Se ha denunciado esta presentación.
Utilizamos tu perfil de LinkedIn y tus datos de actividad para personalizar los anuncios y mostrarte publicidad más relevante. Puedes cambiar tus preferencias de publicidad en cualquier momento.

Yetenek Yönetimi'nde Performans ve Potansiyel - Şirketin Geleceğini Hazırlamak @ Performans zirvesi 2014

7.984 visualizaciones

Publicado el

Yetenek Yönetimi 'nde Performans Yönetimi ve Potansiyel Yönetimi.
Performans Yönetimi'nin Potansiyel Yönetimi ile ilişkisi, Yetenek Yönetimi konusunun zorlukları ve muhtemel sorunların neler olabileceği.

Publicado en: Reclutamiento y RR. HH.
 • Dating for everyone is here: ❶❶❶ http://bit.ly/39pMlLF ❶❶❶
     Responder 
  ¿Estás seguro?    No
  Tu mensaje aparecerá aquí
 • Follow the link, new dating source: ❶❶❶ http://bit.ly/39pMlLF ❶❶❶
     Responder 
  ¿Estás seguro?    No
  Tu mensaje aparecerá aquí

Yetenek Yönetimi'nde Performans ve Potansiyel - Şirketin Geleceğini Hazırlamak @ Performans zirvesi 2014

 1. 1. Yetenek = f(Performans) Yönetimi ŞİRKETİN GELECEĞİNİ HAZIRLAMAK
 2. 2. YETENEĞİYÖNETMEK ZOR.. ÇOĞU ZAMAN KAÇARLAR!
 3. 3. PERFORMANS?POTANSİYEL? Hedefler Geribildirim Gerçekleşmeler Merak ve Öğrenme Geniş bakış açısı Başkalarını Anlama Duygusal Olgunluk
 4. 4. PERFORMANS DEDİĞİMİZ…. GÖRE DEĞİŞİR!
 5. 5. BİR SKORLA SONUÇLAN(MAY)AN ADALET, ŞEFFAFLIK, HEDEFLER, DAVRANIŞL AR, PRİM, ZAM….
 6. 6. POTANSİYEL DEDİĞİMİZ…. BECERİLER GELECEK ROL GELİŞİM F. KİŞİLİK ENGELLERİ Gelecek.. Belirsiz.. Ölçümü zor.. Ulaşılabilir (mi)? Zaman?
 7. 7. YETENEKYÖNETİMİ…. Potansiyel Kariyer Gelişim Performans
 8. 8. “ Liderlik ön planda gelir, hiç şüphe yok bunda, bir sürü MİLYONER’i nasıl yöneteceksiniz ki başka? Anlayabiliyor musunuz?. Bu durum…Oldukça sıra dışı aslında…. ” Gelişim? PERFORMANS (Somut, Net, Geçmişi Gösteren, Ölçülebilir) Potansiyel? Kariyer?
 9. 9. JERRY RICE, NFL tarihindeki en iyi pas alıcılarından… Takım idmanlarında çok çalışma.. Sezon dışında 6 gün çalışma.. Ligin en zor antrenmanları.. Az futbol, çok kondisyon.. Her şey değil, bazı şeyler..
 10. 10. YETENEK MATRİSİ Low Performers Up or Out Unusual Coach Rising Stars Invest: Increase Challenge Rising Stars Invest: High Risk Assignments Low Performers Identify Mismatch/Move Key Contributors Stretch & Test Adaptable Stars Retain, Appreciate & Leverage Contributors / Professionals Strengthen Professional Stars Retain & Appreciate High Performance Good Performance Poor Performance Low Potential Good Potential High Potential 4 2 1 7 5 3 9 8 6
 11. 11. Spesifik bir role uygun potansiyel.. Gelecekte tepe rollerde yer alacak potansiyel.. Genel potansiyel,Yedekler… NE ARIYORUZ? Bireysel potansiyel… Potansiyel Ne Demek? İletişimi olacak mı?
 12. 12. NEYLE ARIYORUZ? AC&DC Psikometri.. Güdüler, Motivasyonlar.. Performans Davranışlar…
 13. 13. YETENEĞİN İLETİŞİMİ… Dürüstlük ve Güvenilirlik.. Organizasyonun beklentisi.. Potansiyeli açığa çıkarma.. Güvensizlik.. Aşırı beklenti.. Zorlayıcı geribildirimler.. Kayıplar..
 14. 14. PROBLEM NE? Metodolojiden emin değiliz Skorlara güvenilmiyor Sonuçlarla ne yapılacağı net değil Üst yönetim desteği ?
 15. 15. TAVSİYE… Makale Önerisi 1 2 3 Makale : Potential forWhat : http://www.haygroup.com/downloads/pl/misc/potential_f or_what_uk.pdf Model Önerisi Kitap Önerisi
 16. 16. Bilmediğimiz şeyler yüzünden değil, daha çok, bildiğimiz, ama bizim bildiğimiz gibi olmayan şeyler yüzünden başımız derde giriyor… Josh Billings Performansı doğru tanımlayıp-ölçmek.. Potansiyele ilişkin doğru yolu bulmak.. “Talent” duygusunu hissettirmek..
 17. 17. TEŞEKKÜRLER… Linkedin : /sezaikayaoglu/ Twitter ve Instagram : @sezaikayaoglu Mail : kayaoglu@gmail.com

×