2. Мета: збагачуватизнання дітей про природнесередовище планети Земля та
Всесвіту як цілісний організм, в якому взаємодіють вода, рослини,
тварини,люди. Виховуватикультуру практичноїпізнавальноїдіяльності.
Розвивати зв’язне мовлення. Логічне мислення, творчу уяву, пам’ять,
самостійність. Виховувати у дітей культуру поведінкив природі, доцільного
природокористування.
Пізнавальнийрозвиток: продовжуватирозвиватипізнавальний інтерес до
природипланета Земля; ознайомити з життям тварин Півдня і Півночі та лісо
– степової зони; розумітизв'язок стану водиз температурою повітря;
знайомити дітей з кориснимикопалинами, яківидобувають люди;
покращуватилогічнемислення.
Художньо – естетичний: розвивати чуття композиціїпід час малювання по
льоду, дотримуючись пропорцій, виховуватихудожнійсмак.
Креативний розвиток: формуватиу дітей уміння виявляти схильність до
аналізу явищ природи, встановлюватизалежність між природним довкіллям
та тваринним світом; розвивати уяву, творчу ініціативу.
Попередня робота: розповідь вихователя про мешканців різних широт, їх
назвами; спостереження за природним довкіллям.
Хід заняття
Діти заходять до груповоїкімнати.
На підлозілежить іграшковийлунтик.
Вихователь: Діти подивіться хто завітав до нас в гості, Лунтик, але він не
живий ,а іграшковий. А хочете щоб він став справжнім, заплющить очі і уявіть
його( діти заплющують очі. Звучить музика і з’являється живий Лунтик).
Лунтик: Кудия потрапив?(відповідідітей)
Лунтик:Діти,а що таке глобус?(відповідідітей)
Вихователь:А що ще ви можете сказати за глобус?
Що позначаєсиній колір?Зелений?Жовтий?
(відповідідітей)
3. Вихователь:А чим окутана наша планета?(відповідідітей).Атмосфера
потрібна для життя людей,тварині рослин
Лунтик:як цікаво .Я хочу більше дізнатися про планету-земля.(діти
запрошують Лунтика в подорож).
Д/Г «Хто де живе?»( дітям потрібно розмістити тварин по своїх природних
зонах).
(Звучить музика півночі)
Вихователь: Діти,погляньте,якеяскравесвітло в далині!Та це ж полярне
сяйво!А це значить що ми потрапили до Півночі.
Вихователь: Лунтику,а ти знаєш чому Північ називають білою землею?
А як виживають тварини півночі?( вони не бояться холоду. В них під шкіроб
багато жиру, харчуються рибою і м’ясом, плавають у холоднійводі)
(Лунтик дає неправильну відповідь після чого діти надають допомогу та
виправляють його).
Вихователь:А деж там вода ,якщо навкругилід?(відповідідітей)
А ви знаєте, чому лід не падаєна дно?(або не тоне?). Зараз ми з`ясуємо це за
допомогою досліду,а допоможенам в цьому дослідницька лабораторія(діти
досліджують якостільоду).
Вихователь:Діти,а щоб трапилося ,якщо весь лід розтанув?
Вихователь :А скажіть ,діти,якого кольору найбільшена глобусі?
Лунтику,а ти знаєш ,що це може означати?
Вихователь: Так,це означає що води більш ніж суші. Вода є прісна ,яку можна
пити;і солона. Де є солона вода?(в морях,океанах).Прісна-цепитна вода-це
найцінніший скарб.Їїдужебагато під землею.
Вихователь:Діти,а хто знає в нашому селищі є криниця?
Як вона називається?(Відраднівська).
А чи знаєте ви ,як потрібно поводитись біля криниці?
4. А ще крім води, людидобувають з-під землі:пісок,глину,вугілля,сіль,каміння
.Все це називається - кориснимикопалинами.
Дослід з корисними копалинами(дітям роздаються мішечкиз сіллю, піском,
вугіллям, камінням ідіти на дотик відгадують, що знаходиться в мішечку).
Вихователь: Діти а як ви гадаєте сіль можна вживати тількидля приготування
їжі? ( сіль має лікувальнівластивості)
Звучить музика пустелі.
Вихователь:Діти,як на вашу думку,чим відрізняється пустеля від інших
куточків землі?Чому цей крайназивають пустелею.
(відповідідітей)
Вихователь:Так,правильно,тому що там пусто, дужемало рослин,мало міст і
сіл ,дужебагато піску.
Вихователь:Діти,а чи не хочете ви спробуватипошукатискарбив пустелі?(на
столах лоточки з піском?(дітишукають літери, які заховані в піску).
Д/в «Складислово»(викладають живеслово «Наша земля»).
Ось і закінчується наша подорож,алеяк ви гадаєте з ким ми не зустрілися на
Планеті.Завдякикомуб не існувало життя на Землі.
Діти:людини.
5. Вихователь:так,вона також є частиною на Землі.
Дид.вправа «Як зберегти природу».
Лунтик:дякую вам ,діти,тепер я все знаю про Планету Земля.Допобачення.
Попова Тетяна Василівна,
вихователь
смт.Білокуракине
Луганська обл..