Publicidad
Publicidad

Más contenido relacionado

Destacado(20)

Publicidad

Similar a Різдвяні традиції(20)

Más de Бібліотека Островського(20)

Publicidad

Último(20)

Різдвяні традиції

 1. Традиції та звичаї в Україні. Підготувала Ругаль О.В.
 2. * Та прийдуть до тебе три празники в гості: Що перший же празник – Святеє Різдво, А другий же празник – Святого Василя, А третій же празник – Святе Водохреще…
 3. * Коли до нас іде Різдвяне свято – В торбині коляду несе завзято, Смачний узвар, кутю та калачі І молитовне слово при свічі.
 4. *
 5. *
 6. * Згідно з переказами Євангелія, мати Ісуса Христа Марія та її чоловік Йосип жили в Назареті, а до Вифлеєму прийшли, виконуючи наказ правителя Августа з'явитися всьому населенню на перепис. Оскільки на перепис населення Римської імперії зібралося дуже багато людей, Марія та Йосип не змогли знайти місця для ночівлі, а тому їм довелося шукати прихистку в невеликій печері, де за поганої погоди зазвичай ховалися чабани. Там Марія і народила Сина Божого та сповила його в яслах. Тоді янгол спустився з неба й повідомив чабанам, які в цей момент не спали, що Бог народився. Чабани перші прийшли вклонитися немовляті.
 7. * Цього дня сталася велика для всього християнського світу подія — народження Ісуса Христа у Вифлеємі (Ісус у перекладі з єврейської означає «спасіння»).
 8. *
 9. *
 10. * У цей час виконувалися всі хатні роботи: світлицю білили, прибирали розписами, вивішували найкращі рушники, розкладали килими. Покуття оздоблювали особливо урочисто й прикрашали запаленою свічкою чи лампадою.
 11. *
 12. *
 13. *
 14. *
 15. *
 16. *
 17. *
 18. *
 19. *
 20. *
 21. *
 22. *
 23. *
 24. *
 25. * Внаслідок розбіжності, яка існує між Григоріанським (світським) та Юліанським (церковним православним) календарем, українці святкують Новий рік двічі в році: офіційне святкування Нового року припадає на 1 січня, а 14 січня, яке залишилося в народній традиції важливою складовою прадавнього календарного обрядового циклу українців, сьогодні носить назву Старого Нового року.
 26. *
 27. *
 28. * пирогами -
 29. *
 30. * Щедрик-щедрівочка Гарна мандрівочка: Від хати до хати Ходили гуртом щедрувати, добрих людей звеселяти, Щастя й радості бажати. Під ногами – скрип-скрип, А ворітця – рип-рип, А зіроньки миготять – За щедрівками летять.
 31. *
 32. *
 33. *
 34. * Розкидаючи зерно бажали доброго врожаю, здоров'я, удачі та поздоровляли хазяїв з Новим роком. Сійся, родися,жито,пшениця, Всяка пашниця, На щастя, на здоров'я, На Новий рік, Щоб краще вродило як торік. Коноплі – під стелю, А льон – по коліна; Щоб у вас, хрещених голова не боліла. Будьте здорові з Новим роком, З Василем.
 35. *
 36. *
 37. *
 38. *
 39. *
 40. *
 41. *
 42. *
 43. *
 44. *«Невідомо, якою біде людина через 1000 років, але якщо відняти у сьогоднішньої людини нажитий віками й отриманий нею у спадок скарб свят та обрядів, то вона все забуде, всього розучиться й муситиме все почати спочатку» . В.О. Ключевський
Publicidad