Se ha denunciado esta presentación.
Utilizamos tu perfil de LinkedIn y tus datos de actividad para personalizar los anuncios y mostrarte publicidad más relevante. Puedes cambiar tus preferencias de publicidad en cualquier momento.

Бюджет участі в Ужгороді

531 visualizaciones

Publicado el

Презентація на Urban Cafe Day, яка відбулась в рамках конференції на Майстерні "Партисипативні практики в урбаністиці, бюджетуванні, культурі". Організатори: Інститут міста (Львів) та Аналітичний центр CEDOS (Київ) за підтримки Представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні, Фундації Чарльза Стюарта Мотта та Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ.
http://www.maisterniamista.org.ua/2016/06/21/partysypatyvna-konferentsiya/

 • Inicia sesión para ver los comentarios

 • Sé el primero en recomendar esto

Бюджет участі в Ужгороді

 1. 1. Партисипативний бюджет, проект “Відповідальні муніципалітети” та елементи концепції Smart City Досвід Ужгорода: партисипативні ініціативи і проекти на муніципальному рівні Тетяна Бутурлакіна,к.е.н., доцент Центр кар’єри УжНУ спільно з Центр розвитку КСВ, ГО “Карпатська група”
 2. 2. Ужгород: оцінка участі громади у процесі прийнятті рішень, муніципальних практиках  Влада – не пасивна, однак не результативна: “чує” – “сприймає” – “підтримує” – “ДІЄ”  Громадськість – активна, однак мало ефективна: “вимагає” – “критикує” – “не вірить” – однак “ДІЄ”
 3. 3. Ужгород: оцінка участі громади у процесі прийнятті рішень, муніципальних практиках • Проблеми: - результативність процесів: низька, разова (відсутність сталості, перспективного розвитку і стратегічного мислення, відтак – проблема менеджменту ) - відсутність довіри і сатисфакції усіх стейкхолдерів - відсутність скоординованності і кооперації між самими учасниками
 4. 4. Ужгород: оцінка участі громади у процесі прийнятті рішень, муніципальних практиках • Корінь проблеми: - відсутність обміну інформацією і низька поінформованість (часто – не бажання визнавати ці факти чи то взагалі щось змінювати) - не вистачає фаховості і досвіду менеджменту (не компетентність, не професіоналізм, низький рівень фахових знань, навичок і досвіду, нових знань і технологій )
 5. 5. Ужгород: партисипативні ініціативи і проекти на муніципальному рівні • Проект “Відповідальні муніципалітети ” МЕМОРАНДУМ ПРО СТВОРЕННЯ МЕРЕЖІ ВІДПОВІДАЛЬНИХ МУНІЦИПАЛІТЕТІВ Координатор Мережі є Центр «Розвиток КСВ» - консультаційна допомога, тренінги, збір та поширення інформації про кращі практики, щорічний Конкурс проектів «Відповідальне місто», сприяння пошуку фінансів та активностей про боно для реалізації вищезазначених проектів муніципалітетів. Соціальна відповідальність муніципалітетів : 1) формують культуру дотримання правових норм; 2) підтримують соціальну відповідальність організацій, створюючи систему вимог та заохочень; 3) впроваджують політику соціальної відповідальності у своїй діяльності.
 6. 6. Ужгород: партисипативні ініціативи і проекти на муніципальному рівні В рамках створеної Мережі відповідальних муніципалітетів учасники: - створюють робочу групу з соціальної відповідальності з представників різних підрозділів муніципалітету, що підзвітна безпосередньо меру міста; - проводять аналіз роботи муніципалітету в сфері боротьби з корупцією, організаційного управління, соціальних та екологічних питань, роботи з клієнтами та розвитку громад; - розробляють та схвалюють План дій з соціальної відповідальності на основі діалогу зі стейкхолдерами; - інтегрують питання соціальної відповідальності у плани розвитку міста; - звітують і готують щорічний нефінансовий звіт (звіт зі сталого розвитку) муніципалітету.
 7. 7. Ужгород: партисипативні ініціативи і проекти на муніципальному рівн
 8. 8. Ужгород: партисипативні ініціативи і проекти на муніципальному рівні Соціальна відповідальність муніципалітетів : 1) формують культуру дотримання правових норм; 2) підтримують соціальну відповідальність організацій, створюючи систему вимог та заохочень; 3) впроваджують політику соціальної відповідальності у своїй діяльності.
 9. 9. Ужгород: партисипативні ініціативи і проекти на муніципальному рівні Ми переконані, муніципалітети відіграють важливу роль у суспільстві, повинні стати лідерами у вирішенні соціальних і екологічних проблем громад. Ми можемо досягти цього через впровадження практик соціальної відповідальності як у відношенні до співробітників, так і місцевої громади. Впровадження соціальної відповідальності у діяльність муніципалітетів дозволить підвищити рівень довіри громади до муніципалітетів та покращити ефективність роботи муніципалітетів задля розвитку та зростання благополуччя місцевих громад та України в цілому.
 10. 10. Ужгород: партисипативні ініціативи і проекти на муніципальному рівні Впровадження елементів концепції SMART CITY • Міська рада спільно з ДВНЗ “УжНУ”, Центром кар’єри, Ресурсним центром сталого розвитку УжНУ в рамках угоди “Розумні міста (Smart city), інноваційний підхід до розвитку міста, підтримка електронного урядування, стратегії розвитку ОСББ та громадських організацій”. • На виконання угоди створено робочу групу з представників міської ради Ужгорода, науковців і студентів УжНУ, громадських активістів - аналіз ситуації в Ужгороді за кожним із напрямків, що визначають параметри “розумного міста” – що потрібно досягти і як саме це робити.
 11. 11. Ужгород: партисипативні ініціативи і проекти на муніципальному рівні Інформування на оновленому сайті Ужгородської місьради : • http://rada-uzhgorod.gov.ua/vlada-uzhgoroda-napratsovuvatyme- kontseptsiyu-rozvytku-rozumnogo-mista-z-naukovtsyamy-i- studentamy-uzhnu/ • http://rada-uzhgorod.gov.ua/elementy-rozumnogo-mista-miska- vlada-uzhgoroda-napratsovuye-spilno-z-uzhnu/ • http://rada-uzhgorod.gov.ua/v-uzhgorodi-do-ozelenennya-pidijdut- z-pozytsij-kontseptu-smart-city/ • http://rada-uzhgorod.gov.ua/prodovzhuyetsya-spivpratsya-z-uzhnu- iz-napratsyuvannya-kontseptsiyi-stalogo-rozvytku/
 12. 12. Ужгород: партисипативні ініціативи і проекти на муніципальному рівні • Підтримка конкурсу інноваційних ідей StartUp UzhNU Ужгородською міськрадою • Підтримка і впровадження проектів команд переможців за рахунок фінансування (співфінансування) цільових програм міського розвитку та залучення членів команд (студентів,викладачів) до їх реалізації
 13. 13. Ужгород: партисипативні ініціативи і проекти на муніципальному рівні
 14. 14. Ужгород: партисипативні ініціативи і проекти на муніципальному рівні • Спільна участь місьради Ужгорода та УжНУ в конкурсі мікропроектів на впровадження ініціатив, спрямованих на покращення життєдіяльності міської інфраструктури та підвищення рівня умов життя населення в рамках концепції “Розумні міста” для міст-партнерів компоненту з розвитку міст проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ. - проект уніфікації роботи ЦНАП із е-документообігом у міській раді (відстеження руху подання між підрозділами, на якій саме стадії вирішення документ перебуває, запровадження картки ужгородця, підключення електронного чи смс- інформування про рішення, важливі для щоденного життя громади Ужгорода, наприклад, про проведення тих чи інших робіт, обмеження руху, запровадження чи відміни карантинних заходів тощо.
 15. 15. Ужгород: партисипативні ініціативи і проекти на муніципальному рівні • Стратегія розвитку міста Ужгорода – 2015 - до розробки долучені представники від влади, профільних департаментів міськради, бізнес та представники роботодавців, науковці та студенти, громадськість, експертне середовище - робота в профільних робочих групах за пріоритетними сферами стратегії розвитку Недоліки: - координаційна рада щодо розробки Стратегії-2015 сформована не прозоро, в її складі не ефективні сучасні менеджери – координатори, в колишні номенклатурні “менеджери”
 16. 16. Ужгород: партисипативні ініціативи і проекти на муніципальному рівні •Партисипативний бюджет – бюджет участі міста 2016 Проект рішення "Про затвердження Положення про громадський бюджет м. Ужгорода" Громадський бюджет або бюджет участі – спосіб визначення видатків частини міського бюджету м. Ужгорода з допомогою прямого волевиявлення ужгородців. Даний варіант документу був напрацьований після проведення публічного обговорення, круглого столу «Громадський бюджет. Реалії та перспективи запровадження в м. Ужгород», десятків робочих зустрічей з юристами, представниками виконавчого комітету та депутатським корпусом, консультацій з містами, де такий механізм уже запроваджений, польсько-українською фундацією співпраці ( ПАУСІ) .
 17. 17. Ужгород: партисипативні ініціативи і проекти на муніципальному рівні
 18. 18. Ужгород: партисипативні ініціативи і проекти на муніципальному рівні Попереду обговорення в депутатських комісіях, залучення всіх небайдужих мешканців міста надавати пропозиції щодо удосконалення даного документу. Сподівання: вже в липні на пленарному засіданні Ужгородської міської ради даний документ буде проголосований і Ужгород поповниться ще одним прогресивним інструментом залучення громади до прийняття рішень в місті.
 19. 19. Ужгород: партисипативні ініціативи і проекти на муніципальному рівні Інші міські ініціативи, що залучаються громадськість, владу, бізнес і креативні кола Ужгорода: -- #Ініціатива Кирпичка --- Креативні Індустрії Міста --- Ініціатива #Ужгород2040 --- Відкрита експертна зустріч «Старе місто: сучасна стратегія розвитку» (Osamu Okamura та Урс Томанн)
 20. 20. Ужгород: партисипативні ініціативи і проекти на муніципальному рівні • ВІДКРИТІСТЬ - головний критерій на шляху дієвих змін, ефективних трансформацій і ...навчання. • ЛЮДИ НАШОГО міста - найголовніший його ресурс. «Найбільша цінність кожного міста – це його люди!» • І тут найголовніше: "...до розробки стратегічних планів розвитку мають бути залучені КРАЩІ люди..." та "...як можна БІЛЬША кількість учасників... ", УРС ТОМАНН. Це - про менеджмент і фаховість. Про фаховість і дієвість залучених експертів, представників громадськості і влади.
 21. 21. Дякую за увагу! Тетяна Бутурлакіна +38050 102 7649 Tatjana.buturlakina@gmail.com

×