Se ha denunciado esta presentación.
Se está descargando tu SlideShare. ×
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Próximo SlideShare
Hunt
Hunt
Cargando en…3
×

Eche un vistazo a continuación

1 de 8 Anuncio

Más Contenido Relacionado

Anuncio

Hunt

  1. 1. Norman 2013
  2. 2.  Liiginimi eesti keeles Hunt  Liiginimi ladina keeles Canis lupus L.  Rahvapäraseid nimesid Susi, kriimsilm, võsavillem, hall hunt, hallivatimees, metsakutsa.  Hunt on metsa sanitar, kes kütib haigeid või vigaseid loomi ning piirab näriliste ja sõraliste arvukust.
  3. 3.  Kehamõõtmed  Tüvepikkus 100...160 cm.  Saba pikkus 35...50 cm.  Turja kõrgus 80...85 cm (harva üle 100 cm).  Kehamass  32...50 kg  Eestis kütitud huntide maksimumkaal 62 kg.
  4. 4.  Levik Levinud kogu Eestis ning üldiselt peaaegu kogu põhjapoolkeral, v.a. Aafrikas, Gröönimaal ning igilume ja -jääga kaetud aladel. Praeguseks on arvukus kahanenud Põhja-Ameerikas ja Lääne-Euroopas.  Arvukus 1997. aasta loendusandmete põhjal on Eestis hunte 150 ja 200 isendi vahel.
  5. 5.  Väldib lausmetsa ja eelistab avamaastikku.  Eestis võib hunti rohkem kohata võsastikes ja rabades.  Talvel on hundid karjalise ja hulkuva eluviisiga, suvel aga elatakse paariti ning rajatakse pesa.
  6. 6.  Talvel toitub uluksõralistest, väiksematest kiskjatest, jänestest.  Suvel toitub koduloomadest, konnadest, hiirtest, putukatest ja linnumunadest.  Vitamiinivajadus rahuldatakse taimse toiduga (marjad, kõrrelised).  Toidupuudusel esineb kannibalismi.
  7. 7.  Sigimine Jooksuaeg jaanuaris-veebruaris. Emahundi ellujäävate järglaste hulk sõltub toitumistingimustest, asustustihedusest ja tema positsioonist karjas.  Areng  Tiinus kestab 62...75 päeva.  Pojad sünnivad märtsis-aprillis pimedate ja suletud kõrvaavadega, kaaludes 300...500 g.  Silmad avanevad 10...12 päevaselt.  Imetamine kestab 1,5...2 kuud ning kuuvanuselt lisandub ka poolseeditud lihatoit.  Noored iseseisvuvad aastaselt. Emased saavad suguküpseks kahe-, isased kolmeaastaselt.  Elab maksimaalselt 15...20 aastat, aga vananemistunnused ilmnevad juba 10. - 12. aastaselt.
  8. 8.  Eestis võiks olla 50...80 hunti, on aga üle 150.

×