Se ha denunciado esta presentación.
Se está descargando tu SlideShare. ×

проект на екологічну тему

Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Anuncio
Próximo SlideShare
міні проект
міні проект
Cargando en…3
×

Eche un vistazo a continuación

1 de 8 Anuncio

Más Contenido Relacionado

Presentaciones para usted (20)

Similares a проект на екологічну тему (20)

Anuncio

Más de Ссс Ттт (12)

Más reciente (20)

Anuncio

проект на екологічну тему

  1. 1. Комунальний заклад освіти “ Середня загальноосвітня школа № 94” Дніпропетровської міської ради Керівник проекту Завідуюча бібліотекою Барабаш Л.І.
  2. 2. 1. УЗАГАЛЬНЕНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРОЕКТ Екологічне виховання – це систематична діяльність бібліотеки спрямована на розвиток в дітей екологічної культури. Головна мета екологічної роботи бібліотеки полягає у створенні та забезпеченні протягом усього життя і розвитку екологічної культури як форми регуляції взаємодії людини з природою. Тобто мета екологічного виховання – це оволодіння екологічною етикою у всіх сферах людської діяльності.
  3. 3.   Екологічне виховання зумовлене потребою суспільства, в якому збереження навколишнього середовища є однією з найбільш актуальних проблем сучасності. Розкрити цю серйозну проблему в нашому філіалі ми вирішили за допомогою використання проектної діяльності. Адже саме метод проектів передбачає самостійну діяльність читачів і сприяє розвитку самої дитини як творчої особистості. Крім того, цей метод дає змогу розкрити будь яку тему у взаємозв’язку всіх напрямків роботи бібліотеки. Серед величезної кількості тем екологічного спрямування ми обрали тему “Вода”, яка є найбільш актуальною на сьогоднішній день для кожного. Для дітей ми вибрали підтему “Вода в почуттях і відчуттях, словах, прислів’ях, приказках, іграх, казках, загадках”, тому що саме вона дає змогу не тільки дати читачам інформацію, зібрати велику кількість літератури , а й розкрити творчий потенціал кожної дитини. Для нас це дуже важливо, тому що творчість – невід’ємна частина нашого спілкування з читачами.
  4. 4. Ознайомити читачів бібліотеки з різноманітністю фольклорних і поетичних форм, які містять інформацію про воду; закріпити знання про воду як необхідну складову довкілля, про перетворення води в природі; розвивати навички дослідницької діяльності, спостережливості, аналітичне мислення, вміння робити висновки;закріплювати навички дітей самостійно опрацьовувати матеріал з обраної теми; формувати елементи наукових знань про основні екологічні чинники та взаємозв’язки між ними; виховувати наукове світорозуміння, бережне ставлення до природи, до води – основи життя.
  5. 5.      Ми оформили паспорт проекту. Паспорт дав змогу розкрити мету і завдання проекту, показати типи і види роботи. Модель проекту дала змогу простежити розкриття підтеми у взаємозв’язку всіх напрямків роботи бібліотеки. Діти писали твори на тему “Вода”, проводили конкурс знавців, диспути. Малювали на тему “Вода”. Наші читачі намагалися знайти нові шляхи подолання забруднення водойм. Читачі працювали з натхненням і задоволенням. Вони добирали цікаву інформацію, проводили досліди, спостерігали причинно-наслідкові зв’язки, малювали, проводили тематичні екскурсії, читали статті, готували повідомлення. Щоб діти змогли в повній мірі розкрити свої можливості, здібності і таланти, щоб зацікавити їх проектною роботою. Ми запропонували їм написати творчі роботи екологічного спрямування.
  6. 6.          Оскільки читачі надзвичайно творчі, це завдання їм дуже сподобалось. Адже саме завдяки творчості розкривається дитяча душа. Творчість – безмежжя простору, Дерева ніжний листок, Теплого сонця проміння, Свіжого вітру ковток. Крапельки дзвін кришталевий, Вранішня тепла роса, Серця відвертого поштовх – Щира дитяча душа. На заходах діти читали оповідання, прислів’я, приказки, скоромовки, загадки про воду. Читачі декламували вірші, адже саме поетичне слово завжди знаходить палкий відгук у дитячих душах, вчить співчувати і берегти прекрасне, виховує доброту і турботу про ближнього. Результатами нашої натхненної, кропіткої роботи стали творчі роботи дітей, сповнені глибокого розуміння найактуальніших проблем сучасності, розуміння того, що людина – невід’ємна складова частина природи, яка своєю діяльністю впливає на навколишнє середовище. Кожен дитячий твір – сповнений любові до природи, прагнення берегти і примножувати її багатства.
  7. 7. ПАСПОРТ ГРУПОВОГО ПРОЕКТУ Тема: Мета: ВОДА В ПОЧУТТЯХ І ВІДЧУТТЯХ. •Ознайомити читачів з різноманітністю фольклорних і поетичних форм, які містять інформацію про воду; • закріпити знання про воду як необхідну складову довкілля; • про перетворення води в природі; • розвивати навички дослідницької діяльності; спостережливість, аналітичне мислення, вміння робити висновки; • закріплювати навички читачів самостійно опрацьовувати матеріал з обраної теми; •Формувати елементи наукових знань про основні екологічні чинники та взаємозв’язки між ними; • виховувати наукове світорозуміння, бережне ставлення до природи, до води – основи життя. Тип: Вид: груповий інформаційно пошуковий, творчий
  8. 8. ЧИТАННЯ •Дослідження та аналіз книг про воду •Добір прислів’я, приказок, загадок про воду ТВОРЧІ РОБОТИ * Конкурс знавців природи: •Альманах творчих робіт •Індивідуальне складання казки за уявою про воду Вода в почуттях, відчуттях, словах Образотворче мистецтво •Створення ілюстрацій до прочитаних книг та казок; • художнє оформлення дитячих проектів Конкурси, екскурсії •Екскурсії на Дніпро; •Конкурс на краще декламування віршів про воду; •Екскурсія до бібліотеки

×