Publicidad

Beata G.klasa 7 c

admin
13 de Feb de 2022
Publicidad

Más contenido relacionado

Publicidad
Publicidad

Beata G.klasa 7 c

 1. Wykonała: Beata kl. 7C
 2. 1. Zabezpiecz swój komputer, tablet, telefon. Zainstaluj antywirus, pamiętaj o aktualizacjach, nie klikaj w nie znane linki i nie pobieraj podejrzanych załączników.
 3. 2. Dbaj o swoją prywatność. Skonfiguruj ustawienia prywatności. Nikomu ni ujawniaj swojego imienia, nazwiska, miejsca zamieszkania oraz różnych haseł.
 4. 3. Zdjęcia w sieci -Jeśli publikujesz w sieci swoje zdjęcia, zadbaj, by widzieli je tylko Twoi znajomi. W przeciwnym razie może zobaczyć Twoje zdjęcia jakiś Hejter, który zechce wykorzystać je, by Cię ośmieszyć lub skrzywdzić. -Nie publikuj w sieci zdjęć czy filmów przedstawiających osoby, które nie wyraziły na to zgody.
 5. 4.Jeśli chcesz nagrać film lub zrobić komuś zdjęcie, zawsze zapytaj tę osobę o pozwolenie. Nie można nagrywać ani fotografować osób, które sobie tego nie życzą.
 6. 5.Jeśli chcesz coś kupić w Internecie skonsultuj to z rodzicami.
 7. 6. Pamiętaj, że nigdy nie możesz mieć pewności, z kim rozmawiasz w Internecie. Ktoś, kto podaje się za twojego rówieśnika w rzeczywistości może być dużo starszy.
 8. 7.Nie loguj się do ważnych usług, korzystając z publicznych hotspotów Wi- Fi ponieważ one szczególnie są narażone na cyberwłamania.
 9. 8.Nie mów w Internecie tego, czego byś nie powiedział komuś ’’twarzą w twarz’’.
 10. 9.Zasady antyhejtowe: -Zastanów się, zanim odpowiesz na hejterski komentarz. Nie daj się ponieść emocjom. -Jeżeli bardzo się złościsz, napisz odpowiedź, a potem weź głęboki oddech i skasuj ją. -Nie odpowiadaj agresją na agresję. W ten sposób jedynie prowokujesz hejtera do dalszego obrażania. -Nie lajkuj, nie udostępniaj hejterskich komentarzy. -Jeżeli możesz, kasuj nienawistne komentarze. -Zgłaszaj hejt i mowę nienawiści, korzystając z opcji dostępnych na forach lub w mediach społecznościowych. -Nie każda krytyka to hejt. Odróżniaj hejt od konstruktywnej krytyki. -Gdy coś ci się nie podoba lub denerwuje, wyraź to kulturalnie, nie hejtuj. -Nie rezygnuj z tego, co robisz, myślisz i mówisz tylko ze względu na hejetrów.
 11. 10.Gdy coś złego się dzieje rozmawiaj z rodzicami o Internecie. Informuj ich o wszystkich stronach, które Cię niepokoją. Pokazuj im również strony, które Cię interesują i które często odwiedzasz. Kiedy coś lub ktoś w Internecie Cię zaniepokoi (przestraszy), jeżeli otrzymałeś wulgarną lub krępującą wiadomość, nie odpowiadaj na nią. Pokaż ją rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej. Możesz też zadzwonić do konsultantów Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży pod bezpłatny numer
 12. 11.Netykieta to zbiór zasad kultury obowiązującej wszystkich w Internecie. - Bez potrzeby nie pisz dużymi literami, gdyż oznaczają KRZYK. - Nie obrażaj innych użytkowników sieci. Pamiętaj: również w internecie jesteśmy odpowiedzialni za swoje działanie. - Zwracając się do konkretnego internauty, pamiętaj o używaniu dużej litery w zaimkach: Ty, Tobie, Ci itp. - Nie zakładaj sobie niepotrzebnych kont e-mail. Pamiętaj, że tak jak Ty traktujesz innych, tak oni będą traktować Ciebie!
 13. 12. Pamiętaj ,że w Internecie nic nie ginie !!!
 14. Zbyt długie korzystanie z Internetu może zaszkodzić Twojemu zdrowiu.
 15. Ciekawostka: Microsoft i Google przy pomocy odpowiednich aplikacji umożliwiają rodzicom nastolatków i młodszych dzieci wprowadzenie reguł korzystania z urządzeń cyfrowych. Obowiązujących w całej rodzinnie. Pomagają one dzieciom podczas nauki, zabawy i poznawania świata przez Internet. Family Link
 16. Materiały zostały pobrane z www.google.pl
 17. Dziękuję bardzo za uwagę
Publicidad