 = В1В2
5) А2В2 – уявне
зображення АВ
План побудови зображення в плоскому дзеркалі
Характеристики зображень у
плоских дзеркалах:
1) плоске дзеркало дає уявне зображення предмета;
2) зображення предмета в плоскому дзеркалі
дорівнює за розміром самому предмету й розташоване
на тій самій відстані від дзеркала, що й предмет;
3) пряма, яка сполучає точку на предметі з
відповідною їй точкою на зображенні предмета в
дзеркалі, є перпендикулярною до поверхні дзеркала.
4) Права сторона предмета відповідає лівій стороні
зображення і навпаки.
Закріплення вивченого матеріалу:
1. Питання:
а) Сформулюйте закони відбивання світла.
б) Який прилад може підтвердити закони відбивання світла?
(На уважність)
в) У чому полягає властивість оборотності світлових
променів?
г) Чому дорівнює кут падіння променя, якщо промінь падає
на дзеркало перпендикулярно до його поверхні?
д) Чим розсіяне відбивання світла відрізняється від
дзеркального?
е) Які характеристики має зображення предмета в плоскому
дзеркалі?
1. Поставте у відповідність до таких позначень
терміни зі списку
 MN –
 AO –
 OB –
 O –
 KD –
 α –
 β –
Задача (письмово). Кут між
границею 2-х середовищ
повітря-дзеркало і променем
падіння світла 60 градусів.
Знайти кут відбивання світла.
Дано: ∟1 = 60 º
Знайти: ∟3 -?
Розв'язування:
∟1 + ∟2 = 90 º (по
побудові та визначенню
прямого кута),
тоді ∟2 = 90 º - ∟1 = 90 º -
60 º = 30 º,
отже, за законом відбиття
∟3 = ∟2 = 30 º.
Відповідь: 30 º.
Усі видимі тіла відбивають світло.
Під час відбивання виконуються два закони відбивання світла
Другий закон
Кут падіння променя
Дорівнює куту його
відбивання.
< АОС - кут падіння,
< ВОС – кут
відбивання.
ОС – перпендикуляр
до поверхні в точці
падіння променя.
< α = < β
С В
βα
О
А
ПІДБИВАЄМО ПІДСУМКИ
Перший закон:
Промінь падаючий
і промінь відбитий
лежать в одній
площині з
перпендикуляром
до поверхні, що
відбиває, у
точці падіння
променя.
Домашнє завдання:
1. Вивчити § 17, 18 ст. 128 – 141
2. Відповідати на контрольні питання
ст. 133, 141.
1. Розв’язати задачі
 Кут падіння променя на дзеркальну
поверхню становить 25°. Чому
дорівнює кут між відбитим та
падаючим променем?
 ⃰ Побудуйте зображення відрізка у
плоскому дзеркалі (див. рисунок).
Знайдіть графічно область, із якої
відрізок видно повністю.
Використані джерела:
1. А.Д.Андреев, Л.М.Черных. Конспект лекций по физике. Раздел
«Электростатика» / СПб ГУТ.— СПб, 2004 г.
2. Ільченко В.Р., Куліковський С.Г., Ільченко О.Г. Підручник з фізики
для 7 класу
3. http://physics.ucoz.ua/load/35
4. http://osvita.ua/school/lessons_summary/physics/list/180/
5. http://mmk.edu.vn.ua/index.php?option=com_content&view=article&id
=57&Itemid=129

Más contenido relacionado

La actualidad más candente

7кл. оптичні явища джереласв. затемнення...
7кл. оптичні явища джереласв. затемнення...7кл. оптичні явища джереласв. затемнення...
7кл. оптичні явища джереласв. затемнення...zaenka
 
Презентація до уроку "Заломлення світла на межі двох середовищ" / Т.І. Шалабай
Презентація до уроку "Заломлення світла на межі двох середовищ" / Т.І. ШалабайПрезентація до уроку "Заломлення світла на межі двох середовищ" / Т.І. Шалабай
Презентація до уроку "Заломлення світла на межі двох середовищ" / Т.І. ШалабайЯна Іванова
 
закон заломлення світла
закон заломлення світлазакон заломлення світла
закон заломлення світлаSvetik Svetik
 
Заломлення світла
 Заломлення світла Заломлення світла
Заломлення світлаYury Fedorchenko
 
Заломлення світла
Заломлення світлаЗаломлення світла
Заломлення світлаchepaschool
 
Образотворче мистецтво 5 клас конструкція та пропорції Теорія
Образотворче мистецтво 5 клас конструкція та пропорції ТеоріяОбразотворче мистецтво 5 клас конструкція та пропорції Теорія
Образотворче мистецтво 5 клас конструкція та пропорції ТеоріяAndy Levkovich
 
презентация до уроку дисперсія
презентация до уроку  дисперсіяпрезентация до уроку  дисперсія
презентация до уроку дисперсіяwyklyuk
 
Per aspera ad astra
Per aspera ad astraPer aspera ad astra
Per aspera ad astraskacka1
 
презентація з астрономії
презентація з астрономіїпрезентація з астрономії
презентація з астрономіїkatya_odarchuk
 
застосування інтерфенції
застосування інтерфенціїзастосування інтерфенції
застосування інтерфенціїbondareva95
 
Лінзи. Отримання зображень за допомогою лінзи та системи лінз
Лінзи. Отримання зображень за допомогою лінзи та системи лінзЛінзи. Отримання зображень за допомогою лінзи та системи лінз
Лінзи. Отримання зображень за допомогою лінзи та системи лінзe-ranok e-ranok
 
Інтерференція світла
Інтерференція світлаІнтерференція світла
Інтерференція світлаzhmekapanova
 
презентація Квазари
презентація Квазарипрезентація Квазари
презентація Квазариkatya_odarchuk
 

La actualidad más candente (18)

7кл. оптичні явища джереласв. затемнення...
7кл. оптичні явища джереласв. затемнення...7кл. оптичні явища джереласв. затемнення...
7кл. оптичні явища джереласв. затемнення...
 
Dispersia0
Dispersia0Dispersia0
Dispersia0
 
Презентація до уроку "Заломлення світла на межі двох середовищ" / Т.І. Шалабай
Презентація до уроку "Заломлення світла на межі двох середовищ" / Т.І. ШалабайПрезентація до уроку "Заломлення світла на межі двох середовищ" / Т.І. Шалабай
Презентація до уроку "Заломлення світла на межі двох середовищ" / Т.І. Шалабай
 
Дисперсія світла
Дисперсія світлаДисперсія світла
Дисперсія світла
 
закон заломлення світла
закон заломлення світлазакон заломлення світла
закон заломлення світла
 
Заломлення світла
 Заломлення світла Заломлення світла
Заломлення світла
 
Заломлення світла
Заломлення світлаЗаломлення світла
Заломлення світла
 
лінзи
лінзилінзи
лінзи
 
Образотворче мистецтво 5 клас конструкція та пропорції Теорія
Образотворче мистецтво 5 клас конструкція та пропорції ТеоріяОбразотворче мистецтво 5 клас конструкція та пропорції Теорія
Образотворче мистецтво 5 клас конструкція та пропорції Теорія
 
зорі 11 кл.
зорі 11 кл.зорі 11 кл.
зорі 11 кл.
 
Дифракція світла
Дифракція світлаДифракція світла
Дифракція світла
 
презентация до уроку дисперсія
презентация до уроку  дисперсіяпрезентация до уроку  дисперсія
презентация до уроку дисперсія
 
Per aspera ad astra
Per aspera ad astraPer aspera ad astra
Per aspera ad astra
 
презентація з астрономії
презентація з астрономіїпрезентація з астрономії
презентація з астрономії
 
застосування інтерфенції
застосування інтерфенціїзастосування інтерфенції
застосування інтерфенції
 
Лінзи. Отримання зображень за допомогою лінзи та системи лінз
Лінзи. Отримання зображень за допомогою лінзи та системи лінзЛінзи. Отримання зображень за допомогою лінзи та системи лінз
Лінзи. Отримання зображень за допомогою лінзи та системи лінз
 
Інтерференція світла
Інтерференція світлаІнтерференція світла
Інтерференція світла
 
презентація Квазари
презентація Квазарипрезентація Квазари
презентація Квазари
 

Destacado

теплові явища. питома теплота плавлення
теплові явища. питома теплота плавленнятеплові явища. питома теплота плавлення
теплові явища. питома теплота плавленняЕвгения Сажнева
 
задача на рівняння теплового балансу
задача на рівняння теплового балансузадача на рівняння теплового балансу
задача на рівняння теплового балансуЕвгения Сажнева
 
теплові явища.нестандартна задача
теплові явища.нестандартна задачатеплові явища.нестандартна задача
теплові явища.нестандартна задачаЕвгения Сажнева
 
питома теплота плввлення. тепловий баланс
питома теплота плввлення. тепловий баланспитома теплота плввлення. тепловий баланс
питома теплота плввлення. тепловий балансЕвгения Сажнева
 
Урок 9 для 3 класу - Перетворення інформації з одного виду в інший. Пристрої ...
Урок 9 для 3 класу - Перетворення інформації з одного виду в інший. Пристрої ...Урок 9 для 3 класу - Перетворення інформації з одного виду в інший. Пристрої ...
Урок 9 для 3 класу - Перетворення інформації з одного виду в інший. Пристрої ...VsimPPT
 

Destacado (7)

теплові явища. посібник
теплові явища. посібниктеплові явища. посібник
теплові явища. посібник
 
Сполучені посудини
Сполучені посудиниСполучені посудини
Сполучені посудини
 
теплові явища. питома теплота плавлення
теплові явища. питома теплота плавленнятеплові явища. питома теплота плавлення
теплові явища. питома теплота плавлення
 
задача на рівняння теплового балансу
задача на рівняння теплового балансузадача на рівняння теплового балансу
задача на рівняння теплового балансу
 
теплові явища.нестандартна задача
теплові явища.нестандартна задачатеплові явища.нестандартна задача
теплові явища.нестандартна задача
 
питома теплота плввлення. тепловий баланс
питома теплота плввлення. тепловий баланспитома теплота плввлення. тепловий баланс
питома теплота плввлення. тепловий баланс
 
Урок 9 для 3 класу - Перетворення інформації з одного виду в інший. Пристрої ...
Урок 9 для 3 класу - Перетворення інформації з одного виду в інший. Пристрої ...Урок 9 для 3 класу - Перетворення інформації з одного виду в інший. Пристрої ...
Урок 9 для 3 класу - Перетворення інформації з одного виду в інший. Пристрої ...
 

Similar a відбивання світла. закони відбивання

Optichni yavischa 1.0
Optichni yavischa 1.0Optichni yavischa 1.0
Optichni yavischa 1.0RomanPankiv3
 
Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"
Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"
Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"sveta7940
 
Урок фізики,9кл.Дворніченко н.г.
Урок фізики,9кл.Дворніченко н.г.Урок фізики,9кл.Дворніченко н.г.
Урок фізики,9кл.Дворніченко н.г.ninel vita
 
Optichni yavischa zrazok_roboti
Optichni yavischa zrazok_robotiOptichni yavischa zrazok_roboti
Optichni yavischa zrazok_robotiRomanPankiv3
 
Fizyka 11-klas-syrotjuk
Fizyka 11-klas-syrotjukFizyka 11-klas-syrotjuk
Fizyka 11-klas-syrotjukkreidaros1
 
Fizika 11-klas-sirotyuk-2011
Fizika 11-klas-sirotyuk-2011Fizika 11-klas-sirotyuk-2011
Fizika 11-klas-sirotyuk-2011freegdz
 
Fizika 11-klas-sirotyuk-2011
Fizika 11-klas-sirotyuk-2011Fizika 11-klas-sirotyuk-2011
Fizika 11-klas-sirotyuk-2011freegdz
 
11 f s_ua
11 f s_ua11 f s_ua
11 f s_uaUA1011
 
11 f s_ua
11 f s_ua11 f s_ua
11 f s_ua4book
 
Бутрим Тетяна ( Гоцик)
Бутрим Тетяна ( Гоцик)Бутрим Тетяна ( Гоцик)
Бутрим Тетяна ( Гоцик)TanjanaButrim
 
урок 17 оптичні явища в природі
урок 17 оптичні явища в природіурок 17 оптичні явища в природі
урок 17 оптичні явища в природіМар'яна Гринишин
 
презентац я 3 заломлення св тла
презентац я 3  заломлення св тлапрезентац я 3  заломлення св тла
презентац я 3 заломлення св тлаYury Fedorchenko
 
презентац я 3 заломлення св тла
презентац я 3  заломлення св тлапрезентац я 3  заломлення св тла
презентац я 3 заломлення св тлаYury Fedorchenko
 
випромінювання світла
випромінювання світлавипромінювання світла
випромінювання світлаSvetik Svetik
 
Fizyka 11-klas-korshak
Fizyka 11-klas-korshakFizyka 11-klas-korshak
Fizyka 11-klas-korshakkreidaros1
 
11 f k_u
11 f k_u11 f k_u
11 f k_uUA1011
 

Similar a відбивання світла. закони відбивання (20)

Optichni yavischa 1.0
Optichni yavischa 1.0Optichni yavischa 1.0
Optichni yavischa 1.0
 
11
1111
11
 
Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"
Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"
Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"
 
Урок фізики,9кл.Дворніченко н.г.
Урок фізики,9кл.Дворніченко н.г.Урок фізики,9кл.Дворніченко н.г.
Урок фізики,9кл.Дворніченко н.г.
 
Optichni yavischa zrazok_roboti
Optichni yavischa zrazok_robotiOptichni yavischa zrazok_roboti
Optichni yavischa zrazok_roboti
 
11
1111
11
 
Fizyka 11-klas-syrotjuk
Fizyka 11-klas-syrotjukFizyka 11-klas-syrotjuk
Fizyka 11-klas-syrotjuk
 
Fizika 11-klas-sirotyuk-2011
Fizika 11-klas-sirotyuk-2011Fizika 11-klas-sirotyuk-2011
Fizika 11-klas-sirotyuk-2011
 
Fizika 11-klas-sirotyuk-2011
Fizika 11-klas-sirotyuk-2011Fizika 11-klas-sirotyuk-2011
Fizika 11-klas-sirotyuk-2011
 
vevsvd
vevsvdvevsvd
vevsvd
 
11 f s_ua
11 f s_ua11 f s_ua
11 f s_ua
 
11 f s_ua
11 f s_ua11 f s_ua
11 f s_ua
 
Бутрим Тетяна ( Гоцик)
Бутрим Тетяна ( Гоцик)Бутрим Тетяна ( Гоцик)
Бутрим Тетяна ( Гоцик)
 
урок 17 оптичні явища в природі
урок 17 оптичні явища в природіурок 17 оптичні явища в природі
урок 17 оптичні явища в природі
 
презентац я 3 заломлення св тла
презентац я 3  заломлення св тлапрезентац я 3  заломлення св тла
презентац я 3 заломлення св тла
 
презентац я 3 заломлення св тла
презентац я 3  заломлення св тлапрезентац я 3  заломлення св тла
презентац я 3 заломлення св тла
 
випромінювання світла
випромінювання світлавипромінювання світла
випромінювання світла
 
Fizyka 11-klas-korshak
Fizyka 11-klas-korshakFizyka 11-klas-korshak
Fizyka 11-klas-korshak
 
11 f k_u
11 f k_u11 f k_u
11 f k_u
 
11
1111
11
 

Más de liliya2896

Звіт директора
Звіт директораЗвіт директора
Звіт директораliliya2896
 
презентація ялти
презентація ялтипрезентація ялти
презентація ялтиliliya2896
 
методична рада
методична радаметодична рада
методична радаliliya2896
 
софізми в математиці1
софізми в математиці1софізми в математиці1
софізми в математиці1liliya2896
 
презентація 9. права споживача. проект
презентація 9. права споживача. проектпрезентація 9. права споживача. проект
презентація 9. права споживача. проектliliya2896
 
презентація 8. ми за здоровий спосіб життя. проект 4 класу
презентація 8. ми   за здоровий спосіб життя. проект 4 класупрезентація 8. ми   за здоровий спосіб життя. проект 4 класу
презентація 8. ми за здоровий спосіб життя. проект 4 класуliliya2896
 
презентація 7. обережно, мобільний телефон. проект
презентація 7. обережно, мобільний телефон. проектпрезентація 7. обережно, мобільний телефон. проект
презентація 7. обережно, мобільний телефон. проектliliya2896
 
презентація 6. хімія і продукти харчування. проект
презентація 6. хімія і продукти харчування. проектпрезентація 6. хімія і продукти харчування. проект
презентація 6. хімія і продукти харчування. проектliliya2896
 
презентація 5. звідси починався миколаїв. проект
презентація 5. звідси починався миколаїв. проектпрезентація 5. звідси починався миколаїв. проект
презентація 5. звідси починався миколаїв. проектliliya2896
 
презентація 4. шевченко і ххі ст.проект
презентація 4. шевченко і ххі ст.проектпрезентація 4. шевченко і ххі ст.проект
презентація 4. шевченко і ххі ст.проектliliya2896
 
презентація 3. письменники миколаївщини. проект
презентація 3. письменники миколаївщини. проектпрезентація 3. письменники миколаївщини. проект
презентація 3. письменники миколаївщини. проектliliya2896
 
презентація 2. українські народні промисли.проект
презентація 2. українські народні промисли.проектпрезентація 2. українські народні промисли.проект
презентація 2. українські народні промисли.проектliliya2896
 
презентація 1. проектна технологія
презентація 1. проектна технологіяпрезентація 1. проектна технологія
презентація 1. проектна технологіяliliya2896
 
додаток 2. світ без агресії. презентація школярам
додаток 2. світ без агресії. презентація школярамдодаток 2. світ без агресії. презентація школярам
додаток 2. світ без агресії. презентація школярамliliya2896
 
додаток 1. все про агресію. презентація для батьків (2)
додаток 1. все про агресію. презентація для батьків (2)додаток 1. все про агресію. презентація для батьків (2)
додаток 1. все про агресію. презентація для батьків (2)liliya2896
 
додаток 3. профілактика агресивної поведінки. тренінгові вправи.
додаток 3. профілактика агресивної поведінки. тренінгові вправи.додаток 3. профілактика агресивної поведінки. тренінгові вправи.
додаток 3. профілактика агресивної поведінки. тренінгові вправи.liliya2896
 
додаток 2. світ без агресії. презентація школярам
додаток 2. світ без агресії. презентація школярамдодаток 2. світ без агресії. презентація школярам
додаток 2. світ без агресії. презентація школярамliliya2896
 
додаток 1. все про агресію. презентація для батьків (2)
додаток 1. все про агресію. презентація для батьків (2)додаток 1. все про агресію. презентація для батьків (2)
додаток 1. все про агресію. презентація для батьків (2)liliya2896
 
бюлетень
бюлетеньбюлетень
бюлетеньliliya2896
 
миколаївський зоопарк
миколаївський зоопаркмиколаївський зоопарк
миколаївський зоопаркliliya2896
 

Más de liliya2896 (20)

Звіт директора
Звіт директораЗвіт директора
Звіт директора
 
презентація ялти
презентація ялтипрезентація ялти
презентація ялти
 
методична рада
методична радаметодична рада
методична рада
 
софізми в математиці1
софізми в математиці1софізми в математиці1
софізми в математиці1
 
презентація 9. права споживача. проект
презентація 9. права споживача. проектпрезентація 9. права споживача. проект
презентація 9. права споживача. проект
 
презентація 8. ми за здоровий спосіб життя. проект 4 класу
презентація 8. ми   за здоровий спосіб життя. проект 4 класупрезентація 8. ми   за здоровий спосіб життя. проект 4 класу
презентація 8. ми за здоровий спосіб життя. проект 4 класу
 
презентація 7. обережно, мобільний телефон. проект
презентація 7. обережно, мобільний телефон. проектпрезентація 7. обережно, мобільний телефон. проект
презентація 7. обережно, мобільний телефон. проект
 
презентація 6. хімія і продукти харчування. проект
презентація 6. хімія і продукти харчування. проектпрезентація 6. хімія і продукти харчування. проект
презентація 6. хімія і продукти харчування. проект
 
презентація 5. звідси починався миколаїв. проект
презентація 5. звідси починався миколаїв. проектпрезентація 5. звідси починався миколаїв. проект
презентація 5. звідси починався миколаїв. проект
 
презентація 4. шевченко і ххі ст.проект
презентація 4. шевченко і ххі ст.проектпрезентація 4. шевченко і ххі ст.проект
презентація 4. шевченко і ххі ст.проект
 
презентація 3. письменники миколаївщини. проект
презентація 3. письменники миколаївщини. проектпрезентація 3. письменники миколаївщини. проект
презентація 3. письменники миколаївщини. проект
 
презентація 2. українські народні промисли.проект
презентація 2. українські народні промисли.проектпрезентація 2. українські народні промисли.проект
презентація 2. українські народні промисли.проект
 
презентація 1. проектна технологія
презентація 1. проектна технологіяпрезентація 1. проектна технологія
презентація 1. проектна технологія
 
додаток 2. світ без агресії. презентація школярам
додаток 2. світ без агресії. презентація школярамдодаток 2. світ без агресії. презентація школярам
додаток 2. світ без агресії. презентація школярам
 
додаток 1. все про агресію. презентація для батьків (2)
додаток 1. все про агресію. презентація для батьків (2)додаток 1. все про агресію. презентація для батьків (2)
додаток 1. все про агресію. презентація для батьків (2)
 
додаток 3. профілактика агресивної поведінки. тренінгові вправи.
додаток 3. профілактика агресивної поведінки. тренінгові вправи.додаток 3. профілактика агресивної поведінки. тренінгові вправи.
додаток 3. профілактика агресивної поведінки. тренінгові вправи.
 
додаток 2. світ без агресії. презентація школярам
додаток 2. світ без агресії. презентація школярамдодаток 2. світ без агресії. презентація школярам
додаток 2. світ без агресії. презентація школярам
 
додаток 1. все про агресію. презентація для батьків (2)
додаток 1. все про агресію. презентація для батьків (2)додаток 1. все про агресію. презентація для батьків (2)
додаток 1. все про агресію. презентація для батьків (2)
 
бюлетень
бюлетеньбюлетень
бюлетень
 
миколаївський зоопарк
миколаївський зоопаркмиколаївський зоопарк
миколаївський зоопарк
 

відбивання світла. закони відбивання

  • 1. Миколаївська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 36 Конкурсна робота шкільного заочного конкурсу «Сучасний урок у презентаціях» Виконала: учитель фізики Назарчук Марічка Олегівна Миколаїв – 2014
  • 2. Фізика 7 клас Тема: Відбивання світла. Закони відбивання. Плоске дзеркало. Мета: сформувати в учнів поняття про явище відбивання світла, закони відбивання світла, формувати фізичне мислення, вміння і навики застосування даного явища; дати учням знання про дзеркальні поверхні та їхні властивості, розвивати вміння аргументовано пояснювати закономірності явищ природи, застосовувати теоретичні положення для пізнання дійсності, мислення, здібності учнів; виховати спостережливість, наполегливість, старанність, дисципліну праці.
  • 3. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу Обладнання: презентація уроку на слайдах, диференційовані різнорівневі картки, підручники, зошити, транспортири, лінійки. Очікувані результати: Учень називає основні оптичні явища; розрізняє падаючий і відбитий промінь, кут падіння і відбивання; формулює означення світлового променя, закони відбивання світла; може описати хід променів при дзеркальному відбиванні світла; здатний спостерігати відбивання світла. Методи і форми роботи: • Словесні (бесіда, розповідь вчителя) • Робота з книгою • Ілюстративні • Розв'язування задач; • Методи контролю та обліку знань і умінь учнів.
  • 4. Структура уроку: I. Організаційний етап (1 хв) II. Актуалізація опорних знань та вмінь (7хв) III. Оголошення теми, мети та завдань уроку (2хв) IV. Мотивація навчальної діяльності (2хв) V. Постановка проблеми VI. Вивчення нового матеріалу (20хв) VII.Закріплення нових знань (9 хв) VIII.Підбиття підсумків уроку (2 хв) IX. Домашнє завдання (2 хв)
  • 5. Хід уроку І. Організаційний етап (1 хв) 1. Привітання. 2. Перевіряємо чи готовий клас та учні до уроку (підручники, зошити, щоденники, ручки, транспортири, олівці на парті), перевірка відсутніх. ІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь (7хв) 1. Роздаються картки з дидактичними матеріалами окремим учням  2-є учнів працюють з карткою середнього рівня (до 6 балів)  2-є учнів – з карткою достатнього та високого рівня (до 12 балів) Учні передають вирішені завдання сильнішим, і ті вже перевіряють, виставляють олівцем оцінки. 2. Бесіда за запитаннями (вибірково)  Наведіть приклади природних, штучних джерел світла та тих, що світяться відбитим світлом.  Наведіть приклади приймачів світла  Що таке точкове джерело світла?  Що таке промінь?  Наведіть докази прямолінійного поширення світла.
  • 6. ІІІ. Оголошення теми, мети та завдань уроку (2хв) Учні разом з учителем висловлюють основні завдання та які знання очікують отримати від сьогоднішнього уроку, виходячи з теми. ІV. Мотивація навчальної діяльності (2хв) Даний урок є четвертим уроком в темі світлові явища. Одним з головних питань теми «Світлові явища» є питання відбивання світла на межі розподілу двох середовищ. Тому вважаю, що даний урок повинен мати за мету формування нових знань про явище відбивання світла та основні фізичні закони, які його описують – закони відбивання світла Світло - це випромінювання, яке дає нам зорові відчуття. Ми бачимо предмети, коли світло від них досягає наших очей. Ці предмети або самі випромінюють світло, або відбивають світло, випромінюваний іншими предметами, або пропускають його через себе. Ми бачимо, наприклад, Сонце й зірки тому, що вони випромінюють світло. Більшість же предметів навколо нас ми бачимо завдяки відбитому ними світла. А деякі матеріали, такі, як вітражі, розкривають багатство своїх барв, пропускаючи світло через себе.
  • 8. V. Вивчення нового матеріалу (20хв) План вивчення нового матеріалу 1. Явище відбиття світла 2. Поняття падаючого і відбитого променя 3. Поняття кута падіння і кута відбивання 4. Закони відбивання світла. 5. Оборотність світлового променя 6. Види відбивання. Плоске дзеркало
  • 9. Ми бачимо предмети, коли світло від них досягає наших очей: при випромінюванні світла; при відбиванні світла; при пропусканні світла через себе. 1. Явище відбивання світла. Відбивають світло різні предмети не однаково — саме це й надає розмаїтості навколишньому світові.
  • 10. Експеримент 1. З'ясовуємо, чому ми бачимо тіла, що не є джерелами світла За відсутності джерела світла неможливо нічого побачити. Якщо ж з'являється джерело світла, то ми бачимо не тільки саме джерело, а й предмети, які відбивають світло, що йде від джерела
  • 11. Падаючий промінь Перпендикуляр Відбитий промінь Кут падіння Кут відбивання 2. Поняття падаючого і відбитого променя Учитель (бесіда): Ми побачили з вами під час демонстрації два променя. Якби ви назвали промінь, який задає, напрям пучка світла, що падає? (ПАДАЮЧИЙ ПРОМІНЬ) Як би ви назвали промінь, який задає напрям пучка світла, що відбивається? (ВІДБИТИЙ ПРОМІНЬ)
  • 12. 3. Поняття кута падіння і кута відбивання Учитель пропонує учням самостійно знайти визначення кутів за підручником. Прочитати ст.. 130 (Самостійна робота з підручником) Демонстраційний експеримент №2 За допомогою дзеркала, аркуша паперу та лазерного випромінювача встановлюємо закономірності відбивання світла Звертаємо увагу на те, як змінюється напрям відбитого пучка внаслідок зміни напряму пучка, що падає на дзеркало.
  • 13. 4. Закони відбивання світла. Робота з підручником ст.. 130 – 131 (виписати в зошити закони). Закони відбивання 1. Падаючий промінь, відбитий промінь і перпендикуляр до межі розділу двох середовищ, проведений у точку падіння променя, лежать в одній площині; 2. Кут падіння дорівнює куту відбивання. α = β Закони відбивання світла ще в III ст. до нашої ери встановив Евклід.
  • 14. Побудова відбитого променя M N A C D O α в 1. Встановлюємо перпендикуляр CD в точці падіння променя АО. 2. Відмічаємо кут падіння. 3. Відміряємо точно такий же кут з протилежного боку. Отримуємо промінь ОВ. 4. Показуємо кут відбиття. В
  • 15. Оборотність світлових променів Якщо падаючий промінь спрямувати шляхом відбитого променя, то відбитий промінь піде шляхом падаючого. Змінюючи кут падіння від 0º до 90º, можна спостерігати за зміною кута падіння.
  • 16. Розсіяне відбивання – відбивання, при якому світло, що падає на шорстку поверхню, відбивається у всіх напрямах Дзеркальне відбивання – відбивання, при якому світло, що падає на гладеньку поверхню, відбивається у вигляді паралельного пучка. Види відбивання
  • 17. 1) АА1  МN 2) АА1 = А1А2 3) ВВ1  МN 4) ВВ1 = В1В2 5) А2В2 – уявне зображення АВ План побудови зображення в плоскому дзеркалі
  • 18. Характеристики зображень у плоских дзеркалах: 1) плоске дзеркало дає уявне зображення предмета; 2) зображення предмета в плоскому дзеркалі дорівнює за розміром самому предмету й розташоване на тій самій відстані від дзеркала, що й предмет; 3) пряма, яка сполучає точку на предметі з відповідною їй точкою на зображенні предмета в дзеркалі, є перпендикулярною до поверхні дзеркала. 4) Права сторона предмета відповідає лівій стороні зображення і навпаки.
  • 19. Закріплення вивченого матеріалу: 1. Питання: а) Сформулюйте закони відбивання світла. б) Який прилад може підтвердити закони відбивання світла? (На уважність) в) У чому полягає властивість оборотності світлових променів? г) Чому дорівнює кут падіння променя, якщо промінь падає на дзеркало перпендикулярно до його поверхні? д) Чим розсіяне відбивання світла відрізняється від дзеркального? е) Які характеристики має зображення предмета в плоскому дзеркалі?
  • 20. 1. Поставте у відповідність до таких позначень терміни зі списку  MN –  AO –  OB –  O –  KD –  α –  β –
  • 21. Задача (письмово). Кут між границею 2-х середовищ повітря-дзеркало і променем падіння світла 60 градусів. Знайти кут відбивання світла. Дано: ∟1 = 60 º Знайти: ∟3 -? Розв'язування: ∟1 + ∟2 = 90 º (по побудові та визначенню прямого кута), тоді ∟2 = 90 º - ∟1 = 90 º - 60 º = 30 º, отже, за законом відбиття ∟3 = ∟2 = 30 º. Відповідь: 30 º.
  • 22. Усі видимі тіла відбивають світло. Під час відбивання виконуються два закони відбивання світла Другий закон Кут падіння променя Дорівнює куту його відбивання. < АОС - кут падіння, < ВОС – кут відбивання. ОС – перпендикуляр до поверхні в точці падіння променя. < α = < β С В βα О А ПІДБИВАЄМО ПІДСУМКИ Перший закон: Промінь падаючий і промінь відбитий лежать в одній площині з перпендикуляром до поверхні, що відбиває, у точці падіння променя.
  • 23. Домашнє завдання: 1. Вивчити § 17, 18 ст. 128 – 141 2. Відповідати на контрольні питання ст. 133, 141. 1. Розв’язати задачі  Кут падіння променя на дзеркальну поверхню становить 25°. Чому дорівнює кут між відбитим та падаючим променем?  ⃰ Побудуйте зображення відрізка у плоскому дзеркалі (див. рисунок). Знайдіть графічно область, із якої відрізок видно повністю.
  • 24. Використані джерела: 1. А.Д.Андреев, Л.М.Черных. Конспект лекций по физике. Раздел «Электростатика» / СПб ГУТ.— СПб, 2004 г. 2. Ільченко В.Р., Куліковський С.Г., Ільченко О.Г. Підручник з фізики для 7 класу 3. http://physics.ucoz.ua/load/35 4. http://osvita.ua/school/lessons_summary/physics/list/180/ 5. http://mmk.edu.vn.ua/index.php?option=com_content&view=article&id =57&Itemid=129