Звук (к), позначення його буквою «ка». Читання складів, слів
1. Тема. Звук (к), позначення його буквою «ка». Читання складів, слів.
Мета. Познайомити учнів із літерою «ка», вчити читати склади, слова з цією
літерою; розвивати зв᾿язне мовлення, фонетичний слух; виховувати
бережливе ставлення до води.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Привіталися .
Посміхнулися один одному.
ІІ. Мовленнєва розминка.
1) Ланцюжок скоромовок.
- Хто піймав м᾿ячик, той розказує
скоромовку.
2) Розчитування за таблицею складів.
а о у и і е
м ма мо му ми мі ме
н на но ну ни ні не
л ла ло лу ли лі ле
в ва во ву ви ві ве
с са со су си сі се
к ка ко ку ки кі ке
п па по пу пи пі пе
Таблиця «Веселка». Вчитель називає колір
веселки, а учні читають відповідний рядок.
ІІІ. Повторення вивченого матеріалу.
- Яку літеру ми вивчили на
попередньому уроці?
- Перед вами малюнки та звукові схеми.
Ви повинні з᾿єднати стрілочками малюнок із
схемою, яка йому відповідає. (Слон, сік,
сова, слива).
Знайдіть найдовше слово. (Слива)
- Присісти стільки разів, скільки в
цьому слові голосних звуків.
- Підстрибнути стільки разів, скільки в
цьому слові приголосних звуків.
- Плеснути в долоньки стільки разів,
скільки складів у цьому слові.
ІУ. Повідомлення теми уроку.
- Відгадайте, хто прийшов до нас на
урок? (звучить пісня із мультика
«Капітошка»)
- Який перший звук ми чуємо у слові
Капітошка?
Вправа для дихання «кулька»
М᾿ячик шипований
Мішечок. Вправа для очей по
кружечках.
«так чи ні»
Рух до дошки, рівняння
спинки, пружинка.
«так чи ні»
Рух до дошки.
«так чи ні»
2. - Він дізнався, що ми сьогодні вивчаємо
його букву «ка», навчимося читати
склади та слова з нею. І прийшов до
нас за допомогою. Адже його
будинок- хмаринку зачарував злий
чаклун, і тепер уже тривалий час не
йде дощик. Все живе починає гинути. І
тільки ми можемо допомогти зібрати
краплинки, щоб пішов дощик. Якщо
будемо виконувати усі завдання на
уроці. Допоможемо Капітошці?
У. Ознайомлення з літерою «ка».
- Давайте вимовим звук (к). Перешкода
створюється глибоко в горлі задньою
частиною язика. Отже це приголосний звук.
На письмі позначається буквою «ка».
Подивіться на неї уважно. На що схожа ця
буква?
- Отже, щоб отримати краплинку, ми
повинні прочитати склади. (читаємо
склади на хмаринці хором;
ка ко ку ки кі
ак ок ук ик ік
- Знайти склад ка, ок, кі, ук) (перша
краплинка)
УІ. Робота з Букварем.
- Квок-квок-квок! Прийшла до нас
квочка напитися водички хоче, а
дощику все нема. Тож якщо ми гарно
будемо читати, то зберемо ще
краплинку, і дамо квочці і курчаткам
напитися водички.
1. Читаємо променеві таблиці, слова у
Букварі.(краплинка)
2. Словникова робота.
- Кок – повар на кораблі.
- Кокос – тропічний фрукт.
Фізкультхвилинка
- Капітошка пропонує нам відпочити.
Гра «Впіймай звук»
3. Робота над текстом за Н. Забілою.
- Читання тексту вчителем.
- Послухайте, яка пригода трапилася з
Мішечки
Вправа для очей «Намалюй
краплинку»
Рух до дошки, рівняння
спинки, пружинка.
Передаємо м᾿яч один одному.
Вправа для очей по схемі.
Руки вгору, плескаємо в
долоньки, присідаємо.
3. нашою квочкою і скажіть: хто
врятував квочку?
- Аналіз прочитаного.
- Отже, хто врятував квочку?
- Де ходила квочка?
- Скільки в неї було курчат?
- Хто напав на курчат?
- Хто їх врятував?
- Якою була Марійка? (краплинка)
4. Звуковий аналіз слів.
Вправа «Твердий – м᾿який»
- Серед поданих складів виберіть
твердий склад.
- Серед поданих складів виберіть
м᾿який склад. (Мультимедійний
підручник «Українська мова» 1 клас К
414471)
- Виконайте звуковий аналіз слова
квочка
- (краплинка чорного кольору)
- Ой, а що це з краплинкою? Можемо
ми таку водичку дати квочці чи
курчаткам? А чому ж така краплинка
стала? І що треба робити, щоб вона
була чистою і прозорою. Давайте
подивимося мультфільм. («Не
забруднюй водойми»). (Навчальна
програма з елементами гри «Дитина та
довкілля» К 034715)
- Ну що ж замінимо ми чорну
краплинку на прозору, чисту і ніколи
не будемо забруднювати водичку.
УІІ. Закріплення вивченого матеріалу.
Робота в парах.
- Ми назбирали вже достатню кількість
краплин. Діти, а що це шумить? (запис
звуки дощу). Так, це нарешті пустився
дощик на ліс, на поле, на город і на
небі з᾿явилося багато хмаринок. А
хмаринки не прості: на них написані
слова. Зараз ми пограємо у гру «Лото».
Приєднайте хмаринку із словом до
відповідної картинки.
М᾿яч
Вправа для очей «Тік-так»
Вправа для пальців «Дощик»
Так чи ні
4. (Мультимедійний підручник
«Українська мова» 1 клас К 414471)
УІІІ. Підсумок уроку.
Отже, Капітошка дуже задоволений нашою
роботою на уроці. Він вдячний, що ми
допомогли зняти злі чари з хмаринки. Від
дощику у нас розквітне галявина побажань.
У кожного на парті лежить квіточка. Ви
візьміть її побажайте щось усім присутнім і
прикріпіть на дошку. Ваші побажання
обов᾿язково здійсняться, адже дощик їх буде
поливати чарівний.
Вправа для очей «Намалюй
краплинку»