Se ha denunciado esta presentación.
Utilizamos tu perfil de LinkedIn y tus datos de actividad para personalizar los anuncios y mostrarte publicidad más relevante. Puedes cambiar tus preferencias de publicidad en cualquier momento.

Kaf Dağının İnsanları

475 visualizaciones

Publicado el

Sunuş teknikleri ödevi işletme ikinci öğretim

Publicado en: Viajes, Empresariales
  • Inicia sesión para ver los comentarios

  • Sé el primero en recomendar esto

Kaf Dağının İnsanları

  1. 1. Kaf Dağının İnsanları Çerkesler
  2. 2. Şeyh Şamil Düştü(1958 ) Şeyh Şamil’in Büyük Kafkas Ordusu yenildi, Kafkasya düştü… Artık herkes tek başına, Şimdi sıra kahramanlar gibi ölmekte.
  3. 3. Rusya Büyük Ordularıyla Kafkasya’da(1860 ) Sana şu ağaçta ki kuşu hediye ettim. Ama git de kendin al…
  4. 4. Çar Alexander Bizzat Kafkasya da 1862 <ul><li>Rus Tarihçi M.Venyukov: Savaş son derece acımasızca sürüyordu. Biz, geri dönülmesi imkansız olacak şekilde, askerin ayak bastığı her yeri, son kişiye kadar Çerkeslerden temizleyerek ilerliyorduk. </li></ul>
  5. 5. Ölüme Gidenler! 21 Mayıs 1864 Kardeşim, ölüme gitti. Arkasına bile bakmadan 20.000 Ubıh atlısı kardeşlerim… Biri bile geri dönemedi.
  6. 6. Sürgün İnsanları Gemicilerin gözü bir türlü doymuyordu. 50-60 kişilik Gemiye 200-300 kişi alıyorlardı. Kıyıya sadece yarısı ayak Basabildi.
  7. 7. Ya Geriye Kalanlar Gitmeyen her köyden günlük iki genç öldürdüler.
  8. 8. Sürgün Çocukları Biz şimdi Sürgün Çocukları hiç göremediğiz bir toprağı özlüyor. Ve şuan halen dedelerimizin yasını tutuyoruz. Aradan 146 yıl geçmesine rağmen…

×