Publicidad

My proty nasylstva 2020

13 de Mar de 2020
My proty nasylstva 2020
My proty nasylstva 2020
My proty nasylstva 2020
My proty nasylstva 2020
Publicidad
My proty nasylstva 2020
My proty nasylstva 2020
My proty nasylstva 2020
My proty nasylstva 2020
My proty nasylstva 2020
Publicidad
My proty nasylstva 2020
Próximo SlideShare
Види насильстваВиди насильства
Cargando en ... 3
1 de 10
Publicidad

Más contenido relacionado

Similar a My proty nasylstva 2020(20)

Publicidad

Último(20)

Publicidad

My proty nasylstva 2020

  1. 1 Бесіда з елементами тренінгу «Ми - проти насильства!» Мій улюблений світ — без насильства, Без жорстокості, болю і зла, Де народом заспівана пісня Містить тільки хороші слова… Учасники: діти 8-9 кл. Форма роботи: групова, бесіда з елементами тренінгу з використанням інноваційних технологій. Мета бесіди: ознайомитидітей з актуальністю проблеми насильства у шкільномусередовищі, навчити їх розрізняти види насильства та розробити відповідну стратегію поведінки у ситуаціях ризику, аргументувати свої дії з попередженнянасильства на основі власної відповідальності, окреслити механізмз ахисту прав дітей. Хід бесіди Вступне слово. – Доброго дня! Сьогодні наша мова піде про насилля. Як відомо з 25 листопада по 10 грудня в Україні проходить акція «16 днів проти насилля». Початок акції припадає на 25 листопада – Міжнародний день ООН проти насилля до жінок, кінець акції 10 грудня– Міжнародний день Прав людини. В усьому світі така акція проводиться з 1991 року, в Україні – з 2000 року. Тема насилля з давніх-давен йде пліч-о-пліч із дорогою життя. Прояви насильства ми можемо спостерігати щодня, що години. Протягом тисячоліть одна людина кривдить іншу за для забезпечення моральної, фізичної чи матеріальної потреби. На землі повсяк час відбуваються війни, революції. Деякі науковці, проаналізувавши всю відому історію людства, прийшли до висновку, що без війн і усіляких конфліктів людство прожило лише близько 30 років!!! Ми вже настільки звикли до насильства, звикли сприймати його як щось не минуче, що не зреагуємо на крики про допомогу. Діти, схаменіться, прояви насильства порушують права людини, принципи вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами, чи в нашому домі, у школі, на вулиці, то ми повинні зупинити його.
  2. 2 Ми з вами сьогодні зібралися поговорити на досить важливу тему «Насилля».Людьське суспільство дуже турбує ця тема, адже, кожна людина, незалежно від віку, має особисті права. Дехто не розуміє, цього і тому порушує їх. Коли це трапляється, ми не завжди можемо звернутися по допомогуй розраховуємо в таких випадках тільки на своїособисті можливості. Але не завжди нам вистачає знань і вмінь, як поводитися в ситуаціях, коли відбувається нехтування нашими правами, тобто в ситуаціях насильства. Тому ми сьогодні й будемопро це говорити. Тема нашої бесіди звучить так «Ми - проти насильства!» 1. Мозковий штурм „Щотаке насильство, його прояви” Мета – розширити знання учнів щодо поняття „насильство”, сфокусувати увагу дітей на актуальній проблемі людства. Завдання – учням пропонується написати, що таке насильство, його прояви на основівласнихзнань, особистого бачення цієї проблеми. Діти зачитують власні визначення та вивішують їх на зображеному „серці” (додаток 1). 1. Вправа «Мозковий штурм»(15 хв.) Що ж таке насильство? - Це дії, що робить однаабо декілька осіб і які чиняться умисно, спрямованіна досягнення певної мети; - Спричинення шкоди (фізичної, моральної, матеріальної)іншій особі; - Порушення прав і свободицієї особи; - Той, хто чинить насильство, зазвичай, має значні переваги: матеріальні, фізичні, психологічні, адміністративні тощо. Учитель пропонує власний варіант визначення насильства. Насильство – це застосування агресивних, жорстоких дій однієї людини по відношенню до іншої, що порушують права і свободу особистості та завдають шкоди фізичному, психічному, моральному здоров’ю, а також розвитку. Насильство є демонстрацією сили і бажанням здобути цілковитий контроль та владу над іншою стороною.Люди, які в своєму житті зустрілися з проявами насильства, переймаються такими питаннями. Як ми ставимосяодне до одного? Близькі, дорогі люди, що змушує їх бути такими жорстокими? Чомулюбов, доброту, терпіння, співчуття, милосердя пускають, під укіс?.
  3. 3 Скажіть а які ви знаєте слова, що характеризують насильство? жорстокість, агресія, погроза, ґвалт, силування, примус. Хто може здійснювати насилля?(Батько, мати, учень один над іншим, учителі ...) Хто захищаєдітей? Чим керуютьсяусі органи захисту, опіки і піклування? «Конституція України », Закони України: «Про охорону дитинства», «Про попередження насильства в сім’ї», «Про органи і служби у справах неповнолітніх та спеціальні установи для неповнолітніх», «Конвенція ООН» 6 грудня, Верховна Рада України прийняла в цілому законопроект № 4952 про запобігання насильства щодо жінок та домашнього насильства, а також боротьбу з цими явищами. "За" проголосував 241 народний депутат. Відтепер, у законодавство ввели визначення "домашнє насильство" - умисне систематичне фізичне, психологічне або економічне насильство по відношенню до нинішнього або колишнього чоловіка або іншого родича, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров'я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілого. Покарання - 150-240 годин громадських робіт або арешт до півроку, або обмеження волі до 5 років, або позбавлення волі до 2 років. До повнолітнього, який здійснив домашнє насильство, разом із покаранням на строк до 3 місяців або довше можуть застосувати такі заходи: - заборона перебувати вдома у потерпілого; - обмеження спілкування з дитиною, якщо насильство було направлено проти неї або скоєне в її присутності; - заборона наближатися до будинку, роботи або інших місць, де часто буває потерпілий; - заборона контактувати з потерпілим, у тому числі, за допомогою месенджерів або інших людей; - направлення на програму для кривдників. Умисне невиконання обмежувальних заходів, або умисне ухилення від програми для кривдників караються арештом до півроку або обмеженням волі до 2 років. У перелік обставин, які пом'якшують покарання, внесли пункт про вчинення злочину в стані душевного хвилювання внаслідок жорстокого поводження або такого, що принижує честь і гідність, а також якщо з потерпілим так поводилися системно. Так, тяжке тілесне ушкодження, учинене в такому стані, карається громадськими роботами протягом 150-240 годин або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеженням волі до 3 років, або позбавленням волі до 2 років.
  4. 4 Злочин на ґрунті статі отримало позначку "обставина, що обтяжує покарання". У першому читанні це стосувалося також злочинів на ґрунті сексуальної орієнтації, однак такі слова вилучили. Також обтяжуючі обставини має злочин, вчинений відносно чоловіка, колишнього чоловіка або близького родича. 3. Вправа „Міф чи реальність” Мета – розширитисистемузнаньучнів щодо проявів насильства в учнівському середовищі. Завдання – дітям пропонується прослухати факти про насильство та виявити, що являється правдою, а що ні. Для цьогоїм надаються дві картки з позначками „так”, „ні”. Перелік запитань: 1. Насильство має і позитивні сторони (НІ); 2. Використання нецензурних слівдитиною по відношенню до іншої не є проявом насильства (НІ). 3. Насильство – це тільки тоді,коли видно сліди на тілі жертви. (НІ). 4. Б’ють заслужено (НІ). 5. Дитина, яка потерпає від насильства повинна мовчати про це (НІ). 6. Насильство не карається законом України (НІ). 7. Насильство – це ознака мужності. (НІ) 8. Розповідати, про те, що над Вам були здійснені насильницькі дії – це ознака слабкості дитини (НІ). 9. Особи, які чинять насильство – психічно хворі (НІ). 10.Насильство – це н езлочин, а нормальне явище (НІ). 11.Міліція не повинна втручатися у вирішення проблеми насильства (НІ). Фізичне насильство –умисне нанесення побоїв, тілеснихушкоджень, що можепризвести до смерті постраждалого, порушення фізичного чи психічного здоров'я, завдання шкоди його честі і гідності. Психологічне насильство-насильство, пов'язане з дією однієї особи на психіку іншої шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування, якими
  5. 5 навмисно спричиняється емоційна невпевненість, нездатність захистити себе та завдається шкода психічномуздоров'ю. Економічне насильство –умисне позбавлення особи житла, їжі, одягу й іншого майна чи коштів, на які постраждалий має передбачене законом право. Сексуальне насильство –проти правне посягання на статевунедоторканність. 4. Вправа „Визначте який виднасильства” учні коментують до яких видів насильства відносяться тези 1. Приниження особи, брудні лайки, образи – психологічне насильство; 2. Побиття –фізичне насильство; 3. Примус до сексуальних дій –сексуальне насильство; 4. Тілесні ушкодження –фізичне насильство; 5. Повне вилучення або обмеження коштів –економічне насильство; 6. Спроби задушення –фізичне насильство; 7. Проституція –сексуальне насильство; 8. Втягнення дітей до вживання алкоголю та наркотиків –фізичне насильство; 9. Обмеження свободи дій –психологічне насильство; 10. Використання зброї –фізичне насильство; 11. Жебракування –економічне насильство; Завдання учням : Ситуації: визначте який це вид насильства? 1. Школярка із сльозами на очах розповідає іншим дітям: «Мама мене уб'є, якщо дізнається, що я розірвала нову куртку» (психологічне і фізичне). 2. Восьмикласник Ваня боявся п'яного батька, бо той, повертаючись додому вночі, піднімав із ліжка сина й починав його «виховувати» паском (фізичне) 3. Дівчинка (їй ще немає 6-ти років) чимось образилабатька. На знак покарання він не розмовляє із нею місяць. Дівчинка була вражена. Батько вважає, що це нормальна міра виховання (психологічне).
  6. 6 4. Більшість хлопців із 11 класу мали кишенькові гроші, якими вільно розпоряджалися, але батько Влада сказав: «Матимеш гроші тоді, коли в семестрі буде лише 10-11 балів»(економічне). -Скажіть будь-ласка, як назвати ту людину, яка чинить протиправні дії. -«Агресор». -Чи погана людина агресор? -Погані його вчинки. Можливо, він і не погана людина, і здатен на добрі вчинки, просто він не розуміє, що самостверджуватися за рахунок приниження іншого, або скидати агресію на інших жорстоко, непорядно, не по людськи. Запитаннядітям: -Скажіть, чи може дитина виплескувати в школі те, щовідбувається в родині? За будь-яких умов не можна виправдувати насильство, агресивну поведінку! Будь- який тип поведінки чимось обумовлений, має причини. Якщо дитина навчиться знаходити ці причини, міркувати над ними, можливо, вона зможе контролювати свою поведінку. Мозковий штурм «Хто може здійснювати насилля?» (записати на плакаті (батько, мати, учень один щодо іншого, вчителі і т.д.)) Вчинки дітей Учитель. Бувають ситуації, які можуть спровокувати насилля. Часто людина сама своїми діями створює умови для виникнення таких ситуацій - Які ситуації? Назвіть їх. (провокації, обзивання один на одного, насмішка, плітки, обмови і т.д.) Учитель. Поведінку, яку може спровокувати насилля, називають«віктимною¬ (латинське жертва), тобто людина поводиться як потенційна жертва, створюючи передумови до насилля. Поведінка може бути провокативною та необережною. Провокативною вважається поведінка, коли потенційна жертва спілкується з незнайомими людьми, відвідує їхні квартири, залишається на одинці з цими людьми. Необережна поведінка не є провокативною, але створює умови для зґвалтування чи іншого насильства. Це – необачні вчинки. Наприклад, поява у
  7. 7 темному чи безлюдному місці. Якщодитина знає про це – її шанси стати жертвою значно меншають. Учень. А зараз послухайте притчу «Про жорстокість¬ Якосьучень під час бойових мистецтв запитав у майстра: -Учителю, а як довідатися, наскільки я жорстокий? І майстер відповівйому: -Щоразу, коли ти будеш завдавати удару своєму ворогові, уяви себе на його місці і відчуй його біль. І якщо ти одного разу не відчуєш болю, знай, жорстокість поглинула тебе. Проаналізуйте цю притчу. Діти, у 21 столітті психологи, педагоги, лікарі почали бити на сполох. Жорстокість, агресія починають зростати швидкими темпами. -У чому ж причина цього? Фахівці констатують, що в першу чергу агресію підлітків викликає не телебачення і компютер а те, що батьки не приділяють уваги своїм дітям, вони з головою поглинули у побутові справи. Як протидіяти насильству? Наступний етап роботи з дітьми – запропонувати їм подумати над тим, як зупинити насильство. Як зупинити насильство, що відбувається в школі (поза школою) 1. Ігноруй, не відповідай емоційно, не «танцюй під дудку» кривдника. 2. Дай агресору можливість зупинитися (наприклад: «Якщоти незупинишся, я буду змушений все розповісти дорослим»). 3. Попроси допомоги. Це не ознака слабкості чи боягузтва! Ти захищаєш себе, своє здоров’я, своє життя! 4.Зберігай рівновагу і спокій!!! Ти маєш право захищати себе!!! Запитання: -До кого звертатисяу випадку насильства? Відповідь: -До соціального педагога (він захищає права дітей), психолога (він спробує встановити причини).
  8. 8 • ПАМЯТАЙТЕ! • Ти маєш право відмовитися робити те, до чого тебе примушують силою або образливими, злими словами. • Ми подібні, але всі різні. • Твоя власність належить тільки тобі. • Ти маєш право на допомогу. • Кожна людина має право жити вільно, у безпеці, відчуваючи тепло і любов! Пам’ятка учням 1. Пам’ятайте, що насильство над вами, здійснене будь-ким, не є нормою життя. Насилля –неприпустима річ у стосунках людей. 2. У сім’ї ви маєте право нате, щоб до вас ставилися з повагою, не ображали. 3. Пам’ятайте необхідні правила безпеки: зокрема, не варто тут же кидатися на допомогу, коли тато б’є маму, особливо коли він з небезпечними предметами в руках; ваше завдання – якомога швидше сховатися, залишити домівку взагалі – на Допомогу покличте дорослих, які краще знають, як діяти за таких обставин. 4. Ви маєте право на захист, якщо навіть найрідніші люди принижують вашу гідність. 5. Поділіться своїми проблемами зучителем, класнимкерівником, психологом, зверніться до міліції. 6. Не вірте у погрози збоку кривдників. 7. Ви маєте право висловлювати і відстоювати свою думку. Чітко і однозначно висловлюйте осуд щодо насильницької поведінки взагалі. 8. Знайте, коли вас постійно контролюють, принижують, примушують до чогось, використовують в спілкуванні з вами лайливі слова – це насильство. 9. Не вважайте, що ви заслужили на таке ставлення з боку дорослих. Ніхто, в тому числі ваші батьки, рідні, не мають права принижувати вас, поводитися жорстоко стосовно дитини –це карається законом. В Сімейному кодексі(ст.. 150, ч. 7) написано:
  9. 9 «Забороняються фізичні покарання дітей батьками. Та інші види покарань які принижують людськугідність. Дитина може подати до суду, до громадських організацій, якщо виховання не належне». 10. Навчіться розрізняти поняття «добро» і «зло».Все,що принижує людську гідність –є зло, все, що звеличує гідність людини –добро. Отже, для того, щоб бути захищеним ми повинні знати свої права Я хочу вас ознайомити з документом, який називається Конвенція ООН захисту прав дитини: Ознайомлення з конвенцією про права дітей презентація: Мені хочеться зачитати вам мудріслова педагога С. Соловейчика: «Щоб дитина виросла природно доброю та чесною людиною, щоб вона не намагалася вдавати з себе кращу, ніж є насправді, доводиться уникати примусу у вихованні. Примушуючи до чогось, ми зобов’язуємо дитину робити щось таке, що не відповідає її сутності, інакше її не доводилося б примушувати. Ефективне лише те виховання, яке привчаєдитину до правди, привчає бути самою собою. Бути, а не вдавати». Тому бути дітьми означає бути частинкою країни під назвою «Дитинство», коли на губах сміх, а на душі мир. Це радість пізнання світу за допомогою її Величності Гри, це квіти маленьких і великих відкриттів, це любов до істини. Знаєте, я вже стільки разів промовляла слово «насилля», мені аж ріже у вухах. Давайте ми зараз назвемо слова,я кі характеризують все позитивне: добро, любов, дружба, співчуття, сміх … Зображене серце є символом любові, дружби співчуття, взаєморозуміння, милосердя. Отож давайте всі ці приємні, теплі слова прикріпимо на наш символ. А зараз я вам роздам прислів.я, які характеризують добро. Ви їх маєте зібрати. Вивішую прислів’я на дошку. Рефлексія • Що нового ви довідалися? • Де можна застосувати здобуті знання?
  10. 10 Учитель. Отже, я надіюсь, що у вашому житті ніколи не буде насилля. Бо це ганебно і жорстоко. Люби ближнього як самого себе і тоді все у твоєму житті буде добре. Завершується заняття читанням вірша: Мій улюблений світ – Без насильства. Без жорстокості, болю, зла. Тут народом складена пісня Містить тільки хороші слова. Мій улюбленийсвіт – Без насильства, Де немає страждання й війни, Де розквітла калина барвиста І пісень не почуєш сумних. Мій улюбленийсвіт – це не казка А реально щасливе життя Бо звільнивши наш світ без насильства Можна сміло іти в майбуття! Рефлексія (10 хв.) Вправа «Мікрофон»  На занятті мені сподобалося…  Для себе я взяв (взяла)…  Я зрозумів (зрозуміла), що…  Тепер я зможу… Учитель:Бажаю, щоб у вашому житті ситуацій насилля було якомогаменше, щоб на життєвому шляху зустрічалися тільки доброзичливі, чуйні люди. Дякую всім за плідну співпрацю!
Publicidad